Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pieniądze dla działkowców


fot. UM Mława


Prezesi działających na terenie Mławy rodzinnych ogrodów działkowych podpisali z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim i skarbnik miasta Justyną Aptewicz umowy na dotacje celowe na dofinansowanie kosztów realizacji zadań na terenie swoich ROD-ów. Jakie inwestycje dzięki nim zrealizują?

W drugiej po ubiegłorocznej edycji programu dotacji wniosek ponownie złożył każdy z czterech rodzinnych ogrodów działkowych funkcjonujących w Mławie. Wszystkie z nich zostały rozpatrzone pozytywnie, w związku z czym wnioskodawcy otrzymają po 20 tysięcy zł na realizację zaplanowanych zadań (10 tys. z budżetu Miasta Mława oraz 10 tys. z budżetu Województwa Mazowieckiego).

Dzięki dotacjom Rodzinny Ogród Działkowy Za Torem będzie mógł wybudować parking, Rodzinny Ogród Działkowy 550-lecia Mławy – zrealizować II etap budowy alei dojazdowej z kostki brukowej, Rodzinny Ogród Działkowy Pod Lasem – poprawić dostęp do wody poprzez wymianę wodociągu i wykonanie nowych przyłączy wodociągowych do działek, natomiast Rodzinny Ogród Działkowy Relaks – poprawić dostęp do wody poprzez zakup nowej pompy i zasuw do wody.

Podpisane umowy zostały przekazane prezesom ROD-ów podczas spotkania z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim i Skarbnik Miasta Mława Justyną Aptewicz w sali na piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie. – Gratuluję wam zapału; tego, że pracujecie i staracie się rozwiązywać ewentualne problemy, w czym radzicie sobie znakomicie. Dzisiaj podpiszemy umowy, żeby środki trafiły do was i żebyście mogli dobrze je wykorzystać. Proszę tylko pamiętać, że one muszą zostać wydatkowane w taki sposób, jak to było określone we wniosku – zwracał się do działkowców burmistrz.

źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darcio
Darcio
2 lata temu

Pani skarbnik jest PIĘKNA ideał pozdrawiam

MerlinMerlin
MerlinMerlin
2 lata temu

ale słodziakowe foto

Janusz z W
Janusz z W
2 lata temu

Niech zaprzestaną działkowcy śmieci podrzucać na pola i działki niezamieszkane oraz pod kosze uliczny… Na działce chce się mieć ładnie a komuś myk śmieci…i do domku biegem – bo żeby się autko nie ubrudziło…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x