Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policja ostrzega przed oszustami. Próby oszustwa na CBŚP w Płońsku


fot. ilustracyjne


Dziś popołudniu dwie mieszkanki Płońska otrzymały podobny telefon od oszustów. Do obydwu zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera. Twierdził, że ma do przekazania paczkę i dopytywał czy kobiety są w domu, by odebrać ją osobiście. Bardzo szybko telefon ponownie dzwonił. Tym razem inny mężczyzna podawał się za  funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP). Oszust przekonywał starsze panie, że wcześniejszy telefon to była próba wyłudzenia pieniędzy, a następnie niby przełączał rozmowę na numer alarmowy 112. Kolejna osoba podająca się za policjanta potwierdzała wersję swojego poprzednika i znów łączyła z funkcjonariuszem CBŚP. Oszust mówił bardzo szybko, próbował wywrzeć na swoich rozmówczyniach presję czasu, wypytywał przy tym o posiadane w domu oszczędności. Na szczęście obie kobiety zdając sobie sprawę z zagrożenia zakończyły rozmowę i od razu powiadomiły policję.

Pamiętajmy!

Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY też nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom, nie proszą o dane kont bankowych, czy dane osobowe.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją dzwoniąc po numer alarmowy 112.

źródło: Kinga Drężek

Rzecznik prasowy KPP w Płońsku

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x