Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podwyżka podatków jest nieuchronna. Zdrożeją też śmieci


Na przyszły rok burmistrz Sławomir Kowalewski zapowiedział wyższe podatki i droższy odbiór odpadów. Ta zapowiedź padła na wczorajszej sesji rady miasta, w nawiązaniu do wcześniej procedowanej petycji w sprawie włączenia cmentarzy w miejski system zagospodarowania odpadów, a także w kontekście prac nad projektem budżetu miasta na rok kolejny.


Burmistrz Kowalewski odniósł się do wychodzących od radnych propozycji rozmów na temat możliwych do zaplanowania na przyszły rok inwestycji. Podkreślił trudną sytuację gospodarczą i niepewność dochodów.  

– Kto jak kto, ale radny miasta musi zrozumieć, że jest bardzo trudna sytuacja w mieście Mława, w kraju, w Europie i na świecie. Poczekajmy cierpliwie, żeby wiedzieć jak my sobie z tym poradzimy. Poczekajmy cierpliwie, żeby wiedzieć jakie są dochody, bo już liczymy wydatki. Przygotowuję się do projektu budżetu na przyszły rok, przygotowuję się jak przekonać mieszkańców i was, bo wy o tym zdecydujecie, że nieuchronną jest podwyżka podatków – mówił burmistrz.

Zapowiedział też, że odpady będą jeszcze droższe. Kontynuując ten wątek, po raz kolejny wrócił do pomysłu budowy spalarni śmieci w Mławie.

– Czasami jak obserwuję te wskaźniki jakości powietrza, że zaczynają się palić na czerwono, to kolejny raz ubolewam, że nie mamy spalarni w Mławie, ponieważ odpady będą jeszcze droższe – podkreślił Kowalewski.

Padła też zachęta adresowana do przewodniczącego rady miasta, aby zorganizować wyjazd do miejscowości, gdzie funkcjonują spalarnie odpadów.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
43 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WML
WML
2 lata temu

To gnida dworska na przeszpiegi Cię wysłali

Multum
Multum
2 lata temu

Po czyjej stronie stoi Pani Majewska, przewodnicząca Wólki?
Czy po wczorajszym zebraniu Pani Majewska ma odwagę spojrzeć w oczy mieszkańców tak zwanego Zatorza?
Dlaczego na miejsce zebrania mieszkańców Osiedla wybrano halę sportową, gdzie akustyka jest beznadziejna?
Co się stało, że burmistrz Miasta mówił tak zciszonym glosem?
Dlaczego burmistrz tak kurczowo trzyma się budowy spalarni?

Oleszko
Oleszko
2 lata temu

Tak, najłatwiej to Mi dajcie! Weź Pan zrób porządek w tym, czym Pan zarządzasz. Wieczorem idąc na spacer, przechodzę koło stadionu, na którym palą się jupitery i nikogo nie ma. Obok rozświetlony budynek pustej siłowni. Ja tam tylko zawodników widuje. Do cholery, kto za to płaci? Ogranicz Pan własne wydatki a później miej czelność prosić o jeszcze!!! Zweryfikuj urząd miasta i podległe jednostki, bo jak to wyglada tak jak MOSiR, to Pan masz niezły bałagan w papierach.

Do PIS-u. Jak Wy, którzy mieliście służyć społeczeństwu, odnajdujecie się na swoich nowych stanowiskach, pląsając z nim pod rękę ?

Z Zoo
Z Zoo
2 lata temu

Dać małpie brzytwę i wpuścić gbura do biura, to atrament wypije. Takie są właśnie skutki…

Dosyć
Dosyć
2 lata temu

Panie! Przestań Pan pier…ć głupoty, a weź się Pan za rzetelną pracę. Wystarczy już tych „wspaniałych pomysłów” bo mieszkańcy są cierpliwi, ale do czasu…

Widząca
Widząca
2 lata temu

A co ma piernik do wiatraka? Spalarnia wpłynie na polepszenie jakości powietrza ?! Niby w jaki sposób??? I tak za śmieci płacimy krocie, to czy ktoś wyrzuca trzy worki czy cztery, to nie ma znaczenia. Za jakość powietrza odpowiadają stare piece starszych mieszkańców, których poprostu nie stać na lepszy węgiel. W Mławie od jakiegoś czasu, robi się z Nas tak zwanego „TATA WARIATA”. Szczycą się że od tylu kadencji rządzą, a przez lata nic nie zrobili w kierunku modernizacji strategicznych spółek miejskich. Wręcz przeciwnie. Sprzedali, a teraz każą słono płacić. Wysypisko, oczyszczalnia, co jeszcze może WOD-KAN, może Mława będzie miała niedługo prywatne ujęcia wody pitnej ??? Bo miastu przecież nic się nie opłaca utrzymywać… Ach, nie przepraszam, jedno się opłaca, ARMIA DARMOZJADÓW po wieczorowej przyzakładówce, co we trzech załatwiają dwa proste wnioski, i najlepsze, jeszcze błędy formalne zrobią !!! Śmiech na sali.

mwa
mwa
2 lata temu

skur**** je****, złodzieje ! Od początku był taki plan. Oddać wysypisko i oczyszczalnie w obce ręce i iść w układ. Pan A od dawna snuł plany odnośnie spalarni. Wystąpił nawet o warunki zabudowy obejmujące grunty będące własnością miasta. Teraz pod przykrywką pseudo wirusa będą lolki kręcić. Mława jest tak specyficznym miastem gdzie króluje korupcja , że głowa mała. Mijają lata a społeczeństwo dalej ślepe na poczynania władz miasta.

