Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie będzie podwyżek w administracji. Rząd szuka oszczędności


Zapowiada się nie najlepszy rok dla pracowników administracji publicznej. Wydatki na ich wynagrodzenia rząd planuje utrzymać na tegorocznym poziomie, co oznacza ich zamrożenie a równocześnie oszczędności w budżecie.


Jak podaje „Rzeczpospolita”  planowane są  spore oszczędności w administracji. Rząd zapowiedział, że w 2021 r. nie będą tworzone w urzędach fundusze nagród , a w projekcie ustawy okołobudżetowej na 2021 r. zapisano, że kwoty przeznaczone na wynagrodzenia urzędników w 2021 r. nie mogą przekroczyć kwoty tegorocznych wydatków.  To pozwoli zaoszczędzić 694 mln zł w całym 2021 roku.

Zapowiadane są też cięcia kadrowe, które mogą dotknąć m.in.: administrację rządową, jednostki budżetowe, państwowe fundusze celowe, czy pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku zwalnianych pracowników obowiązywać mają pozwalające na zmniejszenie odpraw przepisy zawarte w tzw. tarczy antykryzysowej 4.0.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
2 lata temu

Hemi ty wiesz najlepiej, że PiS jest kontynuacją PZPR. Ten sam sposób zarządzania krajem. Te same hasła. No i też mamy pierwszego sekretarza partii towarzysza BALBINĘ.

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  ***** ***

Mamy I sekretarza PISPR, ale już się tworzy i kult jednostki tak jak w Korei Północnej. Konus planuje powstanie w Warszawie Muzeum Lecha Kaczyńskiego, który to podobno odegrał bardzo ważną, wręcz podstawową rolę w powstaniu „Solidarności” i przebudowie Polski.

„W poniedziałek otwarta została ekspozycja pt. „Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności”. Wystawa plenerowa ustawiona została na dziedzińcu Ministerstwa Kultury w Warszawie. Na planszach pokazano działalność Lecha Kaczyńskiego jako opozycjonisty w PRL-u, uczestnika przemian 1989 roku, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, szefa Ministerstwa Sprawiedliwości, prezydenta Warszawy oraz prezydenta Polski.”

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  sprtw

A to prof. Lech Kaczyński jak rozumiem, żadnych zaslug dla Ojczyzny nie położył i na skromne nawet muzeum nie zasługuje? On, który po pierwsze jako minister sprawiedliwości jako pierwszy zerwał z obłąkańczą, antynarodową ideą liberalizacji prawa karnego. On, który uratował wraz z czterema innymi prezydentami Gruzję przed inwazją i niechybną utratą niepodległości, podczas gdy różne polityczne ratlerki wyzłośliwiały się w zaprzyjaźnionej telewizji i wyszydzały „machanue szabelką”.

Sorry, ja nie kupuję wersji, że Solidarność to był owszem ruch 10 milionów ludzi, ale sprowadza się go do jednego czlowieka, na dodatek z kartoteką budzącą wątpliwości, co ujawnił IPN w materiałach nie budzących żadnych wątpliwości.

Pamięć o takich ludziach Solidarności jak L. Kaczyński, A. Walentynowicz, A. Gwiazda czy K. Wyszkowski zasługuje na to, aby być podtrzymywana.

kot
kot
2 lata temu

oj, tam, oj, tam, deficyt budżetowy 110 mld, obligacje 100 mld ( to też dług), długi samorządów,oj, tam, jakoś to będzie.
Za króla Sasa jedz, pij, i popuszczaj pasa……

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  kot

No może wypadałoby przypomnieć, że na 2020 r. rząd Morawieckiego jako pierwszy w historii (tak, tak, nawet tak wybitnym w swoim mniemaniu ekonomistom jak Balcerowicz czy von Rostowski się to nie udało) przyjął budżet zrównoważony, bez deficytu!

No ale niestety, na początku marca przeszedł Covid-19, lockown i budżet musiał zostać poddany nowelizacji, niemniej deficyt jest możliwy do udźwignięcia, a na dodatek rząd zmniejszył zagraniczną część długu. W Polsce skala wzrostu deficytu i zadłużenia i tak jest umiarkowana jak na UE, i co najważniejsze, uniknęliśmy skokowego wzrostu bezrobocia.

