Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie będzie podwyżek w administracji. Rząd szuka oszczędności


Zapowiada się nie najlepszy rok dla pracowników administracji publicznej. Wydatki na ich wynagrodzenia rząd planuje utrzymać na tegorocznym poziomie, co oznacza ich zamrożenie a równocześnie oszczędności w budżecie.

Jak podaje „Rzeczpospolita”  planowane są  spore oszczędności w administracji. Rząd zapowiedział, że w 2021 r. nie będą tworzone w urzędach fundusze nagród , a w projekcie ustawy okołobudżetowej na 2021 r. zapisano, że kwoty przeznaczone na wynagrodzenia urzędników w 2021 r. nie mogą przekroczyć kwoty tegorocznych wydatków.  To pozwoli zaoszczędzić 694 mln zł w całym 2021 roku.

Zapowiadane są też cięcia kadrowe, które mogą dotknąć m.in.: administrację rządową, jednostki budżetowe, państwowe fundusze celowe, czy pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku zwalnianych pracowników obowiązywać mają pozwalające na zmniejszenie odpraw przepisy zawarte w tzw. tarczy antykryzysowej 4.0.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
20 dni temu

Hemi ty wiesz najlepiej, że PiS jest kontynuacją PZPR. Ten sam sposób zarządzania krajem. Te same hasła. No i też mamy pierwszego sekretarza partii towarzysza BALBINĘ.

sprtw
sprtw
20 dni temu
Reply to  ***** ***

Mamy I sekretarza PISPR, ale już się tworzy i kult jednostki tak jak w Korei Północnej. Konus planuje powstanie w Warszawie Muzeum Lecha Kaczyńskiego, który to podobno odegrał bardzo ważną, wręcz podstawową rolę w powstaniu „Solidarności” i przebudowie Polski.

„W poniedziałek otwarta została ekspozycja pt. „Lech Kaczyński. Człowiek Solidarności”. Wystawa plenerowa ustawiona została na dziedzińcu Ministerstwa Kultury w Warszawie. Na planszach pokazano działalność Lecha Kaczyńskiego jako opozycjonisty w PRL-u, uczestnika przemian 1989 roku, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, szefa Ministerstwa Sprawiedliwości, prezydenta Warszawy oraz prezydenta Polski.”

Hemi
Hemi
20 dni temu
Reply to  sprtw

A to prof. Lech Kaczyński jak rozumiem, żadnych zaslug dla Ojczyzny nie położył i na skromne nawet muzeum nie zasługuje? On, który po pierwsze jako minister sprawiedliwości jako pierwszy zerwał z obłąkańczą, antynarodową ideą liberalizacji prawa karnego. On, który uratował wraz z czterema innymi prezydentami Gruzję przed inwazją i niechybną utratą niepodległości, podczas gdy różne polityczne ratlerki wyzłośliwiały się w zaprzyjaźnionej telewizji i wyszydzały „machanue szabelką”.

Sorry, ja nie kupuję wersji, że Solidarność to był owszem ruch 10 milionów ludzi, ale sprowadza się go do jednego czlowieka, na dodatek z kartoteką budzącą wątpliwości, co ujawnił IPN w materiałach nie budzących żadnych wątpliwości.

Pamięć o takich ludziach Solidarności jak L. Kaczyński, A. Walentynowicz, A. Gwiazda czy K. Wyszkowski zasługuje na to, aby być podtrzymywana.

kot
kot
21 dni temu

oj, tam, oj, tam, deficyt budżetowy 110 mld, obligacje 100 mld ( to też dług), długi samorządów,oj, tam, jakoś to będzie.
Za króla Sasa jedz, pij, i popuszczaj pasa……

Hemi
Hemi
20 dni temu
Reply to  kot

No może wypadałoby przypomnieć, że na 2020 r. rząd Morawieckiego jako pierwszy w historii (tak, tak, nawet tak wybitnym w swoim mniemaniu ekonomistom jak Balcerowicz czy von Rostowski się to nie udało) przyjął budżet zrównoważony, bez deficytu!

No ale niestety, na początku marca przeszedł Covid-19, lockown i budżet musiał zostać poddany nowelizacji, niemniej deficyt jest możliwy do udźwignięcia, a na dodatek rząd zmniejszył zagraniczną część długu. W Polsce skala wzrostu deficytu i zadłużenia i tak jest umiarkowana jak na UE, i co najważniejsze, uniknęliśmy skokowego wzrostu bezrobocia.

Nie ma więc co dramatyzować, a powiedzonka o jedzeniu (ośmiorniczek), popijaniu (wina opłacanego służbową kartą kredytową) i luzowaniu pasa należałoby raczej do poprzedników zaadresować.

