Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak się żyło po odzyskaniu niepodległości?


W czwartek 10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im B. Prusa w Mławie odbyło się spotkanie pod hasłem „STO LAT, STO LAT temu, czyli jak się żyło po odzyskaniu niepodległości”. Mogliśmy na nim wysłuchać dra Leszka Arenta oraz obejrzeć wystawę mody Ewy Stabach.


Dr Leszek Arent opowiedział o początkach Polski Niepodległej, wojnie polsko-bolszewickiej oraz Bitwie Warszawskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Mławy. Mogliśmy również obejrzeć stroje z epoki, które przygotowała pasjonatka mody retro Ewa Stabach.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie zachęca mieszkańców do zapisywania się na kolejne spotkania z cyklu „Wiktoria 1920 Widzę Czuję Tworzę”, które będą organizowane niebawem.

źródło i fot. UMM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x