Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 29 września


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 29.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 29.09.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 257 / (15)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 4 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 6 / (3)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)37 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32 / (0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
2 lata temu

A ludzie bez masek wszędzie… Nikt od 10minut w szpitalu od maseczki się nie.udusi a jak.od takiego cymb…. Zamkną szpital wtedy będzie panika… Szanujmy siebie i innych może i covid jest zagrywką polityczną może nie ale nie chciejmy tego badać na własnej skórze.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Mławianka

Są gorsze choroby niż ta,, grypka” Dziennie na nowotwory umiera około 400-500 osób tylko o tym się nie mówi na choroby krążenia około 200-300 a wy dalej sie bójcie tej śmiesznej wymyślonej pandemii

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Człowieku pewnie że jest aż nadto przesada ale lekceważenie nie zlikwiduje wirusa i wieki w tym będzie y zamiast się całym narodem zebrać w garść i moment byłoby po epidemi a tak nie wiadomo ile to potrwa. Jest już zgon młodego faceta na covid w mlawie

Oli
Oli
2 lata temu

Kiedy w końcu przestaniecie kłamać i siać panikę?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Oli

Sorry, widzisz panikę na ulicach, w centrach handlowych, kościołach… imprezach itp.? Bo ja żadnej paniki nie widzę 🙂

Mlawa
Mlawa
2 lata temu

Trzeba brać przykład z szumowskiego dopiero był zarażony a już byl dziś widziany w sklepie na zakupach to tak was robią w balona naiwni ale dalej wierzcie w tą ściemę

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
2 lata temu

Niestety Mlawa voraz bardziej zagrozona. Za ok tydzien wysyp po komuniach i innych spedach.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x