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Hemi

Żeby nie soczek byłaby puszczają- hemi, chyba znasz to powiedzenie.
Poukrywali wydatki gdzie się tylko dało, a ludzi karmią kłamstwami, ale głupi lud oglądający tylko szczujnię wierzy im tak samo jak księżom pedofilom. Ludzie już pod wpływem tej szczujni mylą pojęcie pedofila z pedalem. Uważają że to jedno i to samo.

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Hemi

* piszczalka 🙂

kot
kot
20 dni temu
Reply to  Hemi

a latanie Pana Marszałka, a gest niewybredny posłanki, a respiratory i maseczki?wszystko podrożało,poza końmi w Janowie.
Miał być na zero, ale nie jest.Mam nadzieję, że mimo wszystko się uda, i nie będzie zapaści gospodarczej, życzę rządowi jak najlepiej, bo w razie wpadki , wszyscy popłyniemy. Jednakowo.

Hemi
Hemi
21 dni temu

Hej, tropicielka nieprawidłowości, a jak skomentujesz fakt, że dyrektorzy spółeczek miejskich u Czajkowskiego zgarniają z pieniędzy publicznych 2,5 raza uposażenie prezydenta RP? To jest normalne?

A ścieki i fekalia co parę miesięcy przez pół Polski płyną?

I wtedy żołnierzy polskich woła się na pomoc, zarabiających stawki budzetowe, a platformiani notable za co w tym układzie pieniadze biorą?

W Wiśle tysiące śniętych ryb, a ci pseudoekolodzy, którzy lamentowali nad rzekomymi „stratami środowiskowymi” na Mierzei gdzie się pochowali?

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Hemi

Na temat spółek Skarbu Państwa się nie wypowiadasz?
Jakie zarobki mają w tych spółkach? Ile zarabiają członkowie zarządu? prezesi itp?

Przyczepiłeś się Trzaskowskiego jak wszystkie pisiory, bo chcecie go zniszczyć – to jedyny wasz cel. Zawadza wam i stoi wam belką w oku, bo śmiał startować na urząd prezydenta Polski, a więc trzeba go unicestwić.

PIS to jedno wielkie szambo, które zalało całą Polskę i coniektórych pozbawiło własnego rozumu dzięki szczujni Kurskiego.

Hemi
Hemi
21 dni temu
Reply to  Anonimowo

Spółki Skarbu Państwa działają na rzecz Polski, oddały krajowi nieocenione usługi w okresie pandemii; gdyby rządziła opozycja, wszystko zostałoby wyprzedane, kamień na kamieniu by nie został.

To jest zastanawiające, że miasto W-wa z budżetem 21 mld zł, którym od lat rządzą platformersi, nie jest w stanie rury ściekowej położyć jak trzeba tylko co raz zalewa nieczystościami pół Polski.

I jeszcze pretensje, że się o tym mówi. Jasne, powinno się przemilczeć to, co dla opozycji niewygodne. Pan Czajkowski miał mnóstwo czasu, żeby rozwiązać problem, zamiast tego miał tupet zgłosić udział do walki o najwyższy urząd w państwie (!). Jego naganiacze zachwalali jego największą wówczas zaletę – świeżość.

No to minęło kilka miesięcy i zamiast tej świeżości mamy wielką nieświeżość.

Nawet start tego swojego operetkowego „ruchu” przesunął. Wiceprzewodniczący partii, fakt, że kompletny figurant, zakłada ruch „niepartyjny”. Takie cyrki tylko w POKO.

par
par
20 dni temu
Reply to  Hemi

„Czajkowski” zamiast Trzaskowski, ohohoho, wyżyny dowcipu.
A nie, jednak żałosne.

Kuba
Kuba
20 dni temu
Reply to  Hemi

No tak spółki Skarbu Państwa tak jak i harcerzyki Maciory dla Polski są nieocenione, ale spółki miejskie są do dupy.
Hemi jesteś żałosny wcale się z tobą nie chce dyskutować. Jesteś w swych przekazach bardzo ograniczony i nadajesz to, czego cię uczy twoja partia. Zero własnego zdania, tylko odgórny przekaz i jakże przewidywalny.
Tylko szczucie, nonszalancja i wyszydzanie, no ale to dla was pisiorów normalne. Nawet nie potrafisz napisać Trzaskowski tylko albo Trzask albo Czajkowski.
Ja słyszałem, że ta oczyszczalnia zmienia nazwę na imienia L. Kaczyńskiego, a ul. też ma nosić tę samą nazwę, czyli Lecha Kaczyńskiego, bo projekt felernego kolektora powstał i został zatwierdzony za czasów prezydentury miasta Warszawy L.K.

Na moje pytanie nadal nie odpowiedziałeś. Ja czekam.
Nie mówiąc, że odkręciłaś kota ogonem i jak zwykle przeszedłeś do najbardziej wygodnego dla ciebie jako pisowca tematu „CZAJKA”, a ja mam w d.upie problemy Trzaskowskiego i wielu innych czytelników zapewne też podziela moje zdanie. Odbiegłeś od tematu poruszonego w artykule o lata świetlne.
No ale twoja specjalność to pogarda i wyszydzanie Trzaskowskiego, LGBT i POKO.

