Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszy pojemnik w kształcie serca stanął na Osiedlu Młodych


Na terenie Osiedla  Nr 15 Młodych pojawił się pojemnik na plastikowe korki w kształcie serca. Inicjatorem akcji był przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych. Fundatorem pojemnika był Poseł na Sejm RP Arkadiusz Iwaniak.


Pojemnik w kształcie serca zobaczyłem po raz pierwszy przed MDK w Przasnyszu. Od razu pomyślałem, że taki pojemnik powinien stanąć na Osiedlu Młodych w Mławie. O pomoc poprosiłem posła Arkadiusza Iwaniaka i w taki sposób „serce” zostało zamontowane na naszym osiedlu – mówi Szymon Wyrostek, przewodniczący zarządu Osiedl Nr 15 Młodych.

Według przewodniczącego osiedla oprócz względów estetycznych, wrzucając zwykłe korki do pojemnika, można komuś pomóc. Dodatkowo spełnia on rolę edukacyjną w dziedzinie ekologii. Dzieci, zwłaszcza te młodsze, zbierając korki, uczą się podstaw segregacji śmieci. – Zachęcam do wrzucania korków do naszego serca. Zebrane korki będą przekazywane na rzecz małej Zosi spod Płocka. Później zebrane korki będziemy zbierać dla innych osób. Wystarczy skontaktować się z Zarządem Osiedla Nr 15 Młodych (fanpage na FB i e-mail osiedle.mlodych15@wp.pl), wówczas kolejne partie zebranych korków trafią w konkretne miejsca. Mam nadzieję, że pojemnik w kształcie serca będzie jednym ze znaków rozpoznawczych Osiedla Nr 15 Młodych. Mamy swoją tablicę informacyjną, logo i teraz doszło serce – dodaje przewodniczący.

Serce oficjalnie na osiedlowym skwerku pojawiło się we wtorek, 15 września o godz. 15:00. Pierwsze korki do pojemnika wrzuciły dzieci z Osiedla Młodych, poseł Iwaniak oraz radny Waldemar Borowski i przewodniczący Wyrostek oraz inni mieszkańcy osiedla.

Nim pojemnik stanął na osiedlu, wszystkie sprawy związane z akcją zostały zgłoszone i ustalone z władzami miasta Mława.

Takie akcje jak Zarządu Osiedla Młodych w Mławie są ważne, warto je wspomagać. Cieszę się, że mogłem pomóc w zakupie pojemnika w kształcie serca. Oprócz przyciągającego wyglądu, spełnia on inne zadania m.in. ekologiczne, dodatkowo można pomagać innymi ludziom poprzez wrzucenie do środka plastikowych korków – podsumował poseł Arkadiusz Iwaniak.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mistrz nad Mistrze
Mistrz nad Mistrze
3 lata temu

Piekna akcja… po raz pierszy w mławie takie serce… widać kto powinien być na jakim stanowisku, ale jak widać coś społeczenstwo zle wybiera…

mwa
mwa
3 lata temu

A ja mam propozycję, żeby usunąć z terenów osiedli te pojemniki na odzież. Wiecznie syf i nieład przy tych pojemnikach. Firma która to obsługuje wcale o to nie dba.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  mwa

Pojemniki na odzież stoją na ogół nielegalnie.
Tym procederem winny się zainteresować władze miejskie i straż miejska.

Większość pojemników jest bez jakiegokolwiek oznakowania.
Proszę zapoznać się z tym artykułem:
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26260730,wrzucasz-ubrania-do-kontenera-to-wcale-nie-znaczy-ze-pomagasz.html#s=BoxOpImg1

Wrzucanie ubrań do tych pojemników tp tylko zatruwanie środowiska.

Człowiek z branży
Człowiek z branży
3 lata temu

Tylko sie ciszyć z takich akcji i działaczy… na osiedlu młodych dzieje sie wiecej niż na wszystkich innych razem wzietych do kupy

Wyborca obwodu nr 3
Wyborca obwodu nr 3
3 lata temu

Osiedle Młodych najlepszym osiedlem w Mławie… Może kogoś to boli, ale tak jest nowa droga, chodnik, teraz serce i zbieranie korków… tylko się cieszyć, że mamy takich działaczy… a bym był zapomniał dwie edycje Osiedlowych Mikołajek,
panie przewodniczący my się korony nie boimy i chcemy III Mikołajek na osiedlu

oli
oli
3 lata temu

Super! Powinno być w mieście nawet więcej takich serduszek.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu

Brawo! Tylko posłowie Lewicy są przy ludziach w tak ważnych sprawach? Tym lepiej dla nich.

Bo Kaczmarek
Bo Kaczmarek
3 lata temu

Akcja słuszna i ciekawa… Niech się inni uczą… Tak trzeba działać brawo Osiedle Młodych… Ciekawe dlaczego pan Szymon nie znalazł się w radzie Miasta?

Ktoś
Ktoś
3 lata temu

Ukradną go albo zniszczą

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

Bardzo fajny pomysł! Prosimy o takie serca również w innych miejscach. Kiedyś te korki plastikowe dzieci zbierały w szkołach, niestety teraz nie ma gdzie ich wyrzucać. Zapraszamy na inne osiedla.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
3 lata temu

Gratulacje Szymonie, bardzo dobra i cenna inicjatywa w naszym mieście.
Tego było potrzeba. Prosimy o więcej
Mam nadzieję, że nikt nie odważy się zdewastować tej instalacji.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Panie Szymonie a w sprawie smieci ze spotkania pan sie wycofał
Wazne sprawy zastepujemy serduszkowym pojemnikiem
Ach jakie to lewicowe

Pan Osiedlowy
Pan Osiedlowy
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Gościu co ty wypisujesz… Dyskutować o śmieciach a dokładniej stawkach kiedy zapadła decyzja radnych?? Trzeba było wybrać innych radnych tacy co działają … Właśnie jak Pan Szymon Wyrostek czy Kamil Przybyszewski na Wólce, a Wy wybieracie tych samych ludzi co 4-5 lat… Więc jak wybrałeś tak masz … Ps. W sprawie śmieci osoba którą obrażasz interweniowała u Posła, a sprawa będzie toczyć się w Sejmie, a i nie chodzi o Mławę i jej problem… Wyjrzyj po za granice powiatu mławskiego i zobacz że inni też mają problem ze śmieciami

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Pan Osiedlowy

I co juz cos poseł zrobił ma to tak samo ..jak i inni?
Pan poseł chyba nawet po tej uchwale spotkał sie z burmistrzem Panie Szymon ie jak to spotkanie sie skonczylo byla jakas ostra rozmowa czy mili mili?

Last edited 3 lata temu by Anonimowo
Jerzy Jankowski
Jerzy Jankowski
3 lata temu

Brawo!

mławianka
mławianka
3 lata temu

Mógłby taki pojemnik stanąć przy ratuszu, tylko większy.
Niedość, że pożyteczne, to i bardzo ładnie wygląda, widziałam taki w Szczytnie.

Max
Max
3 lata temu

Warto kopiować dobre inicjatywy, brawo.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x