Nie ma więc co dramatyzować, a powiedzonka o jedzeniu (ośmiorniczek), popijaniu (wina opłacanego służbową kartą kredytową) i luzowaniu pasa należałoby raczej do poprzedników zaadresować.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Żeby nie soczek byłaby puszczają- hemi, chyba znasz to powiedzenie.
Poukrywali wydatki gdzie się tylko dało, a ludzi karmią kłamstwami, ale głupi lud oglądający tylko szczujnię wierzy im tak samo jak księżom pedofilom. Ludzie już pod wpływem tej szczujni mylą pojęcie pedofila z pedalem. Uważają że to jedno i to samo.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

* piszczalka 🙂

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Hemi

a latanie Pana Marszałka, a gest niewybredny posłanki, a respiratory i maseczki?wszystko podrożało,poza końmi w Janowie.
Miał być na zero, ale nie jest.Mam nadzieję, że mimo wszystko się uda, i nie będzie zapaści gospodarczej, życzę rządowi jak najlepiej, bo w razie wpadki , wszyscy popłyniemy. Jednakowo.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Hej, tropicielka nieprawidłowości, a jak skomentujesz fakt, że dyrektorzy spółeczek miejskich u Czajkowskiego zgarniają z pieniędzy publicznych 2,5 raza uposażenie prezydenta RP? To jest normalne?

A ścieki i fekalia co parę miesięcy przez pół Polski płyną?

I wtedy żołnierzy polskich woła się na pomoc, zarabiających stawki budzetowe, a platformiani notable za co w tym układzie pieniadze biorą?

W Wiśle tysiące śniętych ryb, a ci pseudoekolodzy, którzy lamentowali nad rzekomymi „stratami środowiskowymi” na Mierzei gdzie się pochowali?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Na temat spółek Skarbu Państwa się nie wypowiadasz?
Jakie zarobki mają w tych spółkach? Ile zarabiają członkowie zarządu? prezesi itp?

Przyczepiłeś się Trzaskowskiego jak wszystkie pisiory, bo chcecie go zniszczyć – to jedyny wasz cel. Zawadza wam i stoi wam belką w oku, bo śmiał startować na urząd prezydenta Polski, a więc trzeba go unicestwić.

PIS to jedno wielkie szambo, które zalało całą Polskę i coniektórych pozbawiło własnego rozumu dzięki szczujni Kurskiego.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Spółki Skarbu Państwa działają na rzecz Polski, oddały krajowi nieocenione usługi w okresie pandemii; gdyby rządziła opozycja, wszystko zostałoby wyprzedane, kamień na kamieniu by nie został.

To jest zastanawiające, że miasto W-wa z budżetem 21 mld zł, którym od lat rządzą platformersi, nie jest w stanie rury ściekowej położyć jak trzeba tylko co raz zalewa nieczystościami pół Polski.

I jeszcze pretensje, że się o tym mówi. Jasne, powinno się przemilczeć to, co dla opozycji niewygodne. Pan Czajkowski miał mnóstwo czasu, żeby rozwiązać problem, zamiast tego miał tupet zgłosić udział do walki o najwyższy urząd w państwie (!). Jego naganiacze zachwalali jego największą wówczas zaletę – świeżość.

No to minęło kilka miesięcy i zamiast tej świeżości mamy wielką nieświeżość.

Nawet start tego swojego operetkowego „ruchu” przesunął. Wiceprzewodniczący partii, fakt, że kompletny figurant, zakłada ruch „niepartyjny”. Takie cyrki tylko w POKO.

par
par
2 lata temu
Reply to  Hemi

„Czajkowski” zamiast Trzaskowski, ohohoho, wyżyny dowcipu.
A nie, jednak żałosne.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Hemi

No tak spółki Skarbu Państwa tak jak i harcerzyki Maciory dla Polski są nieocenione, ale spółki miejskie są do dupy.
Hemi jesteś żałosny wcale się z tobą nie chce dyskutować. Jesteś w swych przekazach bardzo ograniczony i nadajesz to, czego cię uczy twoja partia. Zero własnego zdania, tylko odgórny przekaz i jakże przewidywalny.
Tylko szczucie, nonszalancja i wyszydzanie, no ale to dla was pisiorów normalne. Nawet nie potrafisz napisać Trzaskowski tylko albo Trzask albo Czajkowski.
Ja słyszałem, że ta oczyszczalnia zmienia nazwę na imienia L. Kaczyńskiego, a ul. też ma nosić tę samą nazwę, czyli Lecha Kaczyńskiego, bo projekt felernego kolektora powstał i został zatwierdzony za czasów prezydentury miasta Warszawy L.K.

