Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 30 września. 4 potwierdzone przypadki Covid-19, jedna osoba zmarła


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 30.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 30.09.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 221 / (7)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 6 / (2)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 8 / (3)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 2 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)41 / (4)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (1)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32 / (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnych 4 potwierdzonych przypadkach Covid-19. Wszystkie osoby mają typowe objawy: 2 zostały objęte izolacją domową, 1 z osób z dodatnim wynikiem wymagała hospitalizacji, ponadto PPIS w Mławie informuje o pierwszym zgonie z powodu Covid-19, osoba ta miała choroby współistniejące. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
boję się
boję się
1 rok temu

Otwórzcie toalety dworcowe w Mławie.Czy 1 zł ważniejszy od koronowirusa Czy pieniądze , z toalet które trafiają do obrotu są odkażane?To pytanie do sanepidu.Czas to sprawdzić.

www...
www...
1 rok temu

Czy rządzący i sanepid są lekarzami wirulosologami,ze dają obostrzenia związane z wirusem?Nie ma też choroby bezobiawowej można być nosicielem wirusa a to co innego.Sami maseczek nie noszą i żadnych zasad nie przestrzegają,a ludźmi sterują jak marionetkami.Ale naród głupi i dał się zastraszyć i zniewolić wirusowi.Wirusow pełno jest wszędzie i będzie jeszcze więcej i trzeba żyć normalnie a nie panikować.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  www...

Przepraszam, ale poczułem się urażony, dla mnie takie wypowiedzi i nienoszenie maseczki to objaw lekceważenia innych ludzi. Cały świat nosi, wirusolodzy zalecają, są logiczne wyjaśnienia, i osobiście uważam, że mam obowiązek dbać o innych, tym bardziej, że jak kicham, pluję to na ponad 2 m, a trudno, żeby sprzedawczyni cały dzień siedziała w masce-to my mamy o ni a dbać. Jakoś ta wypowiedź nie przypadła mi do serca. Życzę zdrowia.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  kot

przecież wirusolodzy na okrągło wypowiadają się w mediach , a ci na górze, niezależnie od opcji, nie zawsze , żeby nie powiedzieć, prawie nigdy nie są wzorem do naśladowania……I to jest smutne…..

kot
kot
1 rok temu
Reply to  kot

Bezobjawowi nosiciele WZW B i WZW C zakażają ludzi całkiem zdrowych. Zatem żółtaczki typu B czy C także nie ma ????????? Typ B teraz jest wyszczepiona od najmłodszych lat, więc jest mało, ale kiedyś…….

Berta
Berta
1 rok temu

Czemu Polacy są dla siebie tacy złośliwi i niegrzeczni. Nie szanują siebie wzajemnie. O wszystko się kłócą 🙁 Jeden zawsze musi być mądrzejszy od drugiego. Jedna prawda lepsza od drugiej. Przykładowo od bliskiego znajomego, który pracuje w jednym z łódzkich szpitali wiem, że koronka trochę się u nich rozszalała i pacjentów wymagających hospitalizacji naprawdę przybywa, a sezon grypowy jeszcze się nie zaczął. To nie o to chodzi, żeby się zamykać przed wszystkim na 4 spusty. Po prostu a może tak właśnie najtrudniej, jakoś trzeba żyć po ludzku i się wspierać. Jedziemy na polskim wspólnym wózku. Miejsc w polskich szpitalach zakaźnych nie ma tak dużo jak się niektórym zdaje. Nie jest wesoło. Jakby zacytował premier „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz”.

Kali
Kali
1 rok temu

Jest mnóstwo groźnych chorób,ktore teraz są nieleczone z braku dostępu do lekarza.Lekarze w przychodniach boją się wirusa,ale ganiać po sklepach się nie boją i narażają ekspedientki.Ale prywatnie owszem przyjmują,tam wirusa nie ma.Nie każdego stać na wizytę prywatna,i dlatego ludzie umierają.Wirusy były są i będą,teraz jest okres gryp i przeziębień i tyle w temacie.

qwerty
qwerty
1 rok temu

trzeba więcej dbać o siebie i innych i włączyć myślenie – ograniczyć do maksimum kontakty „na żywo”, co można przenieść online – zdalna praca biurowa, spotkania służbowe on-line (sejm może to inni też), zakupy z dostawą do domu, a poza domem niestety maseczki

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Panikujcie i nie wychodźcie z domu już a to więcej zgonów nie było w powiecie na inne choroby tylko jedna od wielu miesięcy na covid? No to mamy wytrzymałe społeczeństwo nikt na raka nie zmarł lub inne cholerstwo tylko teraz te dziadostwo do statystyk się liczy

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Rakiem nie zarazisz się w sklepie albo w kościele cwana gapo

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Lopez

Nie masz pojęcia ile osób dziennie dowiaduje się że ma nowotwór a z tego się tak szybko nie wyleczysz jak z covidka panie mądry

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Lopez

Popieram kwestie zaraźliwości, nie popieram inwektywy. Panujmy nad emocjami, szanujmy się.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Jestem młodą kobietą , z nerwicą… dla mnie ta cała pandemia to coś, przez co nie ma dnia bym nie była na lekach… strach co bedzie jutro.kazdy katar, kaszel przyprawia mnie o takie nerwy ze Mysle ze zaraz zwariuje.do lekarza strach iść bo kazdy to podejrzany… zyc nie mozna noralnie ,kiedy to sie skonczy? My chcemy zyc jak kiedys… bez nerw…

Anka
Anka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Nie należy panikować. Zachować standardy epidemiczny izyc normalnie. Nie mamy na to wpływu. Musimy chronić starszych, zachowując dystans, maseczki i higienę. Nic więcej nie da się zrobić.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Nie można tego czytać może psycholog Ci pomoże?

