Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dodatkowe 1,4 mln złotych na aktywizację społeczną i zawodową w gminach powiatu mławskiego


Dodatkowe szkolenia zawodowe, prace interwencyjne czy zawodowe staże to między innymi działania, jakie zrealizuje Powiatowy Urząd Pracy w Mławie dzięki środkom z projektu „Aktywizacja społeczna i zawodowa szansą na lepsze życie w gminach wiejskich powiatu mławskiego”. Na jego realizację urząd otrzymał w postępowaniu konkursowym 1 478 238,00 zł.

Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 150 osób ( 80 kobiet i  70 mężczyzn) wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz zapobieganie zjawisku wykluczenia społecznego i ubóstwa w powiecie mławskim poprzez kompleksowe dostosowanie indywidualnych potrzeb przedsięwzięcia w zakresie integracji społecznej, edukacyjnej i aktywizacji zawodowej

Realizacja projektu rozpocznie się w październiku 2020r. zaś jego zakończenie zaplanowane jest na grudzień 2022 roku. W roku bieżącym poza wsparciem o charakterze społecznym PUP zamierza także skierować  10 uczestników do odbycia staży zawodowych oraz 10 uczestników do zatrudnienia w ramach  prac interwencyjnych.

Grupę docelową projektu stanowią osoby zamieszkujące wybrane gminy wiejskie powiatu mławskiego (Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna i Wiśniewo) zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym pozostające bez pracy i zarejestrowanych w PUP w Mławie jako osoby bezrobotne.

Wsparcie udzielane uczestnikom projektu to  :

  1. Diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjału uczestników projektu na potrzeby opracowania ścieżki reintegracji ( dwugodzinne zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym).
  2. Warsztaty Rozwoju Osobistego w ramach aktywizacji społecznej, które na celu będą miały podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych umożliwiających powrót do życia społecznego w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową. Warsztaty będą trwać 18 godzin ( 3 dni po 6 godzin).
  3. Coaching w ramach aktywnej integracji o charakterze społecznym, celem tego zadania jest wsparcie uczestników w procesie zmiany, określaniu punktu docelowego, definiowaniu drogi dotarcia do niego z uwzględnieniem możliwych przeszkód i sposobów radzenia sobie z nimi. Zajęcia będą trwać 1 dzień ( 6 godzin ).
  4. Poradnictwo zawodowe. Każdy z uczestników zostanie objęty działaniami poradnictwa zawodowego, jako usługą wspierającą aktywizację zawodową. Zostanie przeprowadzone doradztwo zawodowe indywidualne (2 godziny) oraz grupowe ( 2dni x 8 godzin).
  5. Pośrednictwo pracy. Każdy z uczestników zostanie objęty działaniami pośrednictwa pracy, które będzie polegało na przedstawieniu ofert aktywizacji zawodowej a także pracy indywidualnej z uczestnikiem ( dwie godziny na każdego uczestnika).
  6. Staże zawodowe. W ramach projektu 30 uczestników zostanie skierowanych do odbycia staży zawodowych.
  7. Prace interwencyjne.40 uczestników projektu dla których trudno będzie pozyskać oferty pracy zostanie skierowane do zatrudnienia wspieranego w ramach prac interwencyjnych.
  8. Szkolenia zawodowe w ramach w ramach aktywnej integracji o charakterze edukacyjnym dla 80 uczestników projektu. Planujemy zorganizowanie następujących szkoleń: Spawacz TIG/ MAG /MIG, Sprzedawca z ECDL, Instalator systemów fotowoltaicznych, Obsługa i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie-Operator /Programista CNC, Operator koparko-ładowarki, Doradca klienta z ECDL

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie  zaprasza wszystkie osoby zainteresowane , zarówno osoby bezrobotne jak i pracodawców do kontaktu z urzędem w celu zgłoszenia się do uczestnictwa w projekcie.

Kontakt

Pracodawcy –doradcy klienta instytucjonalnego – P. Anna Czaplicka  , P. Mariusz Kupiński – 23 654 54 08, 504 755 715

Osoby bezrobotne –doradcy klienta indywidualnego (  według ustalonego w Urzędzie podziału)  – 23 654 39 18

źródło: PUP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x