Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 3 października. 10 potwierdzonych przypadków


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 3.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 3.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 298 / (77)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 16 / (8)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 64 / (5)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 3 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 52 / (10)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32 / (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnych 10 potwierdzonych przypadkach Covid-19, 8 osób ma typowe objawy i zostały objęte izolacją domową. 2 osoby z dodatnim wynikiem wymagały hospitalizacji. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
magda
magda
1 rok temu

Ech gdybyśmy spojrzeli na Azję – Chiny, Tajwan, Japonia, Korea Południowa i od nich wzięli lekcje to byśmy już dawno się zarazy pozbyli. Kilka miesięcy rygorystycznych restrykcji i by się to wyeliminowało. Ale nie, trzeba dbać o gospodarkę, trzeba stopniować itd, itd. a to bez sensu. To już lepiej nic nie robić. Bo to taki efekt placebo. A wydłuża tylko męczarnię spoleczenstwa. Kiedyś zachód kojarzył się z postępem, teraz z zacofaniem niestety.

Last edited 1 rok temu by magda
Hemi
Hemi
2 lata temu

Trzeba zachować zimną krew i nosić maski FFP2 lub FFP3

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Hemi

o.. cześć HEMI !

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  Hemi

O Hemi się odnalazł. Przynajmniej raz coś pozytywnego napisał. A nie jak zawsze wiadomości jak pełen szambowóz z TVP.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Poszedł won od Polskich medi. Szambo to w niemieckim onet, niemieckie wirtalneipolska i założonej przez komunistycznych agentów antypolskia TVN.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Wiesz dziecko co Ty chociaż napisałeś. Zmień pieluchę bo smierdzi.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ło matko 😀 😀 😀

„***** ***” – czy Ty nie widzisz, że to typowy, niewykształcony fanatyk partii rządzącej, który zamiast mózgu ma raczej sieczkę i który bezmyślnie powtarza to co usłyszy w radiu co ma ryja albo w tvpis, a na dodatek nie rozumie tego co słyszy.

Poop
Poop
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Nie zaśmiecaj forum komunisto z TVN.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Poop

Komunistami są wszyscy z pislandi. Przyświeca im jedno wszyscy po równo. Za wszelką cenę pokazać innym nacjom jaki dobrobyt u nas panuje. A się okazuje, że za tą komunę bardziej zadłużamy nasz kraj

Polak
Polak
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Szambo i jad POwski przez ciebie przemawia, Hemi to Polski patriota. Pozdrawiam Hemi, szacun.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Polak

Przemawia polskość nie zacofanie jak u was Kraśnickie. I jakim prawem wyganiasz mnie z mojego kraju z mojej ojczyzny. To może Ty i Twoja świta powinniście się zastanowić nad miłością bliżniego i nad Tym czy jeszcze jesteście polakami czy tylko klakierami chorego z nienawiści Balbiny. Niech was choroby sie nie trzymają. A zwłaszcza mnie , żebym mógł kiedyś oglądać za kratami obecną władzę.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Polak

Słowo patriotą że interpretujesz. Powtarzanie jadu Balbiny, który szuka wrogów wszędzie dla swojego bytu u koryta.

Kot
Kot
2 lata temu

HIV jest bezobjawowy ,czyli AIDS, a groźny,,Wzw B,C jest bezobjawowy często,A groźny.nie należy wpadać w panikę, ale włączyć myślenie i troskę o innych

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Czy ktoś coś wie czy w szkole ACK na Warszawskiej też jest ktoś z pozytywnym bo dziś miały być zajęcia i jutro ale wszystko odwołali w ostatniej chwili

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
2 lata temu

10 sztuk pozytywnych. Wychodza komunie i inne zabawy. Oby nikomu nic sie nie stalo. Ale tak to jest jak ludzie nie mysla. Mlawa idzie na czerwien.

Kot
Kot
2 lata temu

Pozdrowienia dla wszystkich noszących maseczki pod nosem.dziekujemy wam za troskę o innych

Franek2230
Franek2230
2 lata temu
Reply to  Kot

Szanowni Państwo, pragnę wam oznajmić, że nawet jeśli maseczki będą zakrywać usta i nos nie będą dawały gwarancji. To nie są maseczki które mogą nas ochronić. Nie mniej jednak skoro mamy nakazane je nosić powinnismy.

Kot
Kot
2 lata temu
Reply to  Franek2230

Proszę nabrać atramentu do ust ,proszę plunąć z maseczką i bez maseczki ,proszę obejrzeć siebie i otoczenie- zasięg i wielkość plam obok i na sobie,proszę to samo zrobić, zakrywajac tylko usta,zabierając atramentu nosem…… .społeczeństwo na początku dostało sprzeczne informację,i wszyscy mamy zatem wątpliwości,dlaczego jednak caly świąt te maseczki nosi???,,

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Kot

Co Ty pier… Lepiej jedną maseczkę nosić przez 10 godzin napewno to na zdrowie wyjdzie

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Mlawa

widzę że nasz lokalny zryty beret dołączył do rozmowy. Moderacjo wiem że mamy wolność słowa ale …;/

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Obecnie jest dobry dostęp do maseczek, a więc nie musisz jednej używać przez 10 godzin. Do sklepu czy do urzędu, czy też do publicznych środków komunikacji nie wchodzisz na 10 godzin.
Nie chcesz dbać o siebie to nie dbaj, ale dostosuj się i zadbaj o innych.

Jukon
Jukon
2 lata temu
Reply to  Franek2230

80% ochrony dają, a to już dużo. Poza tym, mniejsze stężenie wirusa daje lżejsze objawy zachorowania. Tak mówił profesor wirusolog. Raz bądźmy mądrzy i słuchajmy specjalistów, a a nie sąsiadki czy księdza…

Koleś
Koleś
1 rok temu
Reply to  Franek2230

Noszenie maseczek przez wszystkich nie ma na celu ochrony wszystkich, tylko ograniczeniu rozprzestrzeniania wirusa. O ochronę dba każdy osobiście, wybierając odpowiednią maseczkę. Masz 100% racji ale obostrzenie dotyczy właśnie rozprzestrzeniania a nie ochrony.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x