Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trwa zbiórka podpisów w sprawie uchylenia metody naliczania opłat za odpadyPo trzech miesiącach batalii toczonej przez społeczników Kamila Przybyszewskiego i Zbigniewa Ruszkowskiego został zarejestrowany komitet zbierający podpisy pod uchwałą uchylającą wprowadzoną niedawno nową metodę naliczania opłat za odpady według zużycia wody.

Komitet został zarejestrowany dokładnie na podstawie tych dokumentów, które zostały złożone w ratuszu 3 miesiące temu, choć przewodniczący rady miasta Lech Prejs utrudniał i odwlekał sprawę. Poczytujemy to jako sukces, bo w tej batalii od początku mieliśmy rację. Nasz wniosek od początku był przemyślany i odważny – mówią inicjatorzy akcji.

Jak podkreślają, ich celem jest nie tylko uchylenie tej niesprawiedliwej metody, ale też doprowadzenie do dyskusji z mieszkańcami o przyszłości systemu gospodarki odpadami na terenie miasta.

Konsultacje społeczne to element, którego zabrakło przed podjęciem uchwały przez radnych. Całe nasze działania nabierają nowego znaczenia w związku z nowymi uprawnieniami do kontroli prawdziwości składanych deklaracji o odpadach dla straży miejskiej, które otrzymała na początku września. Od samego początku uważaliśmy, że straż miejska i organy miasta posiadają możliwości kontroli ilości osób w gospodarstwie domowym. Teraz te przepisy sankcjonuje rozporządzeniu ministra – mówią Przybyszewski i Ruszkowski.

Ich społeczny projekt uchwały zakłada uchylenie obecnej decyzji radnych o sposobie naliczania opłat i przejściowy powrót do poprzedniego systemu, aż do czasu podjęcia po przemyśleniu i konsultacji z mieszkańcami  odpowiedniej dla mieszkańców metody.

Nasz niepokój budzi cena odbioru odpadów, która jest znacząco wyższa niż w sąsiednich miastach i gminach – dodają Przybyszewski i Ruszkowski.

Organizatorzy akcji informują, że wszelkich informacji o prowadzonej zbiórce można zasięgnąć pod numerem telefonu 515 460 949. Na dzień 19 września 2020 r. podpis pod uchwałą będzie można złożyć osobiście w miejskim parku pod pomnikiem marsz. Piłsudskiego od godz. 12:00. Do złożenia podpisu potrzebny jest nr PESEL i adres zamieszkania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jaa
Jaa
2 lata temu

No i gites, podejrzewam że sporo osób przyjedzie, oby jak najwięcej bo dyktatura burmistrza już mi się nie podoba

Anna
Anna
2 lata temu

Super! Ja na 100 procent podpisze, fajnie że ktoś się w końcu za to zabrał

adi
adi
2 lata temu

Stawka za jedną osobę w starym rozliczeniu jest 33 zł to jest więcej niż płacę teraz teraz mam 50 zł za śmieci za jeden miesiąc a po staremu będzie 66 zł gdzie tu sens i logika.

Last edited 2 lata temu by adi
LeviWonSztajn
LeviWonSztajn
2 lata temu
Reply to  adi

logika mówi że zużywasz mało wody. jak to robisz nie wiem. Podziel się informacją to może odkryjemy sekret .

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  LeviWonSztajn

Po prostu jest brudasem, który rzadko się myje, rzadko zmywa, rzadko pierze itp.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Codzienny prysznic z umiejętnym, czyli oszczędnym korzystaniem z wody to 10 – 20 l wody, czyli miesięcznie 300 do 600 l wody jeśli chodzi o osoby dorosłe, czyli nawet nie jeden m sześcienny.
Trzeba umieć oszczędzać wodę, a nie bezmyślnie puszczać ją do ścieków.
Ze zmywaniem i praniem to samo. Przy dzieciach wiadoma sprawa, że jest to więcej, ale nie ma co przesadzać.

adi
adi
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Najwięcej płaczą ci co mają dom piętrowy jest w nim zameldowana jedna osoba a w domu mieszka 50 Ukraińców i teraz faktyczną opłatę mają za śmieci.

Jaa
Jaa
2 lata temu
Reply to  adi

Ciekawy jestem jakim cudem? Nie każdy może myć się w pracy … zazdroszczę tego przywileju…

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  Jaa

Po prostu jest brudasem, który rzadko się myje, rzadko zmywa, rzadko pierze itp.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  adi

Po prostu jesteś brudasem, który rzadko się myje, rzadko zmywa, rzadko pierze itp.

A to ciekawe
A to ciekawe
2 lata temu

Co za wielkie słowa, batalia, społecznicy, podpisy, woda! Cała ta sprawa chyba i tak spełznie na niczym a obaj panowie i tak nie zostaną w przyszłości radnymi ani nawet burmistrzami, nie mówiąc już o senatorach…

Ewka
Ewka
2 lata temu
Reply to  A to ciekawe

Według mnie jakby ci panowie byli w radzie to tego problemu, z którym mierzy się dziś większość mieszkańców, by nie istniał
Tyle w temacie

A to ciekawe
A to ciekawe
2 lata temu
Reply to  Ewka

Hehehe weź nie pitol. To jest nic innego jak pozorowanie działań pod przyszłe kampanie. Idę o zakład o wszystkie moje dolary przeciwko twoim orzechom, że niebawem zobaczymy ich facjaty na plakatach wyborczych. Kwestia tylko czy zaczną od samorządowych lokalnych czy porwą się na wyższy szczebel ale mówię że to za wysokie progi w jednym i drugim przypadku dla takich cienkich graczy bez koneksji rodzinnych ani układów finansowych. To jest Polska, tak było od dawna i jeszcze długo będzie.

Marco
Marco
2 lata temu

Istotna prośba do komitetu, ustalcie i podajcie do publicznej wiadomości wysokość kwoty jaka wpłynęła do kasy urzędu z tytułu należności za odpady komunalne za rok 2019. Toczy się dyskusja o kosztach na różnych płaszczyznach ale w żadnej nie ma informacji o wysokości wpływu.

LeviWonSztajn
LeviWonSztajn
2 lata temu

będę. A na [wymoderowano] cisza . taki to niezależny portal .

Stokrotka
Stokrotka
2 lata temu
Reply to  LeviWonSztajn

LeviWonSztajn, być może Pana komentarz został dostrzeżony i podziałał mobilizująco, ponieważ artykuł, co prawda lekko enigmatyczny, ale się pojawił 😉

LeviWonSztajn
LeviWonSztajn
2 lata temu
Reply to  Stokrotka

nie sądzę . ewidentnie widać która portal za kim stoi i co chce przekazać 😉

Mrs
Mrs
2 lata temu
Reply to  LeviWonSztajn

Przykro mi, ale pisząc komentarze trzeba zachować odpowiednią kulturę.
Kiedy internauta tego nie robi, to portal musi się tym zająć, taka już jego rola

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x