Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Turza Mała. Nietypowa akcja strażaków. Uratowali byka [fot.]


Dzisiaj (2.09.2020 r. ) około godz. 9:00 w miejscowości Turza Mała byk wpadł do przydomowego szamba na prywatnej posesji. Do działań ratowniczych mających na celu wyciągnięcie byka z szamba zadysponowani zostali strażacy z Mławy i Turzy Małej.


Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że przebywający w oborze byk zarwał podłogę nad zbiornikiem na gnojowicę i wpadł do niego. W szambie znajdowało się około 40 cm gnojowicy, a zwierzę bez widocznych obrażeń nie miało szans, by samodzielnie wydostać się z pułapki. W związku z brakiem możliwości pionowego wydostania zwierzęcia podjęto decyzję o wykonaniu dostępu do szamba poprzez wykucie dziury o średnicy ok. 1 m w bocznej ścianie zbiornika. Do działań użyto koparki, przy pomocy której wykonano wykop przy bocznej ścianie, a następnie przystąpiono do rozbiórki ściany przy użyciu piły do betonu i stali oraz młota wyburzeniowego. Na miejscu obecny był lekarz weterynarii, który czuwał nad zwierzęciem. Po wykonaniu otworu ratunkowego zwierzę przy użyciu linek ratowniczych zostało wydobyte na powierzchnię i w dobrym stanie przekazane właścicielowi.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x