Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prezydencka tablica trafiła do muzeum


Pamiątkowa tablica przekazana Mławie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę trafiła do mławskiego muzeum.  Obecnie można ją oglądać w gablocie w oknie placówki.  Tablica upamiętnia walki, jakie miały miejsce w Mławie i okolicach podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Z rąk prezydenta tablicę odebrał w końcu lipca burmistrz Sławomir Kowalewski.  Podobne tablice trafiły do samorządów Strzegowa, Szydłowa i Stupska.


Przekazaną do  gminy Strzegowo tablica, wyeksponowana została na pomniku w centrum miejscowości. Przypomnijmy, w Mławie wojnę polsko – bolszewicką upamiętnia odsłonięta   21 sierpnia 2020 roku pamiątkowa tablica poświęcona pamięci żołnierzy 144. pułku piechoty Strzelców Kresowych – oswobodzicieli Mławy – walczących z bolszewikami w 1920 roku w Mławie i okolicach.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x