Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kilkadziesiąt przypadków COVID-19 w powiecie przasnyskim. Dwie osoby zmarły.


Jak donosi portal www.infoprzasnysz.com, z informacji uzyskanych w poniedziałek 21 września od dyrekcji przasnyskiego szpitala wynika, że dwie osoby z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 zmarły i dramatycznie wzrosła liczba zakażeń. Sanepid przewiduje, że w najbliższych dniach na kwarantannę trafią setki mieszkańców powiatu. Kwarantanną objęto już część władz samorządowych. Jest niemal pewne, że powiat przasnyski znajdzie się w żółtej strefie, niewykluczona jest czerwona.


Jan Maria Jackowski
Reklama

– Ognisko związane z przasnyskim szpitalem liczy 28 osób, z czego 21 osób to personel – poinformował dyrektor szpitala w Przasnyszu Grzegorz Magnuszewski. – Osoby z wynikami dodatnimi zostaną przekazane do szpitali zakaźnych, pozostali pacjenci, pozostają pod opieką lekarską w oddziale i będą mieli powtórzone badania w 7. dobie. Szpital przeprowadził izolację pacjentów zdrowych od zakażonych. Na izolację trafili również wszyscy członkowie personelu, u których teksty wykazały wynik pozytywny. Osoby ze skierowaniem do szpitala i wymagające hospitalizacji będą częściowo diagnozowane na SOR. W przypadku konieczności leczenia na oddziale internistycznym będą przekazywani do szpitali sąsiednich. W tej chwili oddział wewnętrzny przasnyskiego szpitala jest zamknięty, pozostałe poradnie i oddziały działają normalnie – usłyszeliśmy.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, dwie osoby z wynikami pozytywnymi na COVID-19 zmarły. Cierpiały na inne schorzenia, które uznano za bezpośrednią przyczynę zgonów. Byli to pacjenci w zaawansowanym wieku.

Mimo dość dramatycznych doniesień dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu pragnie uspokoić, że mimo przejściowych trudności i wyłączenia jednego z oddziałów placówka stara się funkcjonować normalnie. Jednocześnie prosi pacjentów o wyrozumiałość oraz przestrzeganie zasad społecznego dystansu i zachowanie reżimu sanitarnego. Zapewnia także, że o dalszej sytuacji będzie informować na bieżąco.

Sanepid przewiduje, że jeszcze dziś liczba zakażonych w naszym powiecie może przekroczyć 40 osób, zaś setki mieszkańców trafią na kwarantannę.

Dany powiat trafia do strefy żółtej jeśli odnotowano w nim od 6 do 12 zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Do strefy czerwonej – z szerokimi obostrzeniami – powiat trafia, kiedy liczba dodatnich przypadków przekroczy 12. Powiat przasnyski według danych na dzień 30 czerwca 2019 r. liczył 52 676 osób, co oznacza, że wprowadzenia strefy żóltej w naszym powiecie wystarczy około 32 przypadków. Decyduje o tym algorytm Ministerstwa Zdrowia. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

 

M. Jabłońska

źródło: www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ja i ja
ja i ja
3 lata temu

Albo mamy szczęście???, ale raczej nie mamy testów, jak by tak przebadać to i szczęścia zabraknie.

kot
kot
3 lata temu

W Działdowie podobno też tego więcej. Mamy szczęście ??

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x