Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziurawe drogi zastąpili garbatymi


Postępująca degradacja stanu ulic w Mławie daje się we znaki przede wszystkim kierowcom, ale wpływa też na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dotychczasowe nawierzchnie kruszy nie tylko ząb czasu, ale też prowadzone w pasie drogowym różne prace. Ale to dzięki ostatniemu zebraniu osiedlowemu na Wólce dowiedzieliśmy się właśnie o nowej technologii jaką praktykuje urząd miasta, by takie uszkodzone nawierzchnie odnawiać.


– Co to jest za nowa technologia wykonania ulic? Czy to łatanie, czy nowy asfalt? Czy w tym systemie będzie naprawiane więcej ulic, czy tylko Studzieniec, Okólna a ostatnio ulica Piekiełko? – pytał jeden z mieszkańców, Rafał Ciesielski.

– Te nakładki, to elementy remontowe. Nie mamy pieniędzy na kompleksową naprawę nawierzchni, Warto pamiętać jaki była stan poprzedni tych ulic, to dziura na dziurze. Bardziej opłaca się położyć całą nawierzchnię niż przeprowadzać łatanie miejscowe, które jest drogie – wyjaśniał problem naczelnik Piotr Tomaszewski.

Tyle tylko, że kierowcy rzeczywiście nawet po tych naprawach czują dyskomfort podczas jazdy. Takie uczucie zwiększa się tym bardziej, że jadąc dalej ulicą Piekiełko tuż za sąsiednią Dzwierznią, leżącą już w powiecie działdowskim wyjeżdżamy na nowe, równiutkie i szerokie drogi w kierunku Iłowa czy Białut.

– Boję się, że to zostanie na najbliższe 20 lat – podsumował wyjaśnienia naczelnika Tomaszewskiego Piotr Ciesielski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
1 rok temu

Dba się tylko o te obszary miasta gdzie zamieszkują władzę miasta ich bliscy ewentualnie radni urzędnicy A reszta mieszkańców to dla nich nic nie liczący się dzisiaj motłoch. Przypomną sobie o nas dopiero przed wyborami i będą znowu obiecywałeś gruszki na wierzbie.

Antykowal
Antykowal
1 rok temu
Reply to  Xyz

Do uległych zwolenników tej władzy dopisz jeszcze nauczycieli. Tylko niestety, ten jak piszesz motłoch, też bierze udział w wyborach a efekty tego są jakie są.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Tak pan Tomaszewski to ciekawa postać skąd on się wzioł nieudacznik

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Twierdzi że z Bydgoszczy podobno tam się urodził, mieszkał kiedyś na osiedlu nr 8 gdzie przewodniczącym osiedla jest pan Przybyszewski

Antykowal
Antykowal
1 rok temu

Naczelnik Tomaszewski to skończony…ignorant, jak zresztą duża część urzędników UM. Czytałem pismo tego gościa, które stworzył w odpowiedzi na wniosek mieszkańców ulic Batorego i B.Chłopskich dotyczący uciążliwości ruchu drogowego. Gdy pokazałem je fachowcom, mieli niezły ubaw z jego niekompetencji – „To taki ktoś jest u was naczelnikiem wydziału?” Ale facet się pewnie nie wstydzi i czuje się dobrze, podobnie jak jego pryncypał. Oni mają tę zadziwiającą pewność siebie, która jak wiadomo nie wynika z fachowej wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu, ale z poczucia bezkarności. Nawet gdy kłamią w żywe oczy, nierzadko przed kamerą, kompletnie nie przejmują się odpowiedzialnością, choćby moralną. Niepojęte, jakie to indywidua nami rządzą.

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  Antykowal

Twój opis przywodzi mi od razu na myśl mateuszka-kłamczuszka i szumisia oraz dudusia. Ci też w żywe oczy kłania i mają się całkiem dobrze oraz nie przejmują się żadną odpowiedzialnością, bo czują się bezkarni.

Były
Były
1 rok temu

Czy Pani Grzywacz ma coś do powiedzenia w tych sprawach ? Czy siedzi na d….e i na nic nie reaguje ? Pani powinna codziennie rano przedstawiać Burmistrzowi wyciąg z krytycznych i pochwalnych opinii ! A jak On na to nie reaguje to Pani i On nadają się wyłącznie do odstawki ! Pani rola to reakcja na krytykę społeczną … a ni siedzenie na 4 literach ! Do roboty darmozjady! Może Pani wysili się i odpowie na ten zarzut ! Życzę inwencji razem z Burmistrzem!

Były
Były
1 rok temu

Pan Tomaszewski – Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej dał przykład swojej operatywności , fachowości oraz troski o sprawy mieszkańców i ich wniosków na przykładzie oświetlenia na Osiedlu OKM. Jedyne co „załatwił” to wyłożenie kostką drogi przy swojej posesji ! Facet – do zwolnienia przynajmniej za nepotyzm i brak działania ! A to wszystko idzie na Pana konto – Panie Burmistrzu ! Brak oświetlenia na OKM- to tylko Jego wyłączna wina ! Nie tolerujmy nieudaczników na eksponowanych stanowiskach, bo TY Burmistrzu bierzesz za nich cięgi !!!!!!!!!!!!!!

Ramzes
Ramzes
1 rok temu

Panie Tomaszewski, to że miasto wykonuje jakieś działania doraźne typu „nakładki remontowe”, choć z dużymi opóźnieniami, to dobrze. Ale nie mogę zrozumieć sytuacji, gdy to samo miasto, w dużej mierze za pieniądze swoich mieszkańców wykonuje buble i twierdzi że wszystko jest w porządku. Co stoi na przeszkodzie by owe nakładki położyć równo? Drogowcy nie mają poziomicy? To wystarczy powiedzieć – można zrobić zrzutkę dla nich. A może brakuje też sznurka murarskiego? Też może być zrzutka. Ważne żeby kasy starczyło radnym na kupno laptopów, bo ich diety są zbyt „niskie” by mogli sami sobie kupić tak bardzo „potrzebne” im narzędzia pracy.

Były
Były
1 rok temu

A może Urzędnicy z Ratusza zajęliby się ulicą od Cmentarza Komunalnego do ul. Warszawskiej ! Stan tragiczny, degrengolada również na prywatnych posesjach obok – wysypiska śmieci, gruzu, ziemi itp. – krajobraz księżycowy ! A Straży Miejskiej, Burmistrza i służb porządkowych nie widać. Ludzie z całej Polski zobaczą operatywność władz Miasta ! W S T Y D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Stan drogi to jest jedna sprawa, lecz jest też druga strona medalu. Czy ktoś w końcu zajmie się bezpieczeństwem mieszkańców z ul. Piekiełko, dalej Dźwierznia i do Białut. Czy czekamy na tragedię ??? Postępująca budowa trasy S7, spowodowała korki i coraz więcej kierowców już wie i korzysta z tych dróg objazdowych do węzła S7. Gdzie jest Policja ??? Szczególnie weekendami. Strach z dzieckiem na spacer wyjść.

mławianka
mławianka
1 rok temu

A co z ulicą Cmentarną wzdłuż cmentarza, dziura na dziurze, doły…
Niedługo 1 listopada – wstyd, że goście, którzy przyjadą „na groby” zobaczą taką „piękną” ulicę w Mławie.

Ufo
Ufo
1 rok temu
Reply to  mławianka

W Mławie to wielkie jedno dziadostwo te dorgi

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x