Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie bezpieczniej i wygodniej


Trasa Mława – Szreńsk należy do jednych z bardziej ruchliwych dróg, a jednocześnie uczęszczanych przez pieszych i rowerzystów. Taki wzmożony ruch niezmotoryzowanych  odbywa się  przede wszystkim na odcinku pomiędzy miastem a Wiśniewkiem. Nowa inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie.

Gmina Wiśniewo postanowiła niejako przedłużyć wybudowany niedawno ze wspólnych środków samorządu miejskiego i powiatowego na ulicy Szreńskiej chodnik. Kończył się on bowiem na granicy miasta, jeszcze przed bramą ogródków działkowych. Teraz ciąg dla pieszych wydłuży się jeszcze o 400 metrów. Prace związane z budową chodnika kosztowały gminę ponad 218 tys. zł.

– Ta inwestycja jest odpowiedzią na prośby mieszkańców Modły, którzy pieszo chodzą do Mławy ulicą o dużym nasileniu ruchu.  Myślę, że to dobra inwestycja i bardzo poprawi bezpieczeństwo – mówi Grzegorz Woźniak, wójt gminy Wiśniewo.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc81
Gosc81
23 dni temu

Nie no świetnie, chodnik bez ścieżki rowerowej, śmiać się czy płakać, proponuję jak najszybciej na trasie mlawa szrensk przy skręcie na Radzanów w liberadzu zrobić rondo, bo jest tragedia, a teraz jak ludzie wracający z wakacji z Mazur bądź znad morza wybierają drogę przez Radzanów jako alternatywną do Płońska , bo 7 rozkopana to już wogole, dojdzie do tragedii, zobaczycie, widoczność na auta pedzace od szrenska zadna, jak się chce skręcić do radzanowa….

Tir
Tir
23 dni temu

To to nic przynajmniej piesi pobocze mają, na parcelach ł. To wolą o pomstę do nieba takie łuki A zero chodnika i w praktyce nawet pobocza mało.

kot
kot
23 dni temu

i dobrze, bo powstało tam nowe osiedle, będzie milej dla kierowców i bezpieczniej dla pieszych , szkoda tylko, że nie ma ścieżki dla rowerów

mławianka
mławianka
23 dni temu

Jak można w XXI wieku budować nowy chodnik bez uwzględnienia ścieżki rowerowej jeszcze na dodatek w takim miejscu – to jest po prostu chore.

Lolo
Lolo
23 dni temu

218000tys÷400m=545zl za 1m troche sporo

Stefan
Stefan
23 dni temu
Reply to  Lolo

Na jakiej podstawie twierdzisz że drogo ? W przetargu złożono 7 ofert od 218 tys. do 389 tys. Średnia to 284 tys. Do wykonania jest jeszcze umocnienie rowu drogowego płytami azurowymi, ustawienie barierek zabezpieczających pieszych, uzupelnienie poboczy.