Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Komitet zarejestrowany. Rusza zbiórka podpisów w sprawie uchylenia metody naliczania opłat za odpadyPo trzech miesiącach batalii toczonej przez społeczników Kamila Przybyszewskiego i Zbigniewa Ruszkowskiego został zarejestrowany komitet zbierający podpisy pod uchwałą uchylającą wprowadzoną niedawno nową metodę naliczania opłat za odpady według zużycia wody.

– Komitet został zarejestrowany dokładnie na podstawie tych dokumentów, które zostały złożone w ratuszu 3 miesiące temu, choć przewodniczący rady miasta Lech Prejs utrudniał i odwlekał sprawę. Poczytujemy to jako sukces, bo w tej batalii od początku mieliśmy rację. Nasz wniosek od początku był przemyślany i odważny – mówią inicjatorzy akcji.

Jak podkreślają, ich celem jest nie tylko uchylenie tej niesprawiedliwej metody, ale też doprowadzenie do dyskusji z mieszkańcami o przyszłości systemu gospodarki odpadami na terenie miasta.

– Konsultacje społeczne to element, którego zabrakło przed podjęciem uchwały przez radnych. Całe nasze działania nabierają nowego znaczenia w związku z nowymi uprawnieniami do kontroli prawdziwości składanych deklaracji o odpadach dla straży miejskiej, które otrzymała na początku września. Od samego początku uważaliśmy, że straż miejska i organy miasta posiadają możliwości kontroli ilości osób w gospodarstwie domowym. Teraz te przepisy sankcjonuje rozporządzeniu ministra – mówią Przybyszewski i Ruszkowski.

Ich społeczny projekt uchwały zakłada uchylenie obecnej decyzji radnych o sposobie naliczania opłat i przejściowy powrót do poprzedniego systemu, aż do czasu podjęcia po przemyśleniu i konsultacji z mieszkańcami  odpowiedniej dla mieszkańców metody.

– Nasz niepokój budzi cena odbioru odpadów, która jest znacząco wyższa niż w sąsiednich miastach i gminach – dodają Przybyszewski i Ruszkowski.

Organizatorzy akcji informują, że wszelkich informacji o prowadzonej zbiórce można zasięgnąć pod numerem telefonu 515 460 949. Na dzień 19 września 2020 r. podpis pod uchwałą będzie można złożyć osobiście w miejskim parku pod pomnikiem marsz. Piłsudskiego od godz. 12:00. Do złożenia podpisu potrzebny jest nr PESEL i adres zamieszkania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
71 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca obwodu nr 3
Wyborca obwodu nr 3
2 lata temu

Ludzie chcecie odwołać radę, a sami ją wybraliście… mieliście wybór… więc na Wólce wybraliście m.in. Krajewskiego, a nie Przybyszewskiego, na Osiedlu Młodych Borowskiego a nie Wyrostka więc do kogo macie pretensje…

Julian
Julian
2 lata temu

Każdy może popełnić błąd,dlatego jest coś takiego jak referendum w którym można skorygować swoje decyzje. Na obecnego burmistrza nie głosowałem bo bardzo mi nie odpowiadał jego sposób zarządzania miastem. Natomiast głosowałem na radnych z Pis na których bardzo się zawiodłem i przy kolejnych wyborach mojego głosu nie uzyskają.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  Julian

Mojego głosu również PiS z Mławy nie dostanie dopóki będą mieli szefa, który sprzedał się za stołek dyrektora liceum, drugi sprzedał się za stołek vice burmistrza itp.Tak na marginesie od dawna glosuje tylko na PiS, ale zweryfikuje swoje poglądy, przyglądając się poszczególnym kandydatom tej partii.