Obiektywny
Obiektywny
2 lata temu

Pisze i apeluję do Mławiaków o rozsądek od miesięcy – w sklepach nie charczeć na siebie, nie stać jeden na drugim, zasłaniać gęby i myśleć. Komunia czy chrzciny na 150 osób? Wesele na pokaz – nie w gronie najbliższych. Imienki w tym roku- tylko w gronie najbliższej rodziny. Chlanie w klubie – nie w gronie najbliższych znajomych.
Zaczniecie chować dziadków / babcie / ciocie albo sami wylądujecie w szpitalu to otrzeźwiejecie.
Spoczywaj człowieku w pokoju a reszcie niech to da do myślenia.

Gambel
Gambel
2 lata temu

Miała inne choroby współistniejące,wiec na nie zmarła.Po co ciągle siać ta panikę o WIRUSIE,czyz nie ma innych chorób?Ludzie umierają,bo są bez dostępu do lekarzy,przychodnie zamknięte i teleporada,w szpitalach to samo,tylko jeden wirus.Czy lekarze nie chodzą po sklepach?,gdzie mnóstwo ludzi.Jakos kasjerki zdrowe,tez narażają się.

Wiola
Wiola
1 rok temu
Reply to  Gambel

Ile jeszcze takich bezmózgów będzie sprawiało, że ludzie beda umierać. Z cukrzycą czy nadcisnieniem można żyć długie lata, ale przez kontakt z takimi ignorantami, nie dane jest tym ludziom żyć.

Rolo
Rolo
1 rok temu
Reply to  Wiola

Co za bzdury,kazda choroba jest groźna,ale teraz tylko jeden wirus istnieje.To jest wirus polityczny,po to żeby takich co się boją zamknąć w domu,zastraszyc,i robić swoje przekręty.Jakos pan Szumowski miał wirusa i po sklepach ganial,a i jeszcze miał wirusa 2 dni,bo wyzdrowiał,paranoja i głupota.Wirus jak wirus grypowy,a tym co się boja życzę zdrowia,bo w psychiatryku się znajdą niedługo.

Jukon
Jukon
1 rok temu
Reply to  Rolo

Zabiera się głos, gdy ma się rzetelną wiedzę, a nie opowiada się bzdury. Najpierw się myśli, a potem się mówi, a nie odwrotnie.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Rolo

Nie przetłumaczysz tamte barany w sejmie bez maseczek sobie siedzą i jest git tego już ludzie nie widzą

Tulu
Tulu
1 rok temu
Reply to  Wiola

Bezmozgiem to Ty jesteś,nadcisnienia,cukrzycy czy innych groźnych chorób przewlekłych nigdy nie wyleczysz.A z braku dostępu do lekarza szybko na nie umrzesz,bo nieleczone,smiertelne.A wirus jak wirus,szybko mija teraz sezon grypowy,jeden zachoruje inny nie.Jak co roku będą nowe wirusy,zamknij się w piwnicy i czekaj aż mina haha.

Wiola
Wiola
1 rok temu
Reply to  Tulu

Tak to jest jak się patologia dorwie do internetów i pisze co popadnie, naszczęście jeszcze margines społeczny nie ma nic dogadania poza internetem.

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Wiola

Ci co innych nazywają bezmozgami czy patologia sami tacy są,bo najlepiej ocenić kogoś,choc u siebie ma się bałagan.Nie znasz nie oceniajcie,bo wiedzy też masz mało,a dużo bzdur do napisania.Wylacz tv a włącz myślenie.

Lopez
Lopez
1 rok temu
Reply to  Gambel

Tylko po co się narażać siebie i innych. Pięć minut w maseczce w sklepie nikogo nie zabiło… Po co stać w kolejce w sklepie komuś na plecach jak i tak wcześniej nie kupimy…. Trochę rozsądku nikogo nie zabiło za to jego brak i owszem.

Anka
Anka
1 rok temu
Reply to  Gambel

Co, za płytkie i prymitywne myślenie…

Sara
Sara
1 rok temu
Reply to  Anka

Płytkie i prymitywne myślenie mają ci co we wszystko wierzą,a rząd robi z nimi co chce,steruje jak marionetka mi.Wirus jak wirus,nie taki groźny jak go malują.Nie ma czegoś takiego jak choroba bezobjawowa,mozna być nosicielem wirusa.Kazda choroba daje objawy.Co roku będą nowe wirusy,i co będziemy ciągle pozamykali w domach?

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Sara

Skądże. Istnieje alternatywa dla zamknięcia w domach – to zamknięcie w trumnie!

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Dalej lekceważmy wirusa, bo ustawa nie nakazuje maseczek ale powinien być rozum własny ale jak się go nie ma to na debilizm jeszcze leków nie wymyślili. Współczuję Paniom w sklepie w szpitalu bo tam walka z wiatrakami …

Szok
Szok
2 lata temu

Przyszedł czas na Mławę….. Jak to mogło by być że wokół chorują A mława nie…

Nitusia
Nitusia
2 lata temu

Bardzo przykra wiadomość.
RIP

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x