Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mariacka z nową nawierzchnią. Robi wrażenie


Niedawno zakończyła się przebudowa ulic na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Nową nawierzchnię zyskały ulice Mariacka, Ordona i Świętej Anny.


Jak pisze jeden z czytelników, warto było znosić uciążliwości i utrudnienia w ruchu, które musieli przetrwać mieszkańcy, bowiem odnowiona została nie tylko nawierzchnia, ale przebudowywana była też gruntownie cała infrastruktura podziemna: wodociągowa, sanitarna, telekomunikacyjna i energetyczna. Uwagę naszego czytelnika zwróciła nie tyle równa, nowa nawierzchnia, ale efektowne, wtopione w podłoże nocne oświetlenie przejść dla pieszych.

Przypomnijmy, miasto wykonało inwestycję  w ramach zadania „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez rozbudowę ul. Mariackiej, ul. Ordona i ul. Świętej Anny”. Prace zostały odebrane przez miasto 25 września br., a kosztowały ponad 6,7 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z okm
Z okm
2 lata temu

Nie no ulica jest super ! Naprawdę rewelka !

Janusz
Janusz
2 lata temu

Wiem, że nie w temacie ale to też UM Mława: w przedszkolu na Krasińskiego w Mławie wyżywienie poszło razy 2 a w menu batony!!! ktoś, coś zrobi bo krew mnie zalewa!!!

Anka
Anka
2 lata temu
Reply to  Janusz

Ktoś coś zrobi?! A dlaczego ktoś ma coś robić za CIEBIE skoro TOBIE to przeszkadza ??? Kolejny roszczeniowiec. Normalnie ręce opadają.

Robyrt
Robyrt
1 rok temu
Reply to  Anka

Andzia weź nie szalej Janusz ma rację, ratusz wprowadza cięcia w żłobku i przedszkolu tzn stołówkę przejął ajent ceny poszły do górę a jakość posiłku spadła.
Co zrobisz? to tak samo jak z opłatą za śmieci- NIC :/

Sidney
Sidney
2 lata temu

Wszystko fajnie, tylko nie rozumiem tego przejścia dla pieszych przy wyjeździe z Biedronki…Czemu wyjazd jest bezpośrednio na pasy???

Stefan
Stefan
2 lata temu
Reply to  Sidney

Przy „Biedronce” parking to jakieś nielegalne miejsca do zatrzymywania się. Trzeba wstawić słupki na przejściu.

dasdf
dasdf
2 lata temu

wszystko fajnie, tylko te garby na Mariackiej niepotrzebne.

OKM
OKM
2 lata temu
Reply to  dasdf

Innej rady na the bili nie ma, tylko garby.

Stefan
Stefan
2 lata temu

Dokonano odbioru technicznego miedzy inwestorem a wykonawca. Teraz formalną zgodę na użytkowanie wydać musi nadzór budowlany. Stąd ta nowa data.

Edward
Edward
2 lata temu

Proszę również opisać efekt „przebudowy” ulic przy Osiedlu Młodych, Łojewskiego, Wysokiej. Tak zmarnowanych pieniędzy chyba dawno w Mławie nie było, no chyba że rewitalizacja przy Domu Handlowym. Nierówna nawierzchnia, studzienki. Ogólnie estetyka pozostawia wiele do życzenia. Po deszczu w wielu miejscach stoi woda na nowej nawierzchni. Mam tylko nadzieję że te „prace” nie zostaną odebrane.

miki
miki
2 lata temu
Reply to  Edward

już są odebrane i zapłacone, tak działa nasz pseudo UM Mława i jego pracownicy oraz inspektor nadzoru
totalna porażka, z naszych pieniędzy, nowa ulica a wygląda jakby robili ją partacze

Piotr
Piotr
2 lata temu
Reply to  Edward

Na OKM budował Strabak a na OM mławska ekipa specjalistów z PRDI Mława więcej nie trzeba już pisac

Edward
Edward
2 lata temu
Reply to  Piotr

Chyba nie PRDI tylko zbieranina Mławskich „firm” z łapanki. Kto pierwszy złapał za łopatę ten robił. Robota nie skończona a już widać koleiny po parkujących samochodach. A na OKM *Strabag

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Edward

brukowali panowie z WCI . Widziałem jak robili Lelewela i powiem że się w tańcu …. sprawdzona ekipa Strabag plus polska porżądna firma i robota zrobiona jak trzeba .

mławianka
mławianka
2 lata temu

Faktycznie bardzo ładnie to wygląda, a oświetlenie przy przejściach dla pieszych robi wrażenie.
Jak robią fachowcy i firma uznana na europejskim rynku to tak to właśnie wygląda, a na dodatek skończona przed terminem.

Piszecie , że burmistrz odebrał już inwestycję, ale MKM nr 1 nadal nie przekierował na starą trasę.
Na sąsiednim portalu ratusz tłumaczył, że nastąpi to po odbiorze czyli koło 15 października.

Jak to więc jest z tym odbiorem?

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  mławianka

Nie wiem z jakiego powodu te zachwyty. Wycięto drzewa, które rosły kilkanaście lat, zbudowano równolegle dwa chodniki, w odległości kilku metrów i wydano ponad 10tys, złotych za metr bieżący (nie budowę, ale remont), a cały remont wpisuje się w panującą w Polsce „betonozę”.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Ewa

Wieczni malkontenci…
Ja rozumiem niezadowolenie z rewitalizacji terenu wokół handlowca, ale tu???
Jezdnie prze owym remontem były w opłakanym stanie, teraz nawet nie mając samochodu przyjemnie jest na nie popatrzeć, a Pani coś nie pasuje, no ale jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził, zawsze znajdą się pesymiści, którzy dobrego słowa nigdy nie powiedzą i wiecznie narzekają, że szklanka do połowy pusta.
Radzę nauczyć się pozytywnego myślenia.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Kuba

A Pan wie co to jest kryzys klimatyczny? W Nowy Jorku zegar zagłady odlicza czas do katastrofy klimatycznej. Zostało tylko 7 lat, potem będzie „efekt domina”. U nas nadal beton, asfalt i wycinanie drzew. Zachęcam do lektury i obejrzenia zdjęć.
https://miastojestnasze.org/betonoza-wizytowka-polskich-miast/

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x