Do pana Przybyszewskiego
Do pana Przybyszewskiego
2 lata temu

Proszę powiedzieć, jaką inna metodę naliczania oplaty za wodę Pan proponuje? Dziękuję i pozdrawiam

Co z wami ludzie?
Co z wami ludzie?
2 lata temu

drodzy komentujący, czemu patrzycie na stawkę za wodę 19zl?Jesli nie będzie opłaty od wody, to stawka wyniesie 33zl..I teraz przeliczcie proszę czy wychodzi Wam taniej czy nie. Ja mam 3 dzieci, czyli jest nas w mieszkaniu 5 osób. Maluchy kąpię codziennie w wannie, my z mężem głównie prysznic. Pranie codziennie, czasem 2/3 razy dziennie. Zmywarka. I mi wychodzi taniej. Zużywam okolo 13m czyli 130zl. Jak będę miala placic 33zl od osoby to wyjdzie mi 165zl.Ja dziękuję za taką zmianę. I nie piszcie ze jestem z urzedu, od Sławka itd bo nie nie jestem. Włączcie troszkę myślenie i przeliczcie sobie wodę z nową stawką czyli 33zl nie 19!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Słusznie!!!

Liczyć 33 zł od osoby, a nie 19zł jak było do lipca.

Jurek
Jurek
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Skoro niektórzy ludzie twierdzą że w tej chwili płacą taniej niż przy stawkach 19 zł za osobę co jest niemożliwe jeśli ktoś uczciwie rozliczał się za śmieci. Wiec chyba normalno sprawą jest że pozostali komentujący również odnoszą się do tej stawki. A stawka 33 zł to stawka z powietrza bo nigdy nie była ustalona i służy wyłącznie do propagandy.

Last edited 2 lata temu by Jurek
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Jurek

… ale jesli byłoby od osoby to byłoby 33zł od osoby i dlatego trzeba porównywać ze stawką 33zł od osoby, a nie 19zł/osoba.

Andrzej
Andrzej
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nawet gdyby było ustalone 33 zł od osoby to i tak było by taniej niż przy rozwiązaniu powiązania wody ze śmieciami. Biorąc pod uwagę że jeśli ktoś nie ma wodomierza to uznano zużycie wody 3.5 m od osoby czyli przy stawce 10 zł wychodzi 35 zł od osoby. Wiec nie wiem skąd bierzecie kwotę 33 zł. Kończąc nawet gdyby było rozwiązanie 35 zł od osoby to płaciłbym 70 zł w tej chwili płace 120 zł. Pytanie do Pana burmistrza dlaczego mam być karany większymi opłatami za śmieci, tylko dlatego że dbam o czystość. Zwłaszcza teraz w dobie epidemi, odpowiedzialny burmistrz by to zrozumiał. Nie oceniam w jakim stopniu kto dba o higiene bo to jego sprawa, ale tyle ile ja zużyje wody to za tyle za płace. Śmieci nie mają nic do tego bo jest to całkowicie co innego i nie wolno tych rzeczy łączyć.

Julian
Julian
2 lata temu

Oczywiście przy stawce 33 zł od osoby płaciłbym mniej. Dodatkowo nie trzeba byłoby uwarzać że zużyje za duzą wody.

Julian
Julian
2 lata temu

To jest opłata za śmieci a nie za wodę. Im więcej osób tym większe zużycie śmieci i tego się nie da ograniczyć. Wodę już się da oszukać np kąpanie wszystkich dzieci w tej samej wodzie. Wiele osób napuszcza po kropelce przez cało noc do różnych pojemników wode aby oszukać wodomierz. To tylko jeden z wielu sposobów na oszukanie wodomierza . Poza tym jeśli ktoś ma trójkę dzieci to dostaje za darmo 1500 zł miesięcznie w ramach 500+ wiec wydaje mi się że dużej krzywdy nie ma. Zobaczymy jak dzieci podrosną i każde będzie codziennie brało prysznic po 2 razy dziennie. Nie każdy dostaje 500+.W całym tym sporze chodzi aby rozliczanie za śmieci było sprawiedliwe. I zrozumcie w końcu ze woda i śmieci to dwie różne sprawy.

