Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Międzynarodowy Dzień Kropki w SP7 w Mławie


15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to niezwykłe święto, w którym wykazujemy się kreatywnością.


W naszej szkole uczniowie na lekcja języka polskiego i języka angielskiego uczestniczyli w zakropkowanych lekcjach.

Podczas lekcji języka angielskiego wszyscy wysłuchali opowiadania The Dot w języku angielskim. Dzieci w klasach pierwszych i trzecich wykazywały się kreatywnością rysując ilustracje do kropki, którą otrzymały od nauczycielki. W klasach czwartych odbyła się zabawa ze słownictwem – należało wypisać całą rodzinę wyrazów począwszy od pierwszego, który przyszedł dzieciom na myśl. Klasy szóste pisały streszczenie opowiadania The Dot w języku angielskim. W starszych klasach uczniowie prowadzili zajęcia z wybranych przez siebie zakresów tematycznych. Pojawiły się quizy, prezentacje czy też projektowanie własnego bohatera.

Na lekcjach języka polskiego dzieciaki uosabiały Pana Kropka i ćwiczyły opis postaci. Kropki stały się także inspiracją do stworzenia postaci, przedmiotów, a nawet krajobrazów, które później zostały pięknie opisane. Uczniowie musieli się  wykazać kreatywnością i dopisać dalsze losy bohaterów książek, a także stworzyć własne arcydzieła inspirowane kolorową kropką.

autor i fot.: SP 7

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x