Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koncert papieski w Sanktuarium w Ratowie


Nie zastąpi Ciebie nikt. Pod takim tytułem odbędzie się w ratowskim sanktuarium koncert upamiętniający obchodzoną w tym roku setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Koncert inspirowany mazowieckimi śladami Ojca Świętego adresowany jest do odbiorców w różnym wieku.


Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 6 września o godz. 20.00. Ze względu na sytuację epidemiczną na zewnątrz sanktuarium zostanie dodatkowo zainstalowany telebim, który umożliwi oglądanie koncertu również z dziedzińca pielgrzymkowego usytuowanego przed kościołem. W koncercie wystąpią lokalni wykonawcy Mariola Jasińska, Cezary Szałkowski, Robert Ziółkowski z towarzyszeniem chóru działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Radzanowie oraz Marta i Paweł Stawińscy z Mławy. Akompaniować będzie również Edward Bierdziewski z Olsztyna. Weźmie w nim udział także gość specjalny – Wacław Cieślik „Kordian”, który jest twórcą utworu ,,Góralu, ojcze święty nasz” powstałego specjalnie na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

– Koncert ma charakter międzypokoleniowy, wystąpią w nim zarówno bardzo młodzi jak i uznani artyści, którzy wspólnie oddadzą hołd św. Janowi Pawłowi II, dlatego też liczymy, że poruszy on serca odbiorców w różnym wieku. Ponadto będziemy wspominać mazowieckie podróże Ojca św. który odwiedził tu kilka miejsc, w tym najważniejsze dla nas: Płock i Czerwińsk. – zaprasza rektor ratowskiego sanktuarium ks. kan. Bogdan Pawłowski.

Koncert współorganizuje Towarzystwo Przyjaciół Gminy Radzanów nad Wkrą, Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie, Wójt Gminy Radzanów Przemysław Pakuszewski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Radzanowie.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

źródło: Organizatorzy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x