Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiat działdowski w strefie czerwonej, przasnyski i nidzicki w żółtej


Od najbliższej soboty obowiązywać będzie uaktualniona lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (strefy żółta i czerwona). W strefie czerwonej znajdzie się 17 powiatów, w tym sąsiadujący z nami działdowski. W strefie żółtej będzie ich 34, w tym powiaty przasnyski i nidzicki.


Wpisanie na listę „kolorowych” powiatów niesie za sobą zróżnicowane obostrzenia dla mieszkańców i odwiedzających. W strefie czerwonej maksymalna liczba gości na weselach wynosi 50 osób,  nie można też organizować kongresów lub targów i imprez kulturalnych.  Sportowe mecze odbywają się bez publiczności. W salach kinowych zajętych może być jedynie 25 proc. miejsc.

W strefie żółtej liczba weselnych gości ograniczona jest do 75 (nie licząc obsługi), w siłowniach jedna osoba na 7 metrów kwadratowych, a na targach czy wystawach ten limit wynosi  4 metry kwadratowe. Podczas imprez sportowych zajętych może być jedynie ¼ miejsc.

Według zapowiedzi ministra zdrowia planowane są dodatkowe obostrzenia, m.in. w strefie czerwonej restauracje będą mogły być czynne do godz. 22,  a w strefie żółtej zacznie obowiązywać zakrywanie ust i nosa także na wolnym powietrzu. 

źródło: MZ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x