Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Charakterystyczny mural na elewacji uczelni


Na elewacji budynku mławskiej filii Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie pojawił się zwracający uwagę mural z twarzą patrona uczelni Ignacego Mościckiego.  Jak się okazuje, zarówno mural jak i biało niebieskie barwy  ozdobią wszystkie budynki uczelni, zarówno w Mławie jak i w Ciechanowie i będą jej cechą charakterystyczną.


– Pomysłodawcą takiego pomysłu na zewnętrzny wygląd uczelni były jej władze. Spośród różnych koncepcji wybrano właśnie tę z charakterystycznym muralem. Projekt był konsultowany ze znanym ciechanowskim artystą Markiem Zalewskim. Wszystkie budynki PUZ im. Ignacego Mościckiego zarówno w Mławie jak i w Ciechanowie zyskają podobny wygląd zewnętrzny: niebiesko – białej kolorystyce elewacji towarzyszyć będzie mural patrona uczelni – mówi Piotr Wójcik, kanclerz PUZ w Ciechanowie.

JK

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie została utworzona na mocy rozporządzenia Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej pod przewodnictwem Premiera Jerzego Buzka 24 lipca 2001 r. 
Już od października 2001 r. uroczyście zainaugurowano po raz pierwszy rok akademicki wraz ze 146 nowoprzyjętymi studentami studiów dziennych na dwie specjalności: pielęgniarstwo i język polski z logopedią. Utworzono dwa instytuty: Instytut Ochrony Zdrowia w Ciechanowie i Instytut Filologiczno – Historyczny w Mławie.

Pierwszym rektorem PWSZ w Ciechanowie mianowany został prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski, po nim funkcję pełnili  prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa i prof. dr hab. Leszek Zygner. Od 2020 r. funkcję rektora pełni dr inż. Grzegorz Koc.

Na mocy Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 sierpnia 2019 r. w sprawie zmiany nazw niektórych publicznych uczelni zawodowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1560) od 1 października 2019 r. Uczelnia nosi nazwę Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x