Last edited 2 lata temu by Julian
Basia
Basia
2 lata temu

Przy stawce 33 zł od osoby płacilibyśmy 66 zł. Przy obecnym rozwiązaniu płacimy 100 zł. Niestety nie posiadamy zmywarki, zamiast prysznica jest wanna są plany na remont ale na razie brak środków. Dzieci już wyrosły i nie dostajemy dodatkowego 500 zł na dziecko jak pani. Dlaczego jeśli dbam o czystość to muszę być karana za to wyższymi opłatami za śmieci. Czy wy naprawdę nie rozumiecie że woda to nie śmieci. Czas powrócić do poprzedniego rozwiązania, zwłaszcza że straż miejska uzyskała uprawnienia do kontrolowania zgodności deklaracji za śmieci. Poprzednie rozwiązanie było dobre tylko brakowało właśnie tych kontroli. A nawet jeśli ktoś płaci mniej przy powiązaniu z wodo. To potwierdza to jedynie to że jest to bardzo niesprawiedliwe rozwiązanie.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Powiem tak wymyslcie w ratuszu inna bajke bo w czwartym poście powtarzacie 165 zl 33 stawka i 5 osób
Przypadek ?

Jan
Jan
2 lata temu

Komentują 19 zł bo taka stawka była ustalona od osoby. W tej chwili jest 10 zł od metra wody. Nie ma co gdybać o stawkach 33 zł bo to nie zostało nigdy ustalone. Wiec prawidłowe wyliczenia to 19 zł od osoby lub 10 zł za metr wody. Jeśli ktos nie ma wodomierza to ma ustalone 3,5 metra zużycia wody. Wiec nie wyskakujcie z kwotą 33 zł bo nigdy taka nie była ustalona.

Julek
Julek
2 lata temu

Chociaż jeden mławski portal który nie boi się burmistrza. Na drugim mławskim portalu tej informacji nie przeczytacie. Czyżby w Mławie była odgórna cenzura narzucona przez kolarza?

Dawid
Dawid
2 lata temu

Trzeba zawiadomić CBA w sprawie sprzedaży Uskomu,

Dawid
Dawid
2 lata temu

Referendum odwołać burmistrza i radnych

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  Dawid

Jak najbardziej jedyny sposób to referendum aby odwołać tego burmistrza razem z jego zastępcą i tych 16 wspaniałych radnych którzy go popierają. Woda nie ma nic wspólnego ze śmieciami, może być jedynie narzędziem do zweryfikowania ile faktycznie mieszka osób w danym miejscu.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Niestety straciłam zaufanie do naszych Radnych, ale widać że nie są oni nam potrzebni. Są inne osoby w tym mieście, którzy potrafią walczyć o mławiaków. Jestem pewna, że panowanie mają znacznie większe popracie niż nasz „pracowity” burmistrz

kurka wodna
kurka wodna
2 lata temu

Napiszę tak. Mławianie bywają oszczędni, jeśli chodzi o zużycie wody. Też znam rodziny, kótre płacą tera dużo mniej. Na miejscu urzędu miasta bym się nie cieszyła z tego nowego rozliczania, bo może się okazać, że pieniążków do skarbonki wpadnie mniej niż zakładano. To raz. A dwa nieuczciwi, co wynajmują mieszkania nadal pozostaną nieuczciwi, gdyż jak ptaszki śpiewają, „zaleca się” obecnie kąpieli w zakładach pracy. Niebawem miasto samo się z tego wycofa.. haha…

sic
sic
2 lata temu
Reply to  kurka wodna

Ale jak to oszczędni co wy gadacie. 4 osoby raz dziennie prysznic to ponad 3 metry , do tego pralka ,zmywarka . mnie się nie da chyba że coś z nami jest nie tak. Płacę o 80 więcej. Przyjdę i podpisze .

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  sic

Niektórzy kąpią się 2 razy do roku, niektórzy raz na tydzień, bo częste mycie skraca życie.

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  sic

Te ich oszczędności oznaczają myj się raz w tygodniu albo oszukaj wodomierz.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  sic

Ja tez z zona podpiszemy tylko w sobotę 19-go nie ma nas w Mławie. Konieczne są inne terminy.

