Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Największym zainteresowaniem cieszy się pielęgniarstwo i ekonomia. Rekrutacja na półmetku


Dobiegł końca pierwszy etap rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie. Terminy tegorocznej rekrutacji zostały dostosowane  do terminu ogłoszenia wyników tegorocznych matur. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią pierwszy etap rekrutacji wypadł na poziomie lat ubiegłych.


Jak dotychczas największym zainteresowaniem kandydatów cieszy się pielęgniarstwo i ekonomia. Dobrze   przebiega też rekrutacja  na  studia  na  innych kierunkach oferowanych przez PUZ w Ciechanowie. Drugi etap rekrutacji rozpoczął się 15 września i potrwa do 25 września. Maturzyści którzy we wrześniu  poprawią maturę mają również szanse na studiowanie, rekrutacja uzupełniająca potrwa do 13 października 2020 roku. 

Państwa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie i Mławie to jedyna w naszym rejonie uczelni publiczna, oferującej bezpłatne studia stacjonarne. Uczelnia prowadzi studia techniczne, ekonomiczne, medyczne oraz społeczno-humanistyczne. Oferta uczelni obejmuje dwanaście  kierunków kształcenia w tym nowość Praca socjalna – studia II stopnia.

Uczelnia posiada bardzo dobrze rozwinięty system stypendialny, pozwalający studiować na naszej Uczelni studentom którzy założyli własne rodziny, studentom z niepełnosprawnościami, jak również  studentom  znajdującym  się w trudnej  sytuacji finansowej. W roku akademickim 2019/2020 stypendium socjalne wynosiło do  1100  zł, a stypendium rektora dla najlepszych studentów do  800 zł.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów PUZ w Ciechanowie i Mławie trwa nadal. Na chętnych czekamy do 13 października. Szczegółowe informacje o rekrutacji a także informacje z życia Uczelni można znaleźć na stronie www.puzim.edu.pl

źródło: PUZ Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x