Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uwaga na oszustów! Grasują w sąsiednim powiecie


Oszuści tylko w dwa dni wyłudzili 200 tys. złotych od mieszkańców powiatu przasnyskiego, a takich prób w poniedziałek i wtorek, 28 i 29 września 2020 roku na terenie powiatu przasnyskiego było aż 11.


Do pierwszego ataku oszustów działających metodą „NA POLICJANTA” doszło w poniedziałek 28 września 2020 roku przed godziną 12.00. W tym dniu z 72 letnią mieszkanką gm. Chorzele, skontaktował się telefonicznie nieznany mężczyzna i podając się za jej syna poinformował ją o tym, że potrzebuje pilnie pieniędzy w kwocie 250 tys. złotych na kaucję aby nie pójść do więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Tylko dzięki postawie seniorki i jej męża, sprawcy nie udało się ich oszukać.

Niestety następnego dnia, we wtorek 29 września 2020 roku, nieznani sprawcy działający w ten sam sposób, usiłowali wyłudzić aż od 11 innych mieszkańców naszego powiatu pieniądze w kwotach od 10 do 250 tys. złotych. Na szczęście w tych przypadkach sprawcom nie udało się oszukać seniorów.

O braku szczęścia w kontakcie z oszustem działającym metodą „NA POLICJANTA” może mówić 67-letnia mieszkanka Jednorożca oraz 80-letnia mieszkanka Chorzel, które straciły w ten sposób pieniądze w łącznej kwocie blisko 200 tys. złotych.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i nazbyt ufne, apelujemy do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi.

Zwracamy się również z apelem, zwłaszcza do osób młodych i osób zajmujących się opieką nad seniorami – by informowały ich o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak mają się zachować w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.

za:infoprzsnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 lata temu

80-latka… no cóż, ale 67-latka i taka niedoinformowana.
Gdzie jest najbliższa rodzina tych kobiet, gdzie znajomi?

Czy dzielnicowi nie powinni odwiedzać samotnie mieszkających osób i ich ostrzegać?

Czy burmistrzowie i wójtowie nie powinni uczulać swoich radnych i sołtysów, żeby uczulali swoich starszych, samotnie mieszkających osób nna ten problem?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x