Lola
Lola
2 lata temu
Reply to  mwa

Święte słowa. Tak kręcili, tak kręcili wysypiskiem i przetargami, że teraz nawet wycieczki będą organizować zapoznawcze z innymi spalarniami. My mieszkańcy mówimy STOP, nie ze względu na śmieci, ale na kolesiostwo, butę i brak szacunku dla człowieka!!!

KILBIL
KILBIL
2 lata temu
Reply to  mwa

takich miast w skali kraju zapewne jest więcej . Gdzie biznesu nie zrobisz bez „wałka” . za dużymi biznesami stoją jednak ludzie których nigdy nie poznamy.Dlatego tak długo jak nie zostanie odzyskana kontrola na służbami tak długo będą robione dziwne interesy nie zgodne z Polską racją stanu . Sposobu jak na razie realnego nie ma . Chyba że wydarzy się ” coś ” naprawdę nie oczekiwanego ale też bym na to nie liczył . I tak to będziemy pisać na forum i narzekać a plan się realizuje powoli skutecznie i z pomysłem . ;(

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

W spalarniach spalane są przede wszystkim śmieci mieszane. Segregacja i tak nikogo nie ominie.

Antykowal
Antykowal
2 lata temu

„Czasami jak obserwuję te wskaźniki jakości powietrza, że zaczynają się palić na czerwono, to kolejny raz ubolewam, że nie mamy spalarni w Mławie, ponieważ odpady będą jeszcze droższe – podkreślił Kowalewski”
Czy tylko ja dostrzegam pokrętną logikę tej wypowiedzi ? Czyli jak będziemy zwozić do spalarni więcej śmieci ze świata, to będziemy mieli czyste powietrze, czy jak ?

koko
koko
2 lata temu

Temu Panu już serdecznie dziękujemy. Gdzie ryby w Seraczu? Spalarnie proszę ustawić u siebie pod domem i jeszcze na czubku postawić wiatrak.

koko
koko
2 lata temu
Reply to  koko

A najlepiej w ogóle to zamieszkaj Pan w spalarni i wdychaj opary palonych pampersów.

ja mławianin
ja mławianin
2 lata temu

Nie chcę spalarni, która zapewne nawet nie byłaby w rękach miasta, bo miasta na to nie stać oczywiście, tylko należałaby do jakieś firmy zewnętrznej, dyktującej warunki. A już wiemy jak wygląda odbiór śmieci przez Novago. Nie chcę takiej władzy! Jak przejeżdżam koło ratusza to mnie biorą mdłości.

Tom
Tom
2 lata temu

Jeszcze mało się nachapał przez te wszystkie lata?! Jeszcze musi przed odejściem postawić spalarnie śmieci bo obiecał kolesiom w rewanżu za coś? Wstydu nie masz człowieku. Jesteś ” mniej niż 0 „.

Piotr
Piotr
2 lata temu

oj burmistrz czas się odprawić z kwiatkiem.Duzo gadałeś,dużo spotykałem się z ludźmi jak skomlales o głosy w wyborach.A teraz cisza.Siedzisz w swojej morze z resztą poddanych Ci ludzików i straszysz podwyżkami.Ogarnij się… Bo to Twoja ostatnia kadencja

Jan
Jan
2 lata temu

Nieuchronne to jest zorganizowanie referendum aby Panu podziękować i mieć burmistrza który liczy się z mieszkańcami.

Pozdro
Pozdro
2 lata temu

Jak burmistrz tłumaczy fakt, że w okolicznych miastach nie ma spalarni śmieci, a opłaty za odpady są niższe niż w Mławie?

Tom
Tom
2 lata temu
Reply to  Pozdro

Dokładnie! Prosimy CM o przesłanie tego pytania do UM Mława. Oczekujemy rzetelnej odpowiedzi.

inka
inka
2 lata temu

trudna sytuacja to ograniczyć wydatki na to co nie trzeba, są rzeczy ważne i mniej ważne np. nie obcinać drzew na kikuty w następnym roku. Sytuacja trudna to podnieść podatki…dobre. Może szukać oszczędności !!

Max
Max
2 lata temu
Reply to  inka

dokładnie, trzeba ograniczać wydatki…no ale jak się buduje parking prywatnej firmie, czy buduje kolejny plac zabaw za pawie 1MLN w parku, czy w końcu opłaca kolejnych zastępców…

Były
Były
2 lata temu

Ale poziom dyskutantów ! Wstyd Mławianie ! Jedyne co potrafią – to pisać, bo z myśleniem i braniem pod uwagę jakichś rozsądnych argumentów – to już jest wielki problem ! No ale braki w wykształceniu , to już niektórzy do końca życia nie nadrobią ! Liczy się tylko pincet plus ! Bo wiedzę, rozsądek i racjonalne myślenie – to u tych osób stanowi poważny deficyt !