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  kurka wodna

Oszczędzam wodę i to mocno a mimo to płacę o wiele więcej za śmieci. Ci co płacą mniej albo nie dbają o czystość albo kombinują z wodą a jest na to bardzo dużą sposobów aby oszukać licznik.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  kurka wodna

Jak będzie mniejsze zużycie wody to podniosą cenę za 1 m3. Wyjdą na swoje i jeszcze zarobią. Granda, b….

Asyt
Asyt
2 lata temu

Podobno Ukraińcy zadeklarowali, że się też podpiszą 😉

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Asyt

😀 Ukraińcy nie są mieszkańcami Mławy. Ich podpisy są nic nie4 warte. Oni płacą za wynajem, a nie za wodę.

Dojrzały Mławiak
Dojrzały Mławiak
2 lata temu

Szkoda, że wybory dopiero za 3 lata… Wtedy podziękujemy burmistrzowi i radnym… Wszystkim radnym … Tylko szkoda, ze musimy z podziękowaniami czekać aż 3 lata !!!!

Anonim
Anonim
2 lata temu

Trzeba było wcześniej podziękować.
Po 3 kadencjach chyba wszyscy zdążyli się poznać na „charakternym” burmistrzu, przynajmniej powinni się poznać.
Jak robiono ulice na OKM, to ul. Ordona od SP nr 7 do ul. Kościuszki nie poprawiono, ale ul. Mariacką od SP nr 7 do ul Kościuszki poprawiono i położono nową nawierzchnię. Dlaczego? – bo wiadomo kto tam mieszka (pan.L. który ma bardzo dużo do powiedzenia, podczas wizyty Wałęsy w Mławie, ustawiał burmistrza jak należy).
Może odbiegam od tematu, ale radzę to również zachować w pamięci do następnych wyborów samorządowych.

Ola
Ola
2 lata temu

Można już podziękować w drodze referendum naszemu wspaniałemu burmistrzowi razem z jego zastępcą który ucieka przy trudnych pytaniach.

Janusz
Janusz
2 lata temu

Oj popłyną na tych śmieciach…

Kauczuk
Kauczuk
2 lata temu

Mam taniej teraz więc nie podpiszę. Pozdrawiam.

Nikt
Nikt
2 lata temu
Reply to  Kauczuk

Jak to taniej niz wtedy kiedy były po19
Skonczcie w tym urzedzie wypisywać bzdury

gaka
gaka
2 lata temu
Reply to  Nikt

muszę przyznać , że ja także mam taniej

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  gaka

E to kto ma drożej?
Dziwne 2 razy wiecej za smieci placi miasto a wszyscy maja taniej

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Połowa miasta płaci za pozostałych

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ci co piszą że mają taniej to podlizuchy burmistrza i trolują aby poprawić wizerunek burmistrza. Bo nikt kto uczciwie płacił wcześniej nie ma taniej po powiązaniu wody ze śmieciami.

sic
sic
2 lata temu
Reply to  gaka

Nie może być taniej niż 19 .

Ano
Ano
2 lata temu
Reply to  gaka

Rozumiem, że urzędnicy mogą myć się w ratuszu stąd te niższe kwoty. A może ja zacznę myć się w baseniku przed ratuszem. Jednak wątpię abym zachwycił was swoją sylwetką

Zły na burmistrza
Zły na burmistrza
2 lata temu
Reply to  gaka

Oj tak, wiadomo, w końcu przydupasy burmistrza mają ogólnie łatwiejsze życie, w końcu „elyta”

