Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

U sąsiadów. Ławka Niepodległości umazana fekaliami. Oskarżenia o gwałt i znieważenie Prezydenta RP.


fot. www.infoprzasnysz.com


Jak donosi portal www.infoprzasnysz.com Ławka Niepodległości stojąca nieopodal zabytkowego kościółka w Świętym Miejscu, które jest częścią wsi Grabowo w gminie Przasnysz, została sprofanowana, a sprawca odrażającej instalacji pozostawił po sobie list znieważający prezydenta Andrzeja Dudę.

W 2018 r. na gminnym skwerze w Grabowie stanęła Ławeczka Niepodległości, będąca pomnikiem upamiętniającym tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W 2020 r. wybudowano murek, zegar i tablicę informacyjną, powstał kwietnik, zieleń oraz ławki. Miejsce miało służyć rekreacji i wypoczynkowi społeczności wsi. Jeszcze elementy nie zostały oddane oficjalnie do użytku, a już ktoś próbował je zniszczyć.

Spokój tego miejsca zakłóciło niesłychane zdarzenie, którego charakter jeży włosy na głowie. W nocy z 24 na 25 września br. skwer odwiedził nieznany sprawca, dokonując profanacji Ławeczki Pamięci i pozostawiając po sobie szokującą instalację, której nie sposób nazwać artystyczną.

Ławeczka została wysmarowana odchodami, na siedzisku pozostawiono foliową torbę z odrażającą i cuchnącą zawartością. Na oparciu spoczęła kolba kukurydzy oraz słoik, w którym znajdowała się puszka o nieznanej zawartości. Wobec widocznego gołym okiem charakteru instalacji nasz dziennikarz nie miał odwagi jej otworzyć. Na części ławki ułożono zaś napis z kromek suchego chleba. Nie jesteśmy w stanie rozszyfrować jego treści, ponieważ kilka z nich spadło na ziemię. Kto wie, czy nie był to podpis twórcy tego budzącego grozę dzieła.

Na tym jednak inwencja „artysty” nie została wyczerpana, bowiem na stojącej w sąsiedztwie gminnej wiacie umieszczono napisany odręcznie list, w którym znalazło się kilka niepowiązanych ze sobą wątków. W treści chaotycznie napisanego przesłania, upstrzonego tajemniczymi symbolami graficznymi, znajduje się szereg oskarżeń o czyny pedofilskie i gwałt kierowane do wymienionego z imienia i nazwiska sprawcy. Podano także dane nieletnich ofiar.

Autor szokującego manifestu kilka słów skierował także do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, obrażając go w wulgarny sposób, zaś Władimira Putina określił mianem „przykładu człowieka”.

Na terenie przylegającym do plebanii w Świętym Miejscu doszło więc do złamania kilku paragrafów kodeksu karnego. Dokonano profanacji pomnika oraz jego zanieczyszczenia, niewykluczone, że doszło również do publicznego znieważenia głowy państwa.

– Dewastacja tego miejsca została zgłoszona na policję, a sprawca, jeśli tylko uda się go ustalić, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – poinformowała Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Jak udało się nam ustalić, przasnyska policja otrzymała zgłoszenie i zajmie się wyjaśnieniem okoliczności tej budzącej grozę sprawy. O wynikach śledztwa poinformujemy.

źródło i fot.: www.infoprzasnysz.com

 
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x