Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pięć lat więzienia za ciężkie poranienie siekierą


Po prawie siedemnastu miesiącach od zdarzenia swój sądowy finał znalazła sprawa awantury pomiędzy dwoma mężczyznami w Strzegowie, która zakończyła się ciężkim poranieniem jednego z nich siekierą. Oskarżonego o ten czyn sąd uznał winnym i skazał go na pięć lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 22 lutego 2019 roku. Wtedy to w jednym z domów  w Strzegowie pokłócili się dwa mężczyźni w wieku około 40 lat. Jeden z nich nie chciał wypuścić drugiego z przedsionka mieszkania i zaatakował go siekierą.

Ranny trafił do szpitala w Ciechanowie, który powiadomił o tym przypadku Policję.

Według ustaleń mławskiej policji i prokuratury sprawca zadał swojej ofierze ze znaczną siłą co najmniej kilka ciosów obuchem siekiery w klatkę piersiową i kończyny, powodując m.in. otwarte złamanie podudzia, złamania kości śródręcza i inne liczne rany. Sąd Okręgowy w Płocku uznał, że oskarżony działając z zamiarem bezpośrednim usiłował dokonać zabójstwa, ale celu nie osiągnął ze względu na obronną postawę pokrzywdzonego. W wydanym 7 września br. wyroku, skazał oskarżonego na karę pięciu lat pozbawienia wolności, a także  zasądził na rzecz pokrzywdzonego kwotę 50 tys. zł zadośćuczynienia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Patologia
Patologia
1 rok temu

Kara nieadekwatna do popełnionego czynu. Minimum 25 lat powinien dostać.

Robyrt
Robyrt
1 rok temu

Kasia co teraz poczniesz?

Hehe
Hehe
1 rok temu
Reply to  Robyrt

Zacznie robić za pieniądze to co do tej pory robiła za darmo

Loki
Loki
1 rok temu
Reply to  Hehe

Ja slyszalem że Kasia tobie łatwila I ty dawałeś du…p…y żeby mieć spokój

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Loki

Hajahhahah

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x