Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Będzie bezpieczniej i wygodniej


Trasa Mława – Szreńsk należy do jednych z bardziej ruchliwych dróg, a jednocześnie uczęszczanych przez pieszych i rowerzystów. Taki wzmożony ruch niezmotoryzowanych  odbywa się  przede wszystkim na odcinku pomiędzy miastem a Wiśniewkiem. Nowa inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie.


Gmina Wiśniewo postanowiła niejako przedłużyć wybudowany niedawno ze wspólnych środków samorządu miejskiego i powiatowego na ulicy Szreńskiej chodnik. Kończył się on bowiem na granicy miasta, jeszcze przed bramą ogródków działkowych. Teraz ciąg dla pieszych wydłuży się jeszcze o 400 metrów. Prace związane z budową chodnika kosztowały gminę ponad 218 tys. zł.

– Ta inwestycja jest odpowiedzią na prośby mieszkańców Modły, którzy pieszo chodzą do Mławy ulicą o dużym nasileniu ruchu.  Myślę, że to dobra inwestycja i bardzo poprawi bezpieczeństwo – mówi Grzegorz Woźniak, wójt gminy Wiśniewo.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc81
Gosc81
2 lata temu

Nie no świetnie, chodnik bez ścieżki rowerowej, śmiać się czy płakać, proponuję jak najszybciej na trasie mlawa szrensk przy skręcie na Radzanów w liberadzu zrobić rondo, bo jest tragedia, a teraz jak ludzie wracający z wakacji z Mazur bądź znad morza wybierają drogę przez Radzanów jako alternatywną do Płońska , bo 7 rozkopana to już wogole, dojdzie do tragedii, zobaczycie, widoczność na auta pedzace od szrenska zadna, jak się chce skręcić do radzanowa….

Tir
Tir
2 lata temu

To to nic przynajmniej piesi pobocze mają, na parcelach ł. To wolą o pomstę do nieba takie łuki A zero chodnika i w praktyce nawet pobocza mało.

kot
kot
2 lata temu

i dobrze, bo powstało tam nowe osiedle, będzie milej dla kierowców i bezpieczniej dla pieszych , szkoda tylko, że nie ma ścieżki dla rowerów

mławianka
mławianka
2 lata temu

Jak można w XXI wieku budować nowy chodnik bez uwzględnienia ścieżki rowerowej jeszcze na dodatek w takim miejscu – to jest po prostu chore.

Lolo
Lolo
2 lata temu

218000tys÷400m=545zl za 1m troche sporo

Stefan
Stefan
2 lata temu
Reply to  Lolo

Na jakiej podstawie twierdzisz że drogo ? W przetargu złożono 7 ofert od 218 tys. do 389 tys. Średnia to 284 tys. Do wykonania jest jeszcze umocnienie rowu drogowego płytami azurowymi, ustawienie barierek zabezpieczających pieszych, uzupelnienie poboczy.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x