Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe uprawnienia dla strażników miejskich. Mandaty za niezłożone lub nieprawdziwe deklaracje


4 września br. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnik miejski może ukarać mieszkańca. Mandat w wysokości do 500 złotych grozi m.in. za niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za odpady, podanie w niej nieprawdziwych danych lub brak segregacji.


Zgodnie z nowymi regulacjami strażnicy miejscy będą posiadali szerokie uprawnienia do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego na właścicieli nieruchomości, którzy nie przestrzegają zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Ukarać mandatem do 500 zł będzie można m.in. za niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (na jej podstawie ustalana jest wysokość opłaty za odbiór odpadów). Na taką samą karę naraża się mieszkaniec, który w deklaracji podaje np. dwie osoby, gdy w rzeczywistości zamieszkuje ich więcej.

Strażnicy karać będą mogli też te osoby, które nie segregują odpadów, a także te, które zadeklarowały, że założą kompostownik, a tego nie robią lub posiadają go a nie korzystają, choć korzystają z ulgi w opłacie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jak to
jak to
11 dni temu

A czemu mieliby sprawdzać czy zamieszkuje w domu więcej osób niż w deklaracji śmieciowej? Przecież naliczane jest już za wodę to po co komu ilość osób? Chcą wykurzyć z miasta największych muawiańskich „biznesmenów” przechowujących ukraińskich pracowników? Oj, lobby musi znów zadziałać, zrzutka na skrzynkę Wyborowej znowu…

znachor
znachor
11 dni temu

Pandemia to pikuś palenie czym popadnie to jest choroba płuc 3 miesiące i do walizki.

miastowy
miastowy
11 dni temu

Niech mają służby w nocy poczują smród na ul Kopernika Olsztyńskiej JAK LUDZIE GÓ………M PRZEPALAJĄ .

CHCEMY ODDYCHAĆ
CHCEMY ODDYCHAĆ
11 dni temu
Reply to  miastowy

tak to prawda a jak przyjdzie jesień to się zacznie.KARAĆ KARAĆ NAWET DO 100 TYS ZŁ A JAK NIE MASZ KASY TO ARESZT TO WYSTRASZY TRUCICIELI.