Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport sanepidu z dnia 29 września


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 29.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 29.09.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 257 / (15)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 4 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 6 / (3)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)37 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32 / (0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
11 miesięcy temu

A ludzie bez masek wszędzie… Nikt od 10minut w szpitalu od maseczki się nie.udusi a jak.od takiego cymb…. Zamkną szpital wtedy będzie panika… Szanujmy siebie i innych może i covid jest zagrywką polityczną może nie ale nie chciejmy tego badać na własnej skórze.

Mlawa
Mlawa
11 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Są gorsze choroby niż ta,, grypka” Dziennie na nowotwory umiera około 400-500 osób tylko o tym się nie mówi na choroby krążenia około 200-300 a wy dalej sie bójcie tej śmiesznej wymyślonej pandemii

Mławianka
Mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  Mlawa

Człowieku pewnie że jest aż nadto przesada ale lekceważenie nie zlikwiduje wirusa i wieki w tym będzie y zamiast się całym narodem zebrać w garść i moment byłoby po epidemi a tak nie wiadomo ile to potrwa. Jest już zgon młodego faceta na covid w mlawie

Oli
Oli
11 miesięcy temu

Kiedy w końcu przestaniecie kłamać i siać panikę?

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Oli

Sorry, widzisz panikę na ulicach, w centrach handlowych, kościołach… imprezach itp.? Bo ja żadnej paniki nie widzę 🙂

Mlawa
Mlawa
11 miesięcy temu

Trzeba brać przykład z szumowskiego dopiero był zarażony a już byl dziś widziany w sklepie na zakupach to tak was robią w balona naiwni ale dalej wierzcie w tą ściemę

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
11 miesięcy temu

Niestety Mlawa voraz bardziej zagrozona. Za ok tydzien wysyp po komuniach i innych spedach.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x