Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski szpital na plusie. Przysłużyła się pandemia?


Według informacji o wykonaniu planu finansowego za I półrocze przedłożonej radnym podczas ostatniej sesji rady powiatu, mławski szpital odnotował dodatni wynik finansowy. Według pierwotnych założeń pierwsze półrocze miało zakończyć się stratą w wys. 57  tys. zł a zakończyło się wynikiem 519 tys. zł na plusie. Dyrektor Waldemar Rybak tłumaczył jakie są tego powody. Wśród nich wymienił pandemię.


– Z liczb wynika, że sytuacja jest dobra, a nawet bardzo dobra. Natomiast ta sytuacja spowodowana jest pewnymi sytuacjami nadzwyczajnymi – wyjaśniał dyrektor Rybak.

Na początku roku mławski szpital zakładał, że I półrocze zakończy stratą 57,5 tys. zł. Po dokonaniu korekty planu za I półrocze,  spodziewano się  już 254 800 zł zysku, osiągnięty wynik był jednak dużo wyższy.

– Rzeczywisty wynik finansowy za pierwsze półrocze to jest 519 200 zł. na plusie.  Wpływ na to  miały pewne zdarzenia nadzwyczajne, czyli to co się dzieje z epidemią, z którą mamy do czynienia. Mieliśmy nadzwyczajne przychody, które wpłynęły na wynik finansowy i one nam poprawiły tu znacznie obraz. Jeżeli chodzi o rzeczywiste wykonanie świadczeń, to jest trochę inaczej, ale chciałoby się powiedzieć nie jest tak źle – mówił dyrektor SP ZOZ.

Dyrektor był również zadowolony z poziomu realizacji działalności operacyjnej i rzeczywistego wykonania zakontraktowanych świadczeń zdrowotnych. Wśród tych dobry informacji znalazła się również ta, że odwołania  od nałożonej na szpital korekty finansowej związanej z projektem informatyzacji placówki, odnoszą skutek. Początkowo korekta miała sięgać 25% dofinansowania (tj. ok. 1 mln zł), ostatecznie zmalała do 5% ( kwota wraz z odsetkami ok. 147 tys. zł.) Dyrektor Rybak zapowiedział jednak, że od tej decyzji złożone będzie odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i jest szansa, że te pieniądze pozostaną w szpitalu.

Do pozytywnych trendów w placówce zaliczone zostały też malejące kwoty zobowiązań wymagalnych, a także działania związane z racjonalizacjami zatrudnienia oraz umów kontraktowych, co również ma skutkować dalszą poprawą wyniku finansowego.

                                                                                                     JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
20 dni temu

Szpital na minusie- błeee, hau,hau, hau,hau,
szpital na plusie -błeeee,,hau, hau, hau, hau
………,,,,,a mi się wydawało, że to dobrze, że jest na plusie…..
………….nic z tego nie rozumiem…….

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu
Reply to  kot

No cóż, nie dziwię się – kot nie jest w stanie niczego pojąć, a to że na plusie, zawdzięcza tylko wszelkim dotacjom i darowiznom z racji pandemii.

kot
kot
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

To chyba dobrze, że jest na plusie, gorzej jakby była epidemia i minus. A gospodarka wcale różowo nie wygląda , nie wspomnę o mojej emeryturze za kilkanaście lat, która jest już nie tylko wydana,ale zadłużona.I akurat ja to bardzo dobrze rozumiem, aż za dobrze….Pozdrawiam,

Anonimowo
Anonimowo
19 dni temu
Reply to  kot

Powtórzę:
„zawdzięcza tylko wszelkim dotacjom i darowiznom z racji pandemii.”

Inaczej, byłby wielki minus, a nie plus.
Żadna w tym wszystkim zasługa dyrektora.

kot
kot
19 dni temu
Reply to  Anonimowo

Doskonale rozumiem, zatem nie będę się powtarzał, Nawet pozwoliłem sobie rozszerzyć temat, ale zupełnie niepotrzebnie.
,,,,,,,,,Mowa jest srebrem , a milczenie złotem,,,,,,,Pozdrawiam.

Lolo
Lolo
20 dni temu

Kosztem ludzi ,ale jaka premia bedzie uuu

ojciec
ojciec
20 dni temu

Niech otworzą toalety dworcowe i przebieralnie dla niemowląt czas ochłonać a nie czyścic pasażerow.

ZRZUT
ZRZUT
20 dni temu

`Warszafka przesyła przesłanie NAD MORZE dla tych wyborców poko.Szkoda że WISŁA nie płynie przez DZIAŁDOWO TAM WŁASNIE WYGRAŁ TEN CO TRZĄCHA WISŁĄ .

Krycha
Krycha
20 dni temu

Prosze zapytac ilu wartościowych lekarzy w tym czasie odeszlo? Niech redakcja zapyta Pana Dyrektora dlaczego tak trudno jest dopiac grafiki na wszystkich oddzialach. Norma jest ze do 15 na sorze nie ma dyzurnego albo sorem i pogotowiem zajmuje sie 1 lekarz, dalej przez widzi mi sie dyrektora zwolnil najlepsza ginekolog! Dalej na oddziale wewnetrznym zrezygnowalo z pracy kolejnych 2 lekarzy. Ile razy nie bylo nikogo w NPL?

Bacha
Bacha
20 dni temu
Reply to  Krycha

Wcześniej na sorze było lepiej? Co ma wspólnego ilość zatrudnionych osób co do jakości usługi?

rodzic
rodzic
20 dni temu
Reply to  Krycha

Jedną z lekarzy ja osobiście bym nie zwolnił ale (wymoderowano) z pracy w zawodzie /przepraszam za użycie wyrazu niecenzurowanego ale określenie adekwatne/