Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport sanepidu z dnia 3 października. 10 potwierdzonych przypadków


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 3.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

elektryk Mława
Reklama


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 3.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 298 / (77)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 16 / (8)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 64 / (5)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 3 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 52 / (10)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32 / (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnych 10 potwierdzonych przypadkach Covid-19, 8 osób ma typowe objawy i zostały objęte izolacją domową. 2 osoby z dodatnim wynikiem wymagały hospitalizacji. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
magda
magda
24 dni temu

Ech gdybyśmy spojrzeli na Azję – Chiny, Tajwan, Japonia, Korea Południowa i od nich wzięli lekcje to byśmy już dawno się zarazy pozbyli. Kilka miesięcy rygorystycznych restrykcji i by się to wyeliminowało. Ale nie, trzeba dbać o gospodarkę, trzeba stopniować itd, itd. a to bez sensu. To już lepiej nic nie robić. Bo to taki efekt placebo. A wydłuża tylko męczarnię spoleczenstwa. Kiedyś zachód kojarzył się z postępem, teraz z zacofaniem niestety.

Last edited 24 dni temu by magda
Hemi
Hemi
25 dni temu

Trzeba zachować zimną krew i nosić maski FFP2 lub FFP3

srs
srs
24 dni temu
Reply to  Hemi

o.. cześć HEMI !

***** ***
***** ***
24 dni temu
Reply to  Hemi

O Hemi się odnalazł. Przynajmniej raz coś pozytywnego napisał. A nie jak zawsze wiadomości jak pełen szambowóz z TVP.

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  ***** ***

Poszedł won od Polskich medi. Szambo to w niemieckim onet, niemieckie wirtalneipolska i założonej przez komunistycznych agentów antypolskia TVN.

***** ***
***** ***
24 dni temu
Reply to  Anonimowo

Wiesz dziecko co Ty chociaż napisałeś. Zmień pieluchę bo smierdzi.

mławianka
mławianka
23 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ło matko 😀 😀 😀

„***** ***” – czy Ty nie widzisz, że to typowy, niewykształcony fanatyk partii rządzącej, który zamiast mózgu ma raczej sieczkę i który bezmyślnie powtarza to co usłyszy w radiu co ma ryja albo w tvpis, a na dodatek nie rozumie tego co słyszy.

Poop
Poop
24 dni temu
Reply to  ***** ***

Nie zaśmiecaj forum komunisto z TVN.

***** ***
***** ***
24 dni temu
Reply to  Poop

Komunistami są wszyscy z pislandi. Przyświeca im jedno wszyscy po równo. Za wszelką cenę pokazać innym nacjom jaki dobrobyt u nas panuje. A się okazuje, że za tą komunę bardziej zadłużamy nasz kraj

Polak
Polak
24 dni temu
Reply to  ***** ***

Szambo i jad POwski przez ciebie przemawia, Hemi to Polski patriota. Pozdrawiam Hemi, szacun.

***** ***
***** ***
24 dni temu
Reply to  Polak

Przemawia polskość nie zacofanie jak u was Kraśnickie. I jakim prawem wyganiasz mnie z mojego kraju z mojej ojczyzny. To może Ty i Twoja świta powinniście się zastanowić nad miłością bliżniego i nad Tym czy jeszcze jesteście polakami czy tylko klakierami chorego z nienawiści Balbiny. Niech was choroby sie nie trzymają. A zwłaszcza mnie , żebym mógł kiedyś oglądać za kratami obecną władzę.

***** ***
***** ***
24 dni temu
Reply to  Polak

Słowo patriotą że interpretujesz. Powtarzanie jadu Balbiny, który szuka wrogów wszędzie dla swojego bytu u koryta.

Kot
Kot
25 dni temu

HIV jest bezobjawowy ,czyli AIDS, a groźny,,Wzw B,C jest bezobjawowy często,A groźny.nie należy wpadać w panikę, ale włączyć myślenie i troskę o innych

Mieszkaniec
Mieszkaniec
25 dni temu

Czy ktoś coś wie czy w szkole ACK na Warszawskiej też jest ktoś z pozytywnym bo dziś miały być zajęcia i jutro ale wszystko odwołali w ostatniej chwili

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
25 dni temu

10 sztuk pozytywnych. Wychodza komunie i inne zabawy. Oby nikomu nic sie nie stalo. Ale tak to jest jak ludzie nie mysla. Mlawa idzie na czerwien.

Kot
Kot
25 dni temu

Pozdrowienia dla wszystkich noszących maseczki pod nosem.dziekujemy wam za troskę o innych

Franek2230
Franek2230
25 dni temu
Reply to  Kot

Szanowni Państwo, pragnę wam oznajmić, że nawet jeśli maseczki będą zakrywać usta i nos nie będą dawały gwarancji. To nie są maseczki które mogą nas ochronić. Nie mniej jednak skoro mamy nakazane je nosić powinnismy.

Kot
Kot
25 dni temu
Reply to  Franek2230

Proszę nabrać atramentu do ust ,proszę plunąć z maseczką i bez maseczki ,proszę obejrzeć siebie i otoczenie- zasięg i wielkość plam obok i na sobie,proszę to samo zrobić, zakrywajac tylko usta,zabierając atramentu nosem…… .społeczeństwo na początku dostało sprzeczne informację,i wszyscy mamy zatem wątpliwości,dlaczego jednak caly świąt te maseczki nosi???,,

Mlawa
Mlawa
25 dni temu
Reply to  Kot

Co Ty pier… Lepiej jedną maseczkę nosić przez 10 godzin napewno to na zdrowie wyjdzie

srs
srs
24 dni temu
Reply to  Mlawa

widzę że nasz lokalny zryty beret dołączył do rozmowy. Moderacjo wiem że mamy wolność słowa ale …;/

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Mlawa

Obecnie jest dobry dostęp do maseczek, a więc nie musisz jednej używać przez 10 godzin. Do sklepu czy do urzędu, czy też do publicznych środków komunikacji nie wchodzisz na 10 godzin.
Nie chcesz dbać o siebie to nie dbaj, ale dostosuj się i zadbaj o innych.

Jukon
Jukon
24 dni temu
Reply to  Franek2230

80% ochrony dają, a to już dużo. Poza tym, mniejsze stężenie wirusa daje lżejsze objawy zachorowania. Tak mówił profesor wirusolog. Raz bądźmy mądrzy i słuchajmy specjalistów, a a nie sąsiadki czy księdza…

Koleś
Koleś
24 dni temu
Reply to  Franek2230

Noszenie maseczek przez wszystkich nie ma na celu ochrony wszystkich, tylko ograniczeniu rozprzestrzeniania wirusa. O ochronę dba każdy osobiście, wybierając odpowiednią maseczkę. Masz 100% racji ale obostrzenie dotyczy właśnie rozprzestrzeniania a nie ochrony.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x