Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przez weekend nie było komu zabrać śmieci


Od piątku do poniedziałku przeleżały śmieci wystawione do odbioru w workach na ulicach Gdyńskiej i Żuromińskiej. Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, ale co dziwniejsze, okazuje się, że nikt nie poczuwa się w tym przypadku do winy.

Kilka osób zatelefonowało wczoraj do redakcji z informacją, że między innymi na ulicach Gdyńskiej i Żuromińskiej od piątku leżą nie odebrane od mieszkańców śmieci.

– To oburzające. W piątek śmieciarka odebrała jedynie odpady zmieszane. Przed domami pozostały worki z segregowanymi, patrzyliśmy tylko czy psy ich nie porozciągają. Gdy zadzwoniłam do Novago, odpowiedzieli, że nie otrzymali informacji od urzędu miasta. W urzędzie miasta usłyszałam: „jak to, to Novago nie odebrało”? – opowiada czytelniczka.

W poniedziałek koło południa Novago odebrało w końcu śmieci z tych ulic, ale mimo to, nie brakuje głosów krytycznych. Mieszkańców szczególnie oburza  taki brak koordynacji, bo za odbiór śmieci płacimy przecież słono.

Do podobnej sytuacji co w Mławie doszło też wcześniej, na terenie przynajmniej jednej gminy, o czym również informowali nas czytelnicy. Mieszkańcom jednak pozostaje płakać i płacić.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
qwer
qwer
11 dni temu

Tak jest nie tylko w mlawie w szydlowie jest to samo za każdym razem kiedy się wystawi na dany dzień śmieci i tak ich nie zabiora

Ktoś
Ktoś
12 dni temu

Zebrać wszystko na przyczepę i położyć pod drzwiami ratusza.chcialbym zobaczyć minę tego łysego cwaniaczka

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu

Mieszkaniec
W Lipowcu dzisiaj też nie odebrali biodegradowalnych. Nowago za 25zl od mieszkańca.

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu

W gminie Dzierzgowo ten sam problem odpadami segregowanymi. Ostatnio worki też stały 2dni

Lenka
Lenka
12 dni temu

Dziś jest to samo,worki nadal leżą od rana na osiedlu pod stadionem, czy firma śpi?Za co my będziemy płacić jak nie odbiera się odpadów, co jest z nimi?

Kriss
Kriss
12 dni temu

Taka sytuacja powtarza się wielokrotnie-w centrum miasta.Smieci leżą przed bramą cały weekend.Dopiero telefon i lackawcy odbierają.CENTRUM MLAWY!!!!

Paweł
Paweł
12 dni temu

Jak już łaskawie przyjechali to nawet jednego worka nie zostawili na ul. Brzasku koło Gdyńskiej. I jak tu segregować śmieci…?

mieszjkanka
mieszjkanka
12 dni temu

Na ul.Brukowej od piatku leza worki !!!

Nitusia
Nitusia
12 dni temu

A u mnie we Wiśniewie bezproblemowy odbiór śmierci, panowie bardzo mili, 21zł od osoby… Firma Ecovir

Kim
Kim
12 dni temu
Reply to  Nitusia

Na Wiśniewie solidna firma zero kłopotów

mławianka
mławianka
12 dni temu
Reply to  Kim

W Mławie może odbierać tylko Novago, bo tylko Novago spełnia warunki jakie wyznacza burmistrz.
Rączka rączkę myje.
Monopolista rządzi i są tego skutki.

Kim
Kim
12 dni temu
Reply to  mławianka

Nie na darmo burmistrz jeździł na wycieczki do Chin he he ale ja tu nie widzę winy navaga tylko mieszkańców cały czas narzekacie a potem idziecie na wybory i głosujecie na tego samego czlowieka

mławianka
mławianka
12 dni temu
Reply to  Kim

Ja brałam udział w każdych wyborach czy to samorządowych, czy innych i nie mam sobie nic do zarzucenia.
Nigdy nie głosowałam na tego pana, ani też na jego komitet.
W ratuszu tak samo jak i w radzie miejskiej potrzebna jest świeża krew, bez tego ani rusz, bo to nawet nie beton, a żelbeton.

Kim
Kim
12 dni temu
Reply to  mławianka

Tylko widzisz ludziom pasuja jego rzady

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
12 dni temu

Proponuję przejechać się po osiedlowych kontenerach i zobaczyć jak występują się z nich śmieci przed weekendem a co się dzieje po weekendzie to szkoda gadać. Wygląda jak na wysypisku śmieci, wszystko porozrzucane dookoła kontenerów. Proponuję żeby urząd bardziej nadzorował firmę której zlecił robotę.

mławianka
mławianka
12 dni temu

W osiedlowych kontenerach grzebią żule i inni zbieracze surowców wtórnych i oni robią burdel, a to wina zarządcy czyli na ogół SM, bo nie zabezpiecza odpowiednio pojemników. i wiat z pojemnikami na odpady.

Szydłowianka
Szydłowianka
12 dni temu

W Szydłowie śmieci leżały od czwartku do poniedziałku… A Ty człowieku płać 25zł od osoby

Marta
Marta
12 dni temu

Za co oni biorą pieniądze. Nieroby