Hemi
Hemi
20 dni temu
Reply to  Kuba

Człowieku, zachowaj powagę! Ile prof. Kaczyński był prezydentem W-wy? 3 lata? Przez 5 lat był Prezydentem RP, a poza tym nie żyje od 10 lat!

Przez cały ten czas Mr Czajkowski i jego poprzedniczka z PO mogli 5 rur polożyć wzdłuż, wszerz i w poprzek i trzy nowe kolektory zbudować. Przy budżecie miasta 20 miliardów zł to naprawdę jest wykonalne.

Dziś ważny portal informacyjny podał, że p. Czajkowski podjął decyzję o wydaniu setek tysięcy złotych z publicznych pieniędzy w czasie kryzysu na… festiwal klaunady pt. „Inwazja klaunów” (!).

Ręce opadają. To co on tam i ta jego partia w całej Polsce wyprawiają, to jest klaunada, i to całoroczna.

Kuba
Kuba
21 dni temu
Reply to  Hemi

W 2005 roku do Wisły codziennie było zrzucanych 340 tysięcy metrów sześciennych ścieków.
Hemi, ile trafia do Wisły ścieków obecnie? – odpowiedz Hemi.

mławianka
mławianka
21 dni temu

Szkoda, że nasz rząd robiąc cięcia płac nadal rozdaje lekką rączką pieniądze na kościół katolicki i propagandówkę kurskiego, no ale wyborca w takich właśnie działaniach widzi gospodarność i oszczędność, bo wyborca PIS samodzielnie myśleć nie potrafi.

Większość respiratorów od handlarza bronią w ogóle nie dotarła, t5eco dotarły, chyba w 90% nie nadają się do użytkowania w Polsce, ale pieniądze też poszły i noc się w tym temacie nie robi.

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  mławianka

i na terytorialsów Macierewicza zamiast na prawdziwe wojsko.

Hemi
Hemi
21 dni temu
Reply to  Anonimowo

WOT to jest prawdziwe wojsko, związane z terenem, znające go od podszewki.

Nie jak stare komusze LWP, gdzie brano rekrutów z jednego kawałka Polski i przerzucano bez sensu na drugi, byle tylko ludziom życie uprzykrzyć.

Ktoś właśnie na niezależnej.pl napisał, że najbardziej przeciw WOT oponują stare LWP-owskie „trepy”, nierzadko z komunistycznym rodowodem.

I coś w tym może być.

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Hemi

Przyjrzy się sobie i swoim kolesiom z pis – większość to stare LWP-owskie „trepy”, nierzadko z komunistycznym rodowodem

rafi
rafi
20 dni temu
Reply to  Hemi

na niezależnej.pl napisał ? Jak ktoś czyta takie gó.no to musie mieć zdrowo zryty beret.

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  rafi

Tak samo ma zryty beret jak Ci co oglądają szczujnię Kurskiego. Ten sam poziom.
Niezależna.pl i tvpis to jedno i to samo: szambo i ścieki jeszcze gorsze niż te z Wisły.
Podobno za kadencji prezydenta L. Kaczyńskiego jeszcze więcej ścieków trafialo do Wisły niż obecnie. Tyle, że Trzaskowski to opozycja, a opozycję trzeba unicestwić zgodnie ze słowami kulawego konusa.

Hemi
Hemi
20 dni temu
Reply to  Anonim

Skoro na Czajkę i rurociągi poszły miliardy z budżetu Polski oraz UE, to dlaczego ścieki z platformianej W-wy co i rusz trafiają do rzeki i dalej Bałtyku?

Była inspekcja, okazało się, że rur nie wykonano z metalu, tylko z jakiegoś tworzywa, a żelazobeton okazał się gazobetonem (!).

Mamy więc powtórkę z rozrywki. Kasa poszła, i to gruba, tyle, że pewnie gdzieś na boki. Skąd to pamiętamy, słynne prywatyzację, takie kokosy miały być, transfery technologii, know-how i co tam jeszcze, a prywatyzowane firmy padały jedna po drugiej, a kasy z tych prywatyzacji nikt nie obejrzal poza zainteresowanymi zapewne, bo w budżecie państwa były dziury.

Co nie szkodzi – jak w przypadku Czajki zwalać winy na poprzedników, i do tego nieżyjących od ponad 10 lat. Żenada.

Anonim
Anonim
20 dni temu
Reply to  Hemi

Projekt tego kolektora zatwierdzano w Warszawie za rządów Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.
No to Lechu zatwierdzał taką fuszerkę, proszę, proszę, ale dla PIS winien Trzaskowski oczywiście.
No cóż jak Lechu zawinił, to zawinił. Cóż z tego że nie żyje – winny i tyle i dlatego ścieki trafiają do Wisły jak ongiś.