Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Mławie przyjęto mnie życzliwie


Od kilku dni mławska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ma już pełną obsadę kierowniczą. Od 1 września pełniącym obowiązki zastępcy komendanta jest mł. bryg. Mirosław Wójcik,  który do naszej komendy przeszedł z KP PSP w Ciechanowie. Po pierwszym tygodniu pracy zapytaliśmy o to, jak postrzega nasze miasto.


Pomimo, że jestem z innej jednostki, w Mławie przyjęto mnie życzliwie. W ciągu tych pierwszych dni w jednostce załoga dała mi odczuć, że są otwarci na współpracę, a w jednostce panuje rodzinna więź, a zwykle jest raczej trudno o takie relacje. Nie odczuwam tu żadnego dystansu. To zapewne też zasługa obecnego komendanta, u którego mam też duże wsparcie merytoryczne – mówi nowy zastępca komendanta.   

Mł. bryg. Mirosław Wójcik ze strażą pożarną związany jest od 1992 roku. Początkowo jako pracownik cywilny, od 1993 roku już jako strażak. Pracował w Komendzie Wojewódzkiej, później w Komendzie Powiatowej PSP. Ma za sobą także służbę w wydziale operacyjnym, a od 2009 roku pełnił funkcję Kierownika Sekcji ds. Organizacyjno-Kadrowych w Komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

W Komendzie Powiatowej w Mławie służbę pełni 56 strażaków, wśród nich jest 10 oficerów, 9 aspirantów, 31 podoficerów i 6 szeregowych strażaków.  W komendzie pracuje też jedna osoba cywilna. Do uzupełnienia pozostają 4 wakaty w etatach mundurowych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Loko
Loko
2 lata temu

Jeśli to zdjęcie jest aktualne to czemu ten Pan ma napis na mundurze Ciechanów a nie Mława.

Gfd
Gfd
2 lata temu

Szczególnie życzliwie oficerowie z Mławy, którzy liczyli na ten stolik

Strażak z KP PP w Mławie
Strażak z KP PP w Mławie
2 lata temu
Reply to  Gfd

Po co gadasz takie głupoty? Opina bez kompletnie żadnego uzasadnienia i związku z rzeczywistością. Rozmawiałeś z kimś z KP PSP na ten temat? Na 100% nie. Pomyśl trochę zanim znowu napiszesz takie bzdury. Nie psuj atmosfery w naszej Komendzie.

Last edited 2 lata temu by Strażak z KP PP w Mławie
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x