Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mariacka z nową nawierzchnią. Robi wrażenie


Niedawno zakończyła się przebudowa ulic na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Nową nawierzchnię zyskały ulice Mariacka, Ordona i Świętej Anny.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jak pisze jeden z czytelników, warto było znosić uciążliwości i utrudnienia w ruchu, które musieli przetrwać mieszkańcy, bowiem odnowiona została nie tylko nawierzchnia, ale przebudowywana była też gruntownie cała infrastruktura podziemna: wodociągowa, sanitarna, telekomunikacyjna i energetyczna. Uwagę naszego czytelnika zwróciła nie tyle równa, nowa nawierzchnia, ale efektowne, wtopione w podłoże nocne oświetlenie przejść dla pieszych.

Przypomnijmy, miasto wykonało inwestycję  w ramach zadania „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez rozbudowę ul. Mariackiej, ul. Ordona i ul. Świętej Anny”. Prace zostały odebrane przez miasto 25 września br., a kosztowały ponad 6,7 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z okm
Z okm
10 miesięcy temu

Nie no ulica jest super ! Naprawdę rewelka !

Janusz
Janusz
10 miesięcy temu

Wiem, że nie w temacie ale to też UM Mława: w przedszkolu na Krasińskiego w Mławie wyżywienie poszło razy 2 a w menu batony!!! ktoś, coś zrobi bo krew mnie zalewa!!!

Anka
Anka
10 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Ktoś coś zrobi?! A dlaczego ktoś ma coś robić za CIEBIE skoro TOBIE to przeszkadza ??? Kolejny roszczeniowiec. Normalnie ręce opadają.

Robyrt
Robyrt
10 miesięcy temu
Reply to  Anka

Andzia weź nie szalej Janusz ma rację, ratusz wprowadza cięcia w żłobku i przedszkolu tzn stołówkę przejął ajent ceny poszły do górę a jakość posiłku spadła.
Co zrobisz? to tak samo jak z opłatą za śmieci- NIC :/

Sidney
Sidney
10 miesięcy temu

Wszystko fajnie, tylko nie rozumiem tego przejścia dla pieszych przy wyjeździe z Biedronki…Czemu wyjazd jest bezpośrednio na pasy???

Stefan
Stefan
10 miesięcy temu
Reply to  Sidney

Przy „Biedronce” parking to jakieś nielegalne miejsca do zatrzymywania się. Trzeba wstawić słupki na przejściu.

dasdf
dasdf
10 miesięcy temu

wszystko fajnie, tylko te garby na Mariackiej niepotrzebne.

OKM
OKM
10 miesięcy temu
Reply to  dasdf

Innej rady na the bili nie ma, tylko garby.

Stefan
Stefan
10 miesięcy temu

Dokonano odbioru technicznego miedzy inwestorem a wykonawca. Teraz formalną zgodę na użytkowanie wydać musi nadzór budowlany. Stąd ta nowa data.

Edward
Edward
10 miesięcy temu

Proszę również opisać efekt „przebudowy” ulic przy Osiedlu Młodych, Łojewskiego, Wysokiej. Tak zmarnowanych pieniędzy chyba dawno w Mławie nie było, no chyba że rewitalizacja przy Domu Handlowym. Nierówna nawierzchnia, studzienki. Ogólnie estetyka pozostawia wiele do życzenia. Po deszczu w wielu miejscach stoi woda na nowej nawierzchni. Mam tylko nadzieję że te „prace” nie zostaną odebrane.

miki
miki
10 miesięcy temu
Reply to  Edward

już są odebrane i zapłacone, tak działa nasz pseudo UM Mława i jego pracownicy oraz inspektor nadzoru
totalna porażka, z naszych pieniędzy, nowa ulica a wygląda jakby robili ją partacze

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu
Reply to  Edward

Na OKM budował Strabak a na OM mławska ekipa specjalistów z PRDI Mława więcej nie trzeba już pisac

Edward
Edward
10 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Chyba nie PRDI tylko zbieranina Mławskich „firm” z łapanki. Kto pierwszy złapał za łopatę ten robił. Robota nie skończona a już widać koleiny po parkujących samochodach. A na OKM *Strabag

srs
srs
10 miesięcy temu
Reply to  Edward

brukowali panowie z WCI . Widziałem jak robili Lelewela i powiem że się w tańcu …. sprawdzona ekipa Strabag plus polska porżądna firma i robota zrobiona jak trzeba .

mławianka
mławianka
10 miesięcy temu

Faktycznie bardzo ładnie to wygląda, a oświetlenie przy przejściach dla pieszych robi wrażenie.
Jak robią fachowcy i firma uznana na europejskim rynku to tak to właśnie wygląda, a na dodatek skończona przed terminem.

Piszecie , że burmistrz odebrał już inwestycję, ale MKM nr 1 nadal nie przekierował na starą trasę.
Na sąsiednim portalu ratusz tłumaczył, że nastąpi to po odbiorze czyli koło 15 października.

Jak to więc jest z tym odbiorem?

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Nie wiem z jakiego powodu te zachwyty. Wycięto drzewa, które rosły kilkanaście lat, zbudowano równolegle dwa chodniki, w odległości kilku metrów i wydano ponad 10tys, złotych za metr bieżący (nie budowę, ale remont), a cały remont wpisuje się w panującą w Polsce „betonozę”.

Kuba
Kuba
9 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Wieczni malkontenci…
Ja rozumiem niezadowolenie z rewitalizacji terenu wokół handlowca, ale tu???
Jezdnie prze owym remontem były w opłakanym stanie, teraz nawet nie mając samochodu przyjemnie jest na nie popatrzeć, a Pani coś nie pasuje, no ale jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził, zawsze znajdą się pesymiści, którzy dobrego słowa nigdy nie powiedzą i wiecznie narzekają, że szklanka do połowy pusta.
Radzę nauczyć się pozytywnego myślenia.

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu
Reply to  Kuba

A Pan wie co to jest kryzys klimatyczny? W Nowy Jorku zegar zagłady odlicza czas do katastrofy klimatycznej. Zostało tylko 7 lat, potem będzie „efekt domina”. U nas nadal beton, asfalt i wycinanie drzew. Zachęcam do lektury i obejrzenia zdjęć.
https://miastojestnasze.org/betonoza-wizytowka-polskich-miast/

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x