Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwoje mławskich nauczycieli wśród najlepszych na Mazowszu


Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Wśród nich znalazła się dwójka nauczycieli z mławskich szkół.


Jan Maria Jackowski
Reklama

17 września 2020 r. w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbyła się uroczysta gala podczas, której podsumowano zorganizowany przez samorząd Mazowsza konkurs „Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020”. Do udziału w nim zaproszono nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych w ubiegłym roku szkolnym („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”).

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących (18 opiekunów) oraz pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych (18 opiekunów).

W gronie nagrodzonych znalazło się dwoje mławskich nauczycieli: Mirosław Łabanowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego (opiekun Magdaleny Wiącek – uczennicy klasy 7) oraz Joanna Zimolzak z Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. (opiekunka Weroniki Krupy – uczennicy klasy III).

Wyróżnionym nagrody wręczył pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł. Ponadto zebrani mieli okazję wysłuchania dwóch wykładów m.in. „O znaczeniu edukacji europejskiej” panów Olgierda Łukaszewicza i Jana Truszczyńskiego.

źródło: UMWM

oprac. red

fot. prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gala
gala
3 lata temu

Aśka jest niezła w te klocki ha ha

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Komuniści z PSL się uaktywnili na portalu, ze strach przed nieuchronną utrato dostępu do koryta.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ooo, nowa „elyta” się odezwała.
***** ***

Wolność
Wolność
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ubeku z pislandi lecz się na nogi bo na głowę to już za późno.

joanna
joanna
3 lata temu

Gratulacje dla Państwa.

Janusz
Janusz
3 lata temu

Rozumiem, że gminy dostają czeki symbolizujące poszczególne dotacje, jednak w przypadku osoby fizycznej? co to ma być za tablica? chyba coś się zaczyna rozmywać…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x