Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kara nałożona na Urząd Miasta w Ciechanowie za koncert utrzymana w mocy. Teraz rozstrzygnie sąd


Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Sanitarny podzielił stanowisko Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie i utrzymał w mocy decyzję o karze administracyjnej w wys. 30 tys. zł. Chodziło o złamanie norm „covidowskich” podczas koncertu Kasi Kowalskiej, który odbył się na początku maja br. w ramach cyklu „Koncertowanie pod blokami”.


Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Sanitarny za słuszne uznał ustalenia ciechanowskiego sanepidu, który przyjął, że koncert Kasi Kowalskiej  w przestrzeni otwartej między blokami zgromadził około 100 osób . Dodatkowo około 50 osób słuchało go w pojazdach na pobliskim parkingu. To właśnie stanowiło naruszenie obowiązującego w tym czasie zakazu organizowania zgromadzeń publicznych.

– W dniu 12 sierpnia 2020 r. Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał decyzję utrzymującą w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ciechanowie Nr-EPN-12/2020 z dnia 05.05.2020 r. Przedmiotowa decyzja została doręczona stronie postępowania, która  w terminie ustawowym złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. W  najbliższym terminie akta sprawy zostaną przekazane wraz z odpowiedzią na skargę do sądu. Decyzja jest ostateczna w administracyjnym trybie postępowania – informuje Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Z decyzją PPIS w Ciechanowie od początku nie zgadzał się urząd miasta, który karę już zapłacił. Ratusz w podnoszonych zarzutach wskazywał m.in. , że decyzja obarczona jest wadą prawną, gdyż wadliwie ustalono organizatora tych wydarzeń, bo organizatorem był Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej (COEK) STUDIO. Według ratusza, działania sanepidu były wywołane presją medialno-polityczną, a nie rzetelną analizą wydarzenia. W związku z tym urząd miasta najpierw odwołał się od decyzji PPIS w Ciechanowie, a teraz zaskarżył decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x