Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana. Nowa ulica połączy Smolarnię i GrzebskiegoPodpisaniem umowy pomiędzy wykonawcą a miastem sfinalizowany został ogłoszony przetarg na budowę drogi łączącej ul. Smolarnia z ul. Grzebskiego w Mławie. Zgodnie z warunkami przetargu, inwestycja powinna zostać zrealizowana do 18 grudnia br.

Droga biegnąca od ulicy Grzebskiego do budynku nr 6 przy ul. Smolarnia będzie traktem o nawierzchni z kostki betonowej. Szerokość jezdni wyniesie 6 m, natomiast chodnika biegnącego od strony garaży – 2 m. Przewidziano także budowę parkingu dla samochodów osobowych na 13 miejsc (w tym jedno dla niepełnosprawnych) oraz 5 dodatkowych miejsc parkingowych prostopadłych. Wykonane zostaną przepust z rury karbowanej i barierki ochronne. Inwestycja obejmuje również budowę oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę kanalizacji sanitarnej.

Do przetargu stanęły trzy firmy.  Prace za kwotę 540 362,74 zł wykona firma GUTBRUK inż. Tomasz Gutowski z Kak-Mroczek, pozostałe firmy zaproponowały kwoty w wysokości  prawie 948 tys. zł i ponad 903 tys. zł.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wanda
Wanda
2 lata temu

No i kwitnie kolesiostwo Bielski będzie robił drogę kostką. Czy burmistrz zapłaci za deszczówkę.

Ramzes
Ramzes
2 lata temu

Hip hip hura!
Też będą takie zapadliska jak na Polnej i Dzierzgowskiej tuź po remoncie nawierzchni?

do Piotr
do Piotr
2 lata temu

Wez sie chłopie nie wypowiadaj , bo pleciesz takie bzdury.Tam bedzie mieszkało kilkadziesiąt rodzin , ruch były całkowicie sparaliżowany. Szkoda słów !

Obywatel Łomii chce do Mławy
Obywatel Łomii chce do Mławy
2 lata temu

Z kostki brukowej po której jeździć będą samochody ciężarowe do inwestycji deweloperów? Jak długo tego typu nawierzchnia będzie nadawała się do przejazdu autem osobowym?

inka
inka
2 lata temu

Jakie samochody ciężarowe?????jak bloki już są do odbioru. Normalne że dla samochodów osobowych

chINKA
chINKA
1 rok temu
Reply to  inka

Nadbudowa bloku na Smolarnii też jest już ukończona?

Ciekawa
Ciekawa
2 lata temu

Zaraz, zaraz, czy to ten sam wykonawca co tak sprawnie i super przeprowadził rewitalizację placu wokół Handlowca ???

Jaaaa
Jaaaa
2 lata temu
Reply to  Ciekawa

Tak

pit
pit
2 lata temu
Reply to  Jaaaa

uuuu. to zapewne droga będzie wybudowana jakąś eksperymentalną metodą , pływające płytki 😉

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  pit

Ciekawe jak to będzie wyglądało później z przeprawą przez Seracz.

Aleks
Aleks
2 lata temu

Coś dziwne znaczne rozbieżności w kwotach z pozostałymi ofertami ?! Taka różnica ?! Firma brukarska zajmie się małym, bo małym, ale jednak mostkiem z przepustami i całą towarzyszącą infrastrukturą ??? Oj coś te miny na zdjęciu nie są pewne…

inka
inka
2 lata temu

Nie dla deweloperów, tylko dla mieszkańców, chyba nie deweloper będzie z tej drogi korzystał, tylko ludzie mieszkający. Niektórym to nigdy nie dogodzi

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  inka

Deweloper winien zapewnić mieszkańcom dojazd do bloków, które buduje, a nie miast6o, to samo z parkingami!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Nic nowego… ciąg dalszy owocnej współpracy.
Dla LG na parkingi czy też na wyręczanie deweloperów w ich obowiązkach pieniądze, a szaremu Kowalskiemu wbija się do głowy, że pieniędzy na nic nie ma, ze trzeba oszczędzać.

LG już tyle lat funkcjonuje w Mławie czerpiąc korzyści z utworzenia specjalnie dla tego zakładu warmińsko-mazurskiej specjalnej strefie ekonomicznej, a co dobrego zrobiło dla Mławy i jej mieszkańców w dowód wdzięczności?

dobrapamiec
dobrapamiec
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

O przepraszam. Takich zarzutów nie można stawiać. Przecież co roku zapalają lampki na choince pod ratuszem …

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  dobrapamiec

No faktycznie, wielka sprawa te lampki.
Rzeczywiście wielka pomoc dla miasta.
Kiedyś jeszcze choinkę nawet stawiali, ale skoro Rakowski posadził choinkę, to już nie potrzeba wycinać drzew nw lesie.
Mogliby od czasu do czasu zasponsorować jakąś imprezę dla mieszkańców czy np mogliby się dołożyć do jakiegoś placu zabaw dla dzieci w mieście lub zainicjować powstanie jakiegoś skweru dla miasta albo coś innego. Przynajmniej w razie jak się wyniosą zostałaby po nich jakaś miła pamiątka, a nie tylko tablica „LG wita”

Teresa
Teresa
2 lata temu
Reply to  dobrapamiec

Lampki zapalają a kto za prąd płaci?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Teresa

Jak to kto? – mieszkańcy 🙂

Inka
Inka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

W Lg całe rodziny pracują, nie jest tak że każdy zarabia najniższą bo uważam że nikt nie powinien tyle zarabiać, ale gdyby nie Lg ktore zatrudnia setki osób to dopiero by było u nas bezrobocie. To nie trójmiasto że masz wybór

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Inka

No, ku.rde, przecież potrzebują ludzi do pracy, a więc ludzie pracują, ale za tę specjalną strefę ekonomiczno, to powinni byż wdzięczni i w jakiś sposób to okazać, a nie miasto jest na ich usługach.

Piotr
Piotr
2 lata temu

Ooo burmistrz buduje za nasze pieniądze drogę dla deweloperów.Oj nie ładnie….. Widać dobrze z nimi żyje… Coś tu jest nie tak moze ktoś powinien to skontrolować.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

Jak zwykle deweloper na pierwszym miejscu

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x