Anka
Anka
2 lata temu
Reply to  Kauczuk

Bez obaw, 95 % mieszkańców ma drożej, oni podpiszą

Ola
Ola
2 lata temu
Reply to  Kauczuk

Jak może być taniej skoro wcześniej było 19 zł od osoby. A w tym momencie średnie zużycie wody wyliczone jest 3.5 metra na osobe jeśli ktoś nie ma wodomierza. Wiec przy stawce 10 zł za metr wychodzi 35 zł od osoby zakładając że uda się zużyć te 3.5 metra na osobę co będzie bardzo ciężkie przy dbaniu o czystość. Jeśli ktoś płaci mniej to albo nie dba o higiene osobistą albo kombinuje z wodomierzem. Oczywiście dla niektórych umycie się czy zmiana ubrań raz w tygodniu wystarczy. Ja do takich osób nie należe a woda nie ma nic wspólnego ze śmieciami. Dlatego nie chce płacić więcej za śmieci wyłącznie z powodu że często się myje.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  Kauczuk

My płacimy drożej ponad 3 krotnie, poprzednio 38 teraz 120. Osób u nas nie przybyło (dwoje) a wody używamy normalnie jak ludzie 21 wieku. W związku z wirusem Cowid 19 nie powinno oszczędzać się na higienie.

BYŁY
BYŁY
2 lata temu

Pan Ruszkowski był Członkiem Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej ZACISZE ( Którą m.in. doprowadził do upadku ). Tam też nie płacił za wodę !!!! I taki człowiek ma nas reprezentować ?

Gnom
Gnom
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Oj nosko sie chwytacie tu to chyba bylo inaczej
Ale na trole szkoda słow

345
345
2 lata temu
Reply to  Gnom

Nie ma co sie z nimi kopać, przecież oni to robią w godzinach pracy to nic osobistego 😀

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Chyba. Raczej dlugi to powstały jak budowali bloki
A ja bylem na zebraniu kiedy Pana Ruszkowskiego wybierali no bo nikt nie chcial
Gaz byl odcięty a wode mieli odciąć ale nie odcieli to napewno te dlugi powstały wczesniej ja rozumiem polityka ale tak beszczelnie łgac ten kto to napisał to zwykły … I oszust

Anonimowy
Anonimowy
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Weź sie w pusty £eb puknij jak nie wiesz jak bylo to po co kłamiesz

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Nudzi wam sie w urzedzie drugi raz to samo oszczerstwo myslicie ze zmusicie któregoś do milczenia oszczerstwem znam obu nic z tego

Ml M
Ml M
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Zwykłe kłamstwo dziekuje Panie Ruszkowski za wszystko co pan wtedy zrobił mozna bylo jeszcze wiecej ale widocznie wiecej sie nie dalo

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Widac ze piszecie to z firmy ktora ma kilka komputerow bo zbiliscie 10 minusow
Latwo sie domyślić

Ano
Ano
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

W urzędzie komputerów nie brakuje, Sławek o to zadbał

Ewa
Ewa
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Zabawne, że uważają tak jedynie osoby które nie mają z tym osiedlem nic wspólnego. Dziwna sprawa… nie słyszałam aby ktokolwiek z osiedla twierdził, że czuje się pokrzywdzony przez Pana Zbyszka

Paweł
Paweł
2 lata temu
Reply to  BYŁY

Kogoś naprawdę boli, to że Pan Ruszkowski angażuje się (i bardzo słusznie!) w życia mieszkańców. Dzięki niemu sytuacja w spółdzielni znacząco się poprawiła, byliśmy pozostawieni na pastwę losu

Robyrt
Robyrt
2 lata temu

Ja też wolę od osoby, niech Sobie sami pod licznik zainstalują…
Musimy 19 się zjawić na podpis

No nie wiem
No nie wiem
2 lata temu

Ja też wolę nowe naliczanie, wcale nie wyszło mocno drożej a fatygować się do parku, dojechać tam mi się nie chce. Poza tym teraz ta cała sytuacja zweryfikuje prawdziwy obraz mieszkańców. Pierwsi polecą podpisywać „biznesmeni” przechowujący w domach pracowników z Ukrainy oraz ludzie, którzy przy poprzednim naliczaniu mieli poczucie przecwanienia systemu. Ot mentalność Polaków. Komu wzrosło o 5-10zl całkowicie, nie będzie się ruszał z tyłka żeby coś podpisywać.

sic
sic
2 lata temu
Reply to  No nie wiem

80zl więcej.

