Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prezydencka tablica trafiła do muzeum


Pamiątkowa tablica przekazana Mławie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę trafiła do mławskiego muzeum.  Obecnie można ją oglądać w gablocie w oknie placówki.  Tablica upamiętnia walki, jakie miały miejsce w Mławie i okolicach podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Z rąk prezydenta tablicę odebrał w końcu lipca burmistrz Sławomir Kowalewski.  Podobne tablice trafiły do samorządów Strzegowa, Szydłowa i Stupska.


Przekazaną do  gminy Strzegowo tablica, wyeksponowana została na pomniku w centrum miejscowości. Przypomnijmy, w Mławie wojnę polsko – bolszewicką upamiętnia odsłonięta   21 sierpnia 2020 roku pamiątkowa tablica poświęcona pamięci żołnierzy 144. pułku piechoty Strzelców Kresowych – oswobodzicieli Mławy – walczących z bolszewikami w 1920 roku w Mławie i okolicach.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x