Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Janina Budzichowska przeszła na emeryturę. Będzie nowy zastępca?


Pierwszy zastępca burmistrza, Janina Budzichowska odeszła na emeryturę. Uroczyste pożegnanie odbyło się podczas wczorajszej sesji rady miasta. W związku z jej odejściem burmistrz Sławomir Kowalewski zapowiedział reorganizację w urzędzie. Nie ujawnił jednak na czym ma ona polegać.


Odchodząca na emeryturę pani wiceburmistrz podziękowała za wieloletnią współpracę m.in. radnym, przewodniczącym zarządów osiedli, współpracownikom z urzędu miasta i burmistrzowi, pracownikom jednostek miejskich, swojej rodzinie, mieszkańcom, a nawet tym, którzy w ostatnim czasie nie mogli się doczekać aż zastępca burmistrza zostanie jeden. W zamian usłyszała podziękowania z ust burmistrza Kowalewskiego, a następnie otrzymała kwiaty i upominek.

Janina Budzichowska pracowała w urzędzie miasta od 2003 roku, od grudnia 2006 roku pełniła funkcję zastępcy burmistrza. Również od grudnia ale 2019 roku, w związku z powołaniem drugiego zastępcy burmistrza i wakatem funkcji sekretarza miasta, w połowie etatu pracowała jako pierwszy zastępca burmistrza, w drugiej połowie powołana bez konkursu jako sekretarz miasta.

Na tejże sesji, burmistrz Kowalewski w związku z odejściem wiceburmistrz Budzichowskiej zapowiedział reorganizację urzędu. Nie sprecyzował jednak, jak dokładnie ma ona wyglądać i czy obejmie ona jedynie wydziały urzędu. Na razie nie wiadomo więc, czy oprócz Szymona Zejera, ktoś zostanie powołany na stanowisko wiceburmistrza i kto będzie pełnił funkcję sekretarza miasta.

JK   

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 lata temu

Jarek robi rekonstrukcje to i Sławek się dołączył pisior

Oleszko
Oleszko
2 lata temu

A przepraszam, dopiero otworzyłem oczka, czy Szanowna KOMISJA ŚLEDCZA do spraw sprzedaży wysypiska śmieci, została już powołana? Pani od komunikacji, z Urzędu, z poddanymi, może coś wie?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x