Na moje pytanie nadal nie odpowiedziałeś. Ja czekam.
Nie mówiąc, że odkręciłaś kota ogonem i jak zwykle przeszedłeś do najbardziej wygodnego dla ciebie jako pisowca tematu „CZAJKA”, a ja mam w d.upie problemy Trzaskowskiego i wielu innych czytelników zapewne też podziela moje zdanie. Odbiegłeś od tematu poruszonego w artykule o lata świetlne.
No ale twoja specjalność to pogarda i wyszydzanie Trzaskowskiego, LGBT i POKO.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kuba

Człowieku, zachowaj powagę! Ile prof. Kaczyński był prezydentem W-wy? 3 lata? Przez 5 lat był Prezydentem RP, a poza tym nie żyje od 10 lat!

Przez cały ten czas Mr Czajkowski i jego poprzedniczka z PO mogli 5 rur polożyć wzdłuż, wszerz i w poprzek i trzy nowe kolektory zbudować. Przy budżecie miasta 20 miliardów zł to naprawdę jest wykonalne.

Dziś ważny portal informacyjny podał, że p. Czajkowski podjął decyzję o wydaniu setek tysięcy złotych z publicznych pieniędzy w czasie kryzysu na… festiwal klaunady pt. „Inwazja klaunów” (!).

Ręce opadają. To co on tam i ta jego partia w całej Polsce wyprawiają, to jest klaunada, i to całoroczna.

Kuba
Kuba
2 lata temu
Reply to  Hemi

W 2005 roku do Wisły codziennie było zrzucanych 340 tysięcy metrów sześciennych ścieków.
Hemi, ile trafia do Wisły ścieków obecnie? – odpowiedz Hemi.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Szkoda, że nasz rząd robiąc cięcia płac nadal rozdaje lekką rączką pieniądze na kościół katolicki i propagandówkę kurskiego, no ale wyborca w takich właśnie działaniach widzi gospodarność i oszczędność, bo wyborca PIS samodzielnie myśleć nie potrafi.

Większość respiratorów od handlarza bronią w ogóle nie dotarła, t5eco dotarły, chyba w 90% nie nadają się do użytkowania w Polsce, ale pieniądze też poszły i noc się w tym temacie nie robi.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  mławianka

i na terytorialsów Macierewicza zamiast na prawdziwe wojsko.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

WOT to jest prawdziwe wojsko, związane z terenem, znające go od podszewki.

Nie jak stare komusze LWP, gdzie brano rekrutów z jednego kawałka Polski i przerzucano bez sensu na drugi, byle tylko ludziom życie uprzykrzyć.

Ktoś właśnie na niezależnej.pl napisał, że najbardziej przeciw WOT oponują stare LWP-owskie „trepy”, nierzadko z komunistycznym rodowodem.

I coś w tym może być.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Przyjrzy się sobie i swoim kolesiom z pis – większość to stare LWP-owskie „trepy”, nierzadko z komunistycznym rodowodem

rafi
rafi
2 lata temu
Reply to  Hemi

na niezależnej.pl napisał ? Jak ktoś czyta takie gó.no to musie mieć zdrowo zryty beret.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  rafi

Tak samo ma zryty beret jak Ci co oglądają szczujnię Kurskiego. Ten sam poziom.
Niezależna.pl i tvpis to jedno i to samo: szambo i ścieki jeszcze gorsze niż te z Wisły.
Podobno za kadencji prezydenta L. Kaczyńskiego jeszcze więcej ścieków trafialo do Wisły niż obecnie. Tyle, że Trzaskowski to opozycja, a opozycję trzeba unicestwić zgodnie ze słowami kulawego konusa.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonim

Skoro na Czajkę i rurociągi poszły miliardy z budżetu Polski oraz UE, to dlaczego ścieki z platformianej W-wy co i rusz trafiają do rzeki i dalej Bałtyku?

Była inspekcja, okazało się, że rur nie wykonano z metalu, tylko z jakiegoś tworzywa, a żelazobeton okazał się gazobetonem (!).

Mamy więc powtórkę z rozrywki. Kasa poszła, i to gruba, tyle, że pewnie gdzieś na boki. Skąd to pamiętamy, słynne prywatyzację, takie kokosy miały być, transfery technologii, know-how i co tam jeszcze, a prywatyzowane firmy padały jedna po drugiej, a kasy z tych prywatyzacji nikt nie obejrzal poza zainteresowanymi zapewne, bo w budżecie państwa były dziury.

Co nie szkodzi – jak w przypadku Czajki zwalać winy na poprzedników, i do tego nieżyjących od ponad 10 lat. Żenada.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Projekt tego kolektora zatwierdzano w Warszawie za rządów Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.
No to Lechu zatwierdzał taką fuszerkę, proszę, proszę, ale dla PIS winien Trzaskowski oczywiście.
No cóż jak Lechu zawinił, to zawinił. Cóż z tego że nie żyje – winny i tyle i dlatego ścieki trafiają do Wisły jak ongiś.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x