Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pojemnik – serce, zapełnia się błyskawicznie


Stojący od zaledwie kilku dni na terenie Osiedla Młodych pojemnik w kształcie serca przeznaczony na plastikowe korki od butelek zapełnił się błyskawicznie. I nie chodzi tu tylko o ekologię lub zaśmiecanie miasta.


Zebrane w pojemnik korki pomocne będą w akcjach charytatywnych, tym razem wsparły zbiórkę na rzecz małej Lenki zmagającej się z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni. Zebranych w tej akcji korków było tak wiele, że na miejsce odbioru przywieziono je w wielu workach.

Ustawienie pierwszego takiego pojemnika w Mławie, to inicjatywa przewodniczącego zarządu Osiedla Młodych, Szymona Wyrostka.

– Zachęcam do wrzucania korków do naszego osiedlowego serca. Zebrane korki będą przekazywane na rzecz osób potrzebujących pomocy. Wystarczy skontaktować się z Zarządem Osiedla Nr 15 Młodych (fanpage na FB i e-mail [email protected]), wówczas kolejne partie zebranych korków trafią w konkretne miejsca – mówi przewodniczący Wyrostek.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ja...........................
ja...........................
2 lata temu

proponuję zrobić gaszyn#chllange na pewno wszyscy chętnie wezmą udział w zbiórce, może przewodniczący z os. Młodych nominuje pierwszą trójkę:))

Mieszkaniec Studzieńca
Mieszkaniec Studzieńca
2 lata temu

Ja bym jeszcze proponował zrobić zbiórkę złomu! Większe pieniążki! Porozmawiać z lokalnymi firmami skupiającymi złom o podstawienie kontenerów .Nawet za reklamę na kontenerze .

Obiwan Kenobi
Obiwan Kenobi
2 lata temu

Super akcja, można? można!… Brawo przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych

Bart
Bart
2 lata temu

Te korki, w sensie odpadów do recyklingu nie mają teraz żadnej wartości materialnej. Odpadów z recyklingu jest tak dużo że czasami firmy muszą dopłacać żeby ktoś je wziął. Pieniążki wpłacajcie bo ten worek korków to 5 zł nie jest warty.

Piwonia
Piwonia
2 lata temu
Reply to  Bart

Firmy od recyklingu są od tego żeby recykling robić. Wiele osób zbiera te korki – posegregowane śmieci z którymi na codzien nie ma co zrobić. Teraz ma szansę mal cegiełkę wrzucić do pojemnika. I dobrze. Symboliczne gesty na rzecz ekologii mają ogromne znaczenie.

mmm
mmm
2 lata temu

świetne i świetnie 🙂

srs
srs
2 lata temu

i tak powinien wyglądać ekorecykling . Zrobić wszystkie butelki typu PET zwrotne i szklane też. Reklamówki nie długo będą tylko eko i problem śmieci rozwiąże się sam .

Pomagaczka
Pomagaczka
2 lata temu

Możemy wesprzeć Lenke również w zbiórce pieniążków na siepomaga.pl/lenka

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x