Jurek
Jurek
2 lata temu
Reply to  No nie wiem

Mi i moim znajomym wzrosło o wiele więcej niż 5 zł. I takie opinie słyszę od wielu mieszkańców którzy nie są zadowoleni z takich opłat.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Lepiej te zbieranie podpisów rozłożyć na kilka dni? Niektórzy ludzie, a może nawet większość ludzi planuje swój następny dzień już poprzedniego dnia.
No zobaczymy jak dużo Ci panowie podpisów zbiorą. Mnie to bez różnicy, na jedno wychodzi, a może nawet trochę mniej niż 33 zł od osoby.
Fakt, że opłaty są za wysokie.

Burmistrza winno się zmusić do takiego rozpisania przetargu, żeby mogły w nim uczestniczyć i mniejsze podmioty, a nie tylko Nowago.
Jak jedna firma może uczestniczyć w przetargu, to wiadomo, że to ona narzuca ceny.

Monopolista zawsze górą, a śmieci to bardzo dochodowy interes.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  mławianka

Szczególnie w tej firmie. Na jej składowiskach co rusz wybuchają pożary.
Dziwne, że jeszcze im się nikt nie dobrał do skóry za te samozapłony.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

A ja wolę system od wody…mam 5 osobową rodzinę i teraz płacę 140 zł a od osoby było by 165

Lazebnik
Lazebnik
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Chyba w ratuszu kompiel bierzecie. Swoją drogą to dobrym rozwiązaniem byłaby Łaznia Miejska, pozwoliłoby to zniwelować opłaty za smieci w gospodarstwie domowym hehebe

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Lazebnik

To zależy , jakbyś się tam kąpał codziennie, to penie opłaty za łaźniębyłyby wyższe niż za teśmieci , które płacisz, bo chyba nie liczysz na to, że łaźnia miejska byłaby za darmo.

Gnom
Gnom
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Gratuluje
Widac urzednika ratusza ponieważ przeciętny mieszkaniec nie jest w stanie podać tej propagandowej stawki wyliczonej w ratuszu
Dwa jesli urzednik placi 140 a powinien 165 to pozostali mieszkancy musza zrzucić sie na te 25 zlotych
Trzy przyjmujas srednia stawke okolo 20 zlotych funkcjonujaca w wielu miastach to urzedniku powinienes placic 100 złotch

Proste liczenie
Proste liczenie
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Od osoby było 19 zł, więc za 5 osób wychodzi 19 zł x 5= 95 zł to skąd 165?

Jurek
Jurek
2 lata temu

To jakiś urzędnik próbuje złapać plusy u burmistrza. Bo nikt nie płaci mniej po piwiązaniu wody ze śmieciami.

S.
S.
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Ciekawe jakim sposobem, my niestety płacimy więcej choć śmieci produkujemy tyle samo, a chwalenie się tym, że ktoś płaci mniej choć nie zmniejszyła się ilość produkowanych przez niego odpadów oznacza, że połowa mieszkańców płaci za pozostałą część. Mławska równość… Dopłacać za ludzi, którzy rzadziej chodzą do WC lub unikają kąpieli a śmieci mają tyle samo co ja …

Jurek
Jurek
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Czyli pokazuje to jak ten system jest niesprawiedliwy. Liczna rodzina płaci mniej za śmieci od mniejszych rodzin. Choć wiadomo z wodą można zakombinować a śmieci im więcej ludzi tym również wiecej produkują śmieći.

Julek
Julek
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Zanim zaczniesz kłamać to najpierw naucz się liczyć. Wcześniej było 19 od osoby 19×5= 95 zł. Czyli jeśli teraz płacisz 140 zł to znaczy że również płacisz więcej. Chyba Sławuś obiecał premie za wypisywanie tych kłamstw.

Mława
Mława
2 lata temu

Brawo Panowie teraz zobaczymy jaki będzie odzew bo nie którzy dużo gadają a mało robią źyczę powodzenia

71
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x