Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 2 października. Jeden potwierdzony przypadekKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 02.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 02.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 240/ (23)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 7/ (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 63/ (50)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)42 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32/ (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnym potwierdzonym przypadku Covid-19. Osoba chora ma typowe objawy i została objęta izolacją domową. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 lata temu

A tak apropo, to nie wierzcie w państwo bo to jeden wielki kłam, byłem z rodziną na kwarantannie trzy tygodnie nikt nawet nie zadzwonił z pomocą. Żydowska postkomuna+pisiory. Najzajebitniejszy rząd na świecie.! Cały świat nam zazdrości, bandy chamów, nieuków i debili że o nepotyźmie nie wspomnę. Pozdr

Horis
Horis
2 lata temu

Poczytajcie sobie tu i tam jak ludzie zgłaszają się na sor że złamaniami,bolami brzucha itp.dostaja do wypełnienia papier ,że mają covid i tak to wszędzie wygląda jedne wielkie kłamstwo.Przychodnie nie przyjmują ludzi,teleporady,ale prywatnie owszem już nie ma wirusa.A ci co tak się boją,niech czekają i miejsce na cmentarzu kupują.Brak słów ,gdzie ludzie z innymi chorobami i ciężko chorzy mają się leczyć?

Sanczo Pansa
Sanczo Pansa
2 lata temu

A jak ja teraz mam katar, mokry kaszel i nie mam węchu. Nie czuję zapachu, smak mam. To oznacza że covid mnie odwiedził? Czuję się dobrze, ale zatkany nos i sraczke mam.

kokoroko
kokoroko
2 lata temu
Reply to  Sanczo Pansa

Piszą, że przy koronawirusie raczej suchy kaszel i gorączka, bez kataru, problemy z oddychaniem, duszności, nagła utrata węchu i smaku, towarzyszyć mogą bóle mięśni i zmęczenie, a i sraczka też może być.

Merlin
Merlin
2 lata temu
Reply to  Sanczo Pansa

Na covida to musisz jeszcze poczekać, ale dla pewności proponuję skorzystać z teleporady.

Jukon
Jukon
2 lata temu
Reply to  Sanczo Pansa

Bardzo śmieszne..

Juhyuj
Juhyuj
2 lata temu

Bojta się, koronka już po was idzie. Zamykajcie się w domach i pod łóżko. Kaganiec na gębę i siedzieć!!! Nie wolno rozmawiać przez telefon bo to przenosi mikrofonem bakterie do rozmówcy. Srac też nie wolno bo od kibla lecą bakterie z seracza! Najlepiej to wszyscy kopcie sobie już groby. Albo do szumowiny się zgłosić, on ma lek po którym wyzdrowiał w jeden dzień! Pewnie w tym loret del mar kupil coś na bazarze i teraz nie chce powiedzieć. Łobuziak z niego. A Wy Mlawiaki obesrane, ale każdy lata do roboty sklepu ale usiąść na dupie i wypisywać na forum głupoty to macie czas! Wziąć się do roboty a nie liczyć na Państwo i zapomogę

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Juhyuj

o kurcze ale dzban

Dramat
Dramat
2 lata temu

To zapewne ten ksiądz z Mławy który udzielał posługi nawet w czasie czekania na wynik testu. Bez komentarza po prostu. Bóg jest odpowiedzią na wszystkie pytania i lekiem na każda zarazę co?

psiKus
psiKus
2 lata temu
Reply to  Dramat

Podobno tak. Brak słów na taką ignorancję.

Jukon
Jukon
2 lata temu
Reply to  Dramat

Przecież księdza mają ponoć konsekrowane ręce i nie zarażają się…

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
2 lata temu

Kolejny potwierdzony przypadek w Mławie. Na zakupach dzis tlumy. Keden na drugim. Niedlugo moze byc placz i zgrzytanie zebow.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu

Tak tak tak będzie Ty najlepiej już nie wychodz z domu oglądaj dalej tvp

Lopez
Lopez
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Może jak by tacy jak ty zostali w domu było by bezpieczniej.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Lopez

Ja siedzę od marca w domu i o niczym innym nie myśle tylko o koronawirusie ciekawe czy mnie też dopadnie

