Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wypadek na moście w Radzanowie, ranny rowerzysta


fot. KPP Mława


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku, w którym ranny został 53-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło w czwartek, o godz. 7.20 na ul. Mławskiej w Radzanowie, w okolicy mostu. Dość długo droga była zamknięta, kierowcy korzystali z objazdu przez Ratowo.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku, kierujący skodą, 54-letni mieszkaniec Żuromina, jadąc w kierunku Mławy, na zjeździe z mostu, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Rowerem jechał 53-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W wyniku potrącenia upadł na jezdnię i doznał obrażeń głowy. Kierowca skody wezwał służby ratunkowe i udzielił rowerzyście pierwszej pomocy. Był trzeźwy. Jak tłumaczył interweniującym policjantom, podczas zjazdu z mostu oślepiło go słońce i nie widział rowerzysty. Ranny rowerzysta został przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie pozostał na obserwacji. Kierowca skody był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – kierowca ma obowiązek dostosować prędkość i zachować szczególną ostrożność, gdy warunki na drodze są utrudnione. Dotyczy to nie tylko opadów deszczu, zapadającego zmroku czy miejscowego zamglenia ale także oślepiającego słońca. Chwila nieuwagi może doprowadzić do wypadku.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Radzanowa 2
Mieszkaniec Radzanowa 2
2 lata temu

Przepraszam ale muszę skomentować, po pierwsze to kierowcą skody miał prawo zostać oslepiony słońcem ponieważ jechał na wschód, zdarza się, po drugie w miejscowości wiadomo jakie jest ograniczanie jak nie ma dodatkowych znaków, po trzecie poprzedni wójt prze ostatnie trzy kadencje zrobił mam wrażenie mniej niż obecny do tej pory, po czwarte mam nadzieję że Pan który jechał rowerem szybko wróci do zdrowia, po piąte to nijak się mam ten Pana komentarz do zaistniałej sytuacji…. zdarzenie przykre ale stało się i czasu nie cofniemy,

Mieszkaniec Radzanowa.
Mieszkaniec Radzanowa.
2 lata temu

Nie zgadzam się z tym komentarzem! Jest puste i bez znaczenia w tej sprawie. W treści są błędy poprawnej pisowni. Proszę uważnie czytać moje informacje! Jakie przygotowanie zawodowe posiada mieszkaniec Radzanowa, aby pisać w taki sposób?! Czy ma prawo do wydawania określonych opinii w tej sprawie? Najlepiej, proszę podać swoje imię i nazwisko – to porozmawiamy… Mogę to również zrobić.

Radzanów, dnia 14-09-2020 r.

Mieszkaniec Radzanowa.
Mieszkaniec Radzanowa.
2 lata temu

Mam obawy, czy kierowca skody zachował wymaganą prędkość na terenie zabudowanym?! Pogoda w tym czasie była bardzo dobra!!! Przechodziłem tą ulicy po tym wypadku. Czy w takich samochodach(firmowych) są zamontowane odpowiednie szyby, aby uniknąć ewentualnego oślepienia słońcem?! Na tej ulicy często policja kontroluje samochody i je zatrzymuje. Jako mieszkaniec Radzanowa napisałem wcześniej pismo do wójta, aby na tej ulicy, z jego inicjatywy położyć poprzeczne „Progi zwalniające”. Było spotkanie w urzędzie, ale sprawa nie została załatwiona?! Zmuszony byłem napisać kolejne pismo do tego organu, aby wszczęto postępowanie w tej sprawie. Czekam na odpowiedź!!! Na tej ulicy jest niebezpiecznie!
Wójt zapomina do czego został powołany?! On ma mi służyć w moich sprawach. A za swoją pracę otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie. O ile nie daje rady i potrzebuje pomocy innych, czy nie powinien zrezygnować z tej funkcji??? To pozostawiam do oceny i wykorzystania przez czytelników i wyborców!!!

Radzanów, dnia 13-09-2020 r.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x