Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pięć lat więzienia za ciężkie poranienie siekierą


Po prawie siedemnastu miesiącach od zdarzenia swój sądowy finał znalazła sprawa awantury pomiędzy dwoma mężczyznami w Strzegowie, która zakończyła się ciężkim poranieniem jednego z nich siekierą. Oskarżonego o ten czyn sąd uznał winnym i skazał go na pięć lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło 22 lutego 2019 roku. Wtedy to w jednym z domów  w Strzegowie pokłócili się dwa mężczyźni w wieku około 40 lat. Jeden z nich nie chciał wypuścić drugiego z przedsionka mieszkania i zaatakował go siekierą.

Ranny trafił do szpitala w Ciechanowie, który powiadomił o tym przypadku Policję.

Według ustaleń mławskiej policji i prokuratury sprawca zadał swojej ofierze ze znaczną siłą co najmniej kilka ciosów obuchem siekiery w klatkę piersiową i kończyny, powodując m.in. otwarte złamanie podudzia, złamania kości śródręcza i inne liczne rany. Sąd Okręgowy w Płocku uznał, że oskarżony działając z zamiarem bezpośrednim usiłował dokonać zabójstwa, ale celu nie osiągnął ze względu na obronną postawę pokrzywdzonego. W wydanym 7 września br. wyroku, skazał oskarżonego na karę pięciu lat pozbawienia wolności, a także  zasądził na rzecz pokrzywdzonego kwotę 50 tys. zł zadośćuczynienia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Patologia
Patologia
2 lata temu

Kara nieadekwatna do popełnionego czynu. Minimum 25 lat powinien dostać.

Robyrt
Robyrt
2 lata temu

Kasia co teraz poczniesz?

Hehe
Hehe
2 lata temu
Reply to  Robyrt

Zacznie robić za pieniądze to co do tej pory robiła za darmo

Loki
Loki
2 lata temu
Reply to  Hehe

Ja slyszalem że Kasia tobie łatwila I ty dawałeś du…p…y żeby mieć spokój

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Loki

Hajahhahah

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x