Owoc
Owoc
2 lata temu
Reply to  Były

Były ssij nasz kij

Były
Były
2 lata temu
Reply to  Owoc

Pokaż ten kij ! Może się skuszę?

Michał
Michał
2 lata temu
Reply to  Były

Ale jesteś DNO panie były

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  Były

czyj „Były”?

Xyz
Xyz
2 lata temu

Włodarz bez wstydu honoru ambicji i pomysłów na Mławę i dobro jej mieszkańców. Za to z otwartymi ramionami dla kolesi którzy niszczą swoimi pomysłami i inwestycjami nasze miasto

PAN M
PAN M
2 lata temu

Dość takiej władzy w mieście !!!!!

Anty kolarz
Anty kolarz
2 lata temu

No co? Przecież musi przepchnac póki jeszcze jest „przy korycie”.. ciepła posadka czeka.. A że naszym kosztem to mało ważne. Nie raz pokazał że najpierw jest on później długo długo nikt. Zrobi ten swój „dzióbek”brwi zmarszczy i na krzyczy na sesji na tych co mają jakieś ale do tych wspaniałych rządów. Niech wyborcy sobie gratuluja kogo wybrali ja na szczęście mogę spać spokojnie to nie mój burmistrz.

Last edited 2 lata temu by Anty kolarz
myślę o wyjeździe
myślę o wyjeździe
2 lata temu

Jak nie chcecie spalarni, to dołożymy takie opłaty że sami będziecie o to prosić ( tak mi wydaję się myśli włodarz miasta). A tak na marginesie to mam radę dla przyszłego burmistrza bo jak widzę chyba obecny nie ma ochoty na ostatnią kadencję, wycofuję się okrakiem i przepchnie każdą decyzję. Przekazać działkę i powołać samofinasującą się spółkę miejską zajmującą się odbiorem odpadów na wzór Ciechanowa i Płońska. A Novago niech działa sobie na wolnym rynku

Anonim
Anonim
2 lata temu

Zobaczysz, przyjdziemy po ciebie panie burmistrzu, jeszcze trochę…

Marcin
Marcin
2 lata temu

ZK w Iławie już szykuje dla Pana piękne lokum z pięknym widokiem na jezioro Jeziorak. Całodobowa ochrona, oraz posiłek pod nos. Niczym hotel 5 gwiazdkowy.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu

A nie mówiłem?
Panie Kowalewski, będziemy mieli sporo do porozmawiania że sobą na forum publicznym.

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

No chory człowiek

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ktoś

Chory?
„Kasa, kotku, kasa”

Beti
Beti
2 lata temu

Jak go nie kijem, to go pałką. Zobaczycie. Jeszcze sami mieszkańcy będą prosić o spalarnię śmieci. Tak dowalą opłaty, że śmieci w workach szytych złotymi nićmi będą odbierane… U Nas w mieście pomału kłania się wizyta „smutnych panów”, którzy prześwietlą od kilku lat te zagrania z wysypiskiem śmieci i z przetargami…

Jan
Jan
2 lata temu

Panie Sławku ostatnio wiele złego Pan już narobił. Czas najwyższy przekazać syf który po Panu został nowemu burmistrzowi który jeszcze nie przesiąkł mławskimi developerami i biznesmenami może uda mu się to kiedyś wyprostować.

Rysio
Rysio
2 lata temu
Reply to  Jan

Tak. Już jest szykowany kolejny namiestnik, on przejmie pałeczkę… I nam pokaże 🙂 kolejny specjalista od spraw zbędnych…

Kim
Kim
2 lata temu

W czasie pandemii zamiast pomagać mieszkańcom lokalnym firmom najlepiej podwyższyć podatki o dbać o swoją dupę . Panie burmistrzu a moze by tak sobie pan obniżył pensje ? Z chęcią byśmy zobaczyli wykaz pana majątku i nie tylko pana tylko całej pana rodziny ?

Poirytowany
Poirytowany
2 lata temu
Reply to  Kim

Może obniżyć pensje tak jak ma zwykły człowiek 2600 brutto… By zobaczył jak to jest płacić podatki żyć na kredycie i na pożyczaniu pieniędzy od sąsiada.

Marcin
Marcin
2 lata temu

Panie Kowalewski z całym szacunkiem, ale chyba już dość Pan podniósł podatki i śmieci. W końcu trzeba zejść ze sceny, jak Panu nie wstyd chodzić ulicami Miasta i wszystkim mówić dzien dobry? Nie dość, że w okół smród kurników, drobiu to jeszcze spalarnia.

Chyba czas najwyższy podziękować ludności i zejść ze stołka.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

No proszę, o to cały czas chodzi – spalarnia śmieci.
Nie trzeba nic dodawać.
Po to przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów w Mławie są tak ustalane, żeby mógł do nich przystąpić tylko monopolista, który narzuca koszty i który ma plan wybudowania spalarni śmieci.

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x