Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe uprawnienia dla strażników miejskich. Mandaty za niezłożone lub nieprawdziwe deklaracje


4 września br. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnik miejski może ukarać mieszkańca. Mandat w wysokości do 500 złotych grozi m.in. za niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za odpady, podanie w niej nieprawdziwych danych lub brak segregacji.


Zgodnie z nowymi regulacjami strażnicy miejscy będą posiadali szerokie uprawnienia do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego na właścicieli nieruchomości, którzy nie przestrzegają zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Ukarać mandatem do 500 zł będzie można m.in. za niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (na jej podstawie ustalana jest wysokość opłaty za odbiór odpadów). Na taką samą karę naraża się mieszkaniec, który w deklaracji podaje np. dwie osoby, gdy w rzeczywistości zamieszkuje ich więcej.

Strażnicy karać będą mogli też te osoby, które nie segregują odpadów, a także te, które zadeklarowały, że założą kompostownik, a tego nie robią lub posiadają go a nie korzystają, choć korzystają z ulgi w opłacie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jak to
jak to
2 lata temu

A czemu mieliby sprawdzać czy zamieszkuje w domu więcej osób niż w deklaracji śmieciowej? Przecież naliczane jest już za wodę to po co komu ilość osób? Chcą wykurzyć z miasta największych muawiańskich „biznesmenów” przechowujących ukraińskich pracowników? Oj, lobby musi znów zadziałać, zrzutka na skrzynkę Wyborowej znowu…

znachor
znachor
2 lata temu

Pandemia to pikuś palenie czym popadnie to jest choroba płuc 3 miesiące i do walizki.

miastowy
miastowy
2 lata temu

Niech mają służby w nocy poczują smród na ul Kopernika Olsztyńskiej JAK LUDZIE GÓ………M PRZEPALAJĄ .

CHCEMY ODDYCHAĆ
CHCEMY ODDYCHAĆ
2 lata temu
Reply to  miastowy

tak to prawda a jak przyjdzie jesień to się zacznie.KARAĆ KARAĆ NAWET DO 100 TYS ZŁ A JAK NIE MASZ KASY TO ARESZT TO WYSTRASZY TRUCICIELI.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x