Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Janusz Prusinowski Kompania.  Koncert „Po śladach i manowcach” KULTURA 2.0


fot. mp/fb


„Po śladach i manowcach” to pierwszy koncert JPK po długiej przerwie, spowodowanej kwarantanną. 16 lipca Kompania zagrała w Stryjnie Drugim kameralny koncert, który odbył się w drewnianym domku na Lubelszczyźnie, dla lokalnej publiczności, zajmującej w sumie 13 krzeseł. Teraz jednak będzie można go obejrzeć i posłuchać 23 września o godz. 18.05 na antenie nowego internetowego kanału TVP Kultura 2.0.

– Wybraliśmy do niego utwory do których najbardziej się stęskniliśmy i którymi najbardziej chcieliśmy podzielić się z publicznością. Większość z nich to mazurki, oberki i pieśni opublikowane na płycie „Po śladach”, która jest najnowszą publikacją Kompanii. Takie utwory jak „Właściwie – kto jestem tu” do słów Juliana Tuwima, „Stepy Akermańskie” do słów Adama Mickiewicza, „Mój Boże Kochany” do słów tradycyjnych, „Gdzie jest ta miłość” do słów Tadeusza Nowaka czy „Deszczowy” do słów tradycyjnych – tak mówią o swoim koncercie  Janusz Prusinowski i Kompania.

Treści koncertu dopełniają inne utwory, publikowane na płytach zespołu, np.: „Serce”, „Powiślak” – oraz jeszcze nie wydane i świeżo „odkryte-skomponowane”: „Ciemna nocka”, „Chmiel i Podróżne”, „3x Gace”, „Jedynak – Lewandowski, Meto – Chopin”.

– Mamy nadzieję, że  tworzymy muzyczną i poetycką przestrzeń, gdzie z jednej strony Gaca, Meto, Lewandowski, Siwiec, Pawelczyk i inni wiejscy mistrzowie, z drugiej zaś Mickiewicz, Tuwim i Nowak i inni wielcy poeci zasiadają przy jednym stole, tworząc żywą wspólnotę, lekką, pełną humoru i improwizacji oraz wzajemnego szacunku i otwartości – piszą na fecebookowym profilu muzycy.

Wykonawcy:

Janusz Prusinowski – śpiew, skrzypce, harmonia, cymbały (lider zespołu)

Michał Żak – flety, klarnet, szałamaja, saksofon, śpiew

Piotr Piszczatowski – baraban, bębenek, skrzypce, śpiew

Szczepan Pospieszalski – trąbka, basy, kontrabas, śpiew

Realizacja dźwięku:

Szymon Miśniak

Zdjęcia:

Patryk Denysiuk

Konrad Pomorski

Montaż:

Konrad Pomorski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x