Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przez weekend nie było komu zabrać śmieci


Od piątku do poniedziałku przeleżały śmieci wystawione do odbioru w workach na ulicach Gdyńskiej i Żuromińskiej. Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, ale co dziwniejsze, okazuje się, że nikt nie poczuwa się w tym przypadku do winy.


Kilka osób zatelefonowało wczoraj do redakcji z informacją, że między innymi na ulicach Gdyńskiej i Żuromińskiej od piątku leżą nie odebrane od mieszkańców śmieci.

– To oburzające. W piątek śmieciarka odebrała jedynie odpady zmieszane. Przed domami pozostały worki z segregowanymi, patrzyliśmy tylko czy psy ich nie porozciągają. Gdy zadzwoniłam do Novago, odpowiedzieli, że nie otrzymali informacji od urzędu miasta. W urzędzie miasta usłyszałam: „jak to, to Novago nie odebrało”? – opowiada czytelniczka.

W poniedziałek koło południa Novago odebrało w końcu śmieci z tych ulic, ale mimo to, nie brakuje głosów krytycznych. Mieszkańców szczególnie oburza  taki brak koordynacji, bo za odbiór śmieci płacimy przecież słono.

Do podobnej sytuacji co w Mławie doszło też wcześniej, na terenie przynajmniej jednej gminy, o czym również informowali nas czytelnicy. Mieszkańcom jednak pozostaje płakać i płacić.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
qwer
qwer
2 lata temu

Tak jest nie tylko w mlawie w szydlowie jest to samo za każdym razem kiedy się wystawi na dany dzień śmieci i tak ich nie zabiora

Ktoś
Ktoś
2 lata temu

Zebrać wszystko na przyczepę i położyć pod drzwiami ratusza.chcialbym zobaczyć minę tego łysego cwaniaczka

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Mieszkaniec
W Lipowcu dzisiaj też nie odebrali biodegradowalnych. Nowago za 25zl od mieszkańca.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

W gminie Dzierzgowo ten sam problem odpadami segregowanymi. Ostatnio worki też stały 2dni

Lenka
Lenka
2 lata temu

Dziś jest to samo,worki nadal leżą od rana na osiedlu pod stadionem, czy firma śpi?Za co my będziemy płacić jak nie odbiera się odpadów, co jest z nimi?

Kriss
Kriss
2 lata temu

Taka sytuacja powtarza się wielokrotnie-w centrum miasta.Smieci leżą przed bramą cały weekend.Dopiero telefon i lackawcy odbierają.CENTRUM MLAWY!!!!

Paweł
Paweł
2 lata temu

Jak już łaskawie przyjechali to nawet jednego worka nie zostawili na ul. Brzasku koło Gdyńskiej. I jak tu segregować śmieci…?

mieszjkanka
mieszjkanka
2 lata temu

Na ul.Brukowej od piatku leza worki !!!

Nitusia
Nitusia
2 lata temu

A u mnie we Wiśniewie bezproblemowy odbiór śmierci, panowie bardzo mili, 21zł od osoby… Firma Ecovir

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Nitusia

Na Wiśniewie solidna firma zero kłopotów

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Kim

W Mławie może odbierać tylko Novago, bo tylko Novago spełnia warunki jakie wyznacza burmistrz.
Rączka rączkę myje.
Monopolista rządzi i są tego skutki.

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nie na darmo burmistrz jeździł na wycieczki do Chin he he ale ja tu nie widzę winy navaga tylko mieszkańców cały czas narzekacie a potem idziecie na wybory i głosujecie na tego samego czlowieka

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Kim

Ja brałam udział w każdych wyborach czy to samorządowych, czy innych i nie mam sobie nic do zarzucenia.
Nigdy nie głosowałam na tego pana, ani też na jego komitet.
W ratuszu tak samo jak i w radzie miejskiej potrzebna jest świeża krew, bez tego ani rusz, bo to nawet nie beton, a żelbeton.

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  mławianka

Tylko widzisz ludziom pasuja jego rzady

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
2 lata temu

Proponuję przejechać się po osiedlowych kontenerach i zobaczyć jak występują się z nich śmieci przed weekendem a co się dzieje po weekendzie to szkoda gadać. Wygląda jak na wysypisku śmieci, wszystko porozrzucane dookoła kontenerów. Proponuję żeby urząd bardziej nadzorował firmę której zlecił robotę.

mławianka
mławianka
2 lata temu

W osiedlowych kontenerach grzebią żule i inni zbieracze surowców wtórnych i oni robią burdel, a to wina zarządcy czyli na ogół SM, bo nie zabezpiecza odpowiednio pojemników. i wiat z pojemnikami na odpady.

Szydłowianka
Szydłowianka
2 lata temu

W Szydłowie śmieci leżały od czwartku do poniedziałku… A Ty człowieku płać 25zł od osoby

Marta
Marta
2 lata temu

Za co oni biorą pieniądze. Nieroby

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x