Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 28 września


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 28.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 28.09.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 263 / (43)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 4 / (3)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 38 / (15)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)37 / (3)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32 / (0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
2 lata temu

Co za czasy nastały żeby jeden człowiek bez rodziny z biednym kotem mówił nam jak mamy żyć i wydawał rozkazy dług rośnie kiedyś trzeba będzie zacząć go spłacać

Kim
Kim
2 lata temu

Drugie ktoś pisze o imprezkach ale do kościoła ida wszyscy tam wirusa nie ma w marketach też wirusa nie ma

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kim

… do kościoła nie idą wszyscy, a zakupy trzeba zrobić, nie mam zamiaru umierać z głodu.

Kim
Kim
2 lata temu

Pierwsze pytanie ile w Mławie jest robionych testów dziennie

Jan
Jan
2 lata temu

wszyscy kiedyś umrą

Obiektywny
Obiektywny
2 lata temu

A w sklepach jeden na drugim stoi, charczy , sapie… Będzie teraz wzrost w Mławie bo przecież imprezki komunijne itp.

czytelnik
czytelnik
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

Oby nie.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Obiektywny

No i dobrze co przeszkadzają imprezy rodzinne większe skupiska są w sklepach kościołach autobusach pociągach

elo
elo
2 lata temu
Reply to  Mlawa

@Mlawa, zależy. Czasami ktoś robi imprezę komunijną dla kilkunastu osób z bliskiej rodziny, a czasem komunię na 50+ osób z całej Polski.

kot
kot
2 lata temu

no i powoli rośnie. Trzeba zachować rozwagę , nie wpadać w panikę, ale przestrzegać zaleceń .

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  kot

Tak tak i zachorowalność spadnie do zera nie zatrzymają tego nawet nie ma mowy chyba że wszystko zamkną a drugi raz tego gospodarka nie Wytrzyma

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Mlawa

nikt nie zaleca zamykania, właśnie z powodu upadku gospodarki, tylko zalecają dystans, maseczki, rękawice ,dezynfekcję. Wiem, wszyscy negują maseczki, które nosi CAŁY prawie świat, Polak jak zwykle najlepiej wie, chyba nikt do końca nie wie , co z tym zrobić, niewątpliwie , spokój i rozsądek wskazany. Pozdrawiam

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  kot

Może noszenie w sklepie i pomoże ale nie w pracy jak ją masz przez 10 lub więcej godzin i kontakt z ludźmi o czym mowa

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Mlawa

toteż maseczki powinni nosić klienci, którzy wpadają do sklepu na chwilę, a nie sprzedawcy, co pracują cały dzień, przez szacunek do ich pracy, ale jest dokładnie odwrotnie, im większe ma ktoś mniemanie o sobie, tym bardziej lata bez ochrony, a sprzedawcy się stresują.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x