Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Świadczenie postojowe. O pieniądze można wystąpić trzy razy


Świadczenie postojowe pomaga wielu zleceniobiorcom i osobom samozatrudnionym przetrwać okres spowolnienia gospodarczego. O pieniądze można wystąpić trzy razy.


Blisko 5 mld zł trafiło już na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego – poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dużą część, bo aż 796 mln zł, przekazały mazowieckie oddziały ZUS. Do 7 września wypłacono w Polsce łącznie około 2,5 mln świadczeń. Środki trafiły do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

„Wypłaty są realizowane na bieżąco. Staramy się, żeby wnioski o tarczę antykryzysową były zrealizowane jak najszybciej. Mamy świadomość, że wielu przedsiębiorców oczekuje takiej pomocy” – zapewnia prof. Gertruda Uścińska.

Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła.

Wnioski o postojowe należy składać on-line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. W razie wątpliwości urząd kontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie.Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba osób korzystających z PUE – takich profili jest już prawie 5,5 mln. „Dzięki Platformie Usług Elektronicznych załatwimy większość spraw z ZUS bez wychodzenia z domu” – podkreśliła prof. Uścińska.

źródło: Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x