Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwoje mławskich nauczycieli wśród najlepszych na Mazowszu


Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2019/2020”. Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Wśród nich znalazła się dwójka nauczycieli z mławskich szkół.


17 września 2020 r. w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbyła się uroczysta gala podczas, której podsumowano zorganizowany przez samorząd Mazowsza konkurs „Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020”. Do udziału w nim zaproszono nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach dwóch programów stypendialnych w ubiegłym roku szkolnym („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”).

O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących (18 opiekunów) oraz pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych (18 opiekunów).

W gronie nagrodzonych znalazło się dwoje mławskich nauczycieli: Mirosław Łabanowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego (opiekun Magdaleny Wiącek – uczennicy klasy 7) oraz Joanna Zimolzak z Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. (opiekunka Weroniki Krupy – uczennicy klasy III).

Wyróżnionym nagrody wręczył pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł. Ponadto zebrani mieli okazję wysłuchania dwóch wykładów m.in. „O znaczeniu edukacji europejskiej” panów Olgierda Łukaszewicza i Jana Truszczyńskiego.

źródło: UMWM

oprac. red

fot. prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gala
gala
1 rok temu

Aśka jest niezła w te klocki ha ha

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Komuniści z PSL się uaktywnili na portalu, ze strach przed nieuchronną utrato dostępu do koryta.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ooo, nowa „elyta” się odezwała.
***** ***

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ubeku z pislandi lecz się na nogi bo na głowę to już za późno.

joanna
joanna
1 rok temu

Gratulacje dla Państwa.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Rozumiem, że gminy dostają czeki symbolizujące poszczególne dotacje, jednak w przypadku osoby fizycznej? co to ma być za tablica? chyba coś się zaczyna rozmywać…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x