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Lopez

nie ma sensu dyskutować z ignorantami , jak mu trudno na parę minut założyć maseczkę jak robi zakupy to już widzę jakie ma podeście generalnie do życia . Niech się zgłosi do TVNu tak jest taki cykl programów królowe życia … Generalnie większość specjalistów czy na TVN Polsat mówi to samo. Podżeganie na forum też powinno być prawnie zakazane . Nie jestem lekarzem więc słucham mądrzejszych , a co ciekawe najwięcej do powiedzenia w temacie wirusów mają Janusze w wąsem. ehhhh

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  srs

srs co ma tvn z tym co on pisze może to Radio Co Ma Ryja jest winne. Albo Ktoś z zwolenników ***** *** odnośnie wyborów co nie szkodzą

Last edited 2 lata temu by ***** ***
srs
srs
2 lata temu
Reply to  ***** ***

napisał TVP czyli jakiś antysystemowiec . byli już tacy na forum , pieprzą trzy po trzy tylko żeby fermentu nasiać . Zero ogłady .

Ozdrowieniec
Ozdrowieniec
2 lata temu
Reply to  srs

Widać tu pisowskie zaplecze, fałsz, zaklamanie, obłuda to wszystko tylko w TVPis, jakby kazali Ci założyć garnek na głowę to byś pewnie w nim chodził, ludzie ogarnijcie się!!

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  srs

No tak w radiu co ma ryja w mediach publicznych za pieniądze podatnika pracują sami specjaliści i tworzą bardzo mądre, wartościowe programy. programy, tylko dlaczego tym mediom publicznym spada oglądalność i słuchalność?

Co do noszenia maseczek, to najwięcej ignorantów jest w wyznawcach jedynej słusznej partii, czyli pis.

Najlepszym dowodem na to jest kurdupel, mateuszek kłamczuszek i szumowski od respiratorów, można jeszcze do nich dołączyć tego rozgarniętego, który zawsze ma gotowy długopis do podpisywania, który albo klęczy, albo bredzi.
To są właśnie osoby na których wyznawcy pis się wzorują.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mlawa

To taka patologia jak ty jest odpowiedzialna za rozprzestrzenianie się pandemii.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Głąbie nie masz nawet pojęcia co to jest prawdziwa pandemia kaganiec na morde i do przodu

Sara
Sara
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Ptasia i świńska grypa też była pandemia,i nikt nie szalał jak teraz.Nie wiadomo nawet ile osób zachorowało i zmarło,bo nie podawali nigdzie.

Greta
Greta
2 lata temu

Cały czas w Mławie i nie tylko tam są tłumy na zakupach i kasjerki zdrowe.Skoro widziałeś ,że tłum to też tam byłeś.Lekarze w przychodniach pozamykali,ale na zakupy biegają i prywatnie też przyjmują i wirusa się nie boją.Sa o wiele groźniejsze choroby,teraz przez brak dostępu do lekarzy nie leczone,a nie wirus.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Greta

Nie przetłumaczysz głąbom

Obiektywny
Obiektywny
2 lata temu
Reply to  Greta

Kasjerki tak zdrowe, że już sklep jeden był zamknięty.
Jakby zbadali kasjerki, kierowców autobusów i taksówkarzy to by się dopiero okazało ile osób tak naprawdę choruje.

Kali
Kali
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

Jakby testy zrobili to wszyscy by mieli covida,bo takie wiarygodne testy.I nie ma czegoś takiego jak choroba bezobjawowo,bo każda choroba daje objawy,mozna być nosicielem wirusa,bakterii.Teraz jest sezon grypowy,katary kaszle anginy i co już covid?Bez przesady,nawet do lekarza nie ma gdzie iść,bo zamknięci,teleporade to sobie mogą w tyłek wsadzić.Moja znajoma bakterie paciorkowca leczyła ponad pol roku,a pan Szumowski na koronę w jeden dzien wyzdrowiał.Jest tyle groźnych chorób,ale teraz tylko jedna covid,ale ma marketing.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Kali

Dokładnie przecież chcieli jedną kobietę oskarżyć że wykonała na sobie 15 testów i jaki był wynik? Kilka dodatnich kilka ujemnych walą nas w ciula a co niektórzy wierzą w to jak w święty obrazek

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Mlawa

a jak się zamknie oczy to podobno nas nie widać . sprawdź .

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x