II  Mławski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt za nami [fot.]

W sobotę 12 września na parkiecie Mławskiej Hali Sportowej odbył się II  Mławski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt . Do sportowej rywalizacji stanęło  7 drużyn w II kategoriach wiekowych. W trwających ponad sześć godzin rozgrywkach nie zabrakło sportowych emocji zawodniczek, no i oczywiście dopingu z trybun. Nasze dziewczęta wywalczyły sobie miejsca na podium.

W kategorii młodziczka najlepszym zespołem okazała się drużyna Jutrzenki Płock, wygrywając swoje pojedynki bardzo zdecydowanie. Z wyniku cieszyły się zawodniczki KS Zawkrze, które po zaciętym i wyrównanym pojedynku pokonały Czarnych Regimin i zajęły drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Nieco mniej szczęśliwie potoczyły się pojedynki dziewcząt KS Zawkrza rocznika 2008. Nieznaczną różnicą bramek przegrały swój pierwszy mecz z Wkrą Sochocin, a potem uległy najlepszej drużynie turnieju w tym roczniku – MUKS Czarni Regimin.  Pocieszeniem był zwycięski mecz z MKS Brodnica. Ostatecznie nasze dziewczęta uplasowały się na 3. miejscu.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Zawodniczki upominki  ufundowane przez sponsorów. Najlepsza zawodniczka z każdej drużyny –upominek , w wśród nich Natalia Gorlewska z drużyny młodziczek i Oliwia Calik z r 2008.

• Zawkrze Mława,MKS Brodnica

Organizatorami turnieju był Klub Sportowy Zawkrze Mława, Mławska Hala Sportowa  i rodzice zawodniczek.