Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławski szpital na plusie. Przysłużyła się pandemia?


Według informacji o wykonaniu planu finansowego za I półrocze przedłożonej radnym podczas ostatniej sesji rady powiatu, mławski szpital odnotował dodatni wynik finansowy. Według pierwotnych założeń pierwsze półrocze miało zakończyć się stratą w wys. 57  tys. zł a zakończyło się wynikiem 519 tys. zł na plusie. Dyrektor Waldemar Rybak tłumaczył jakie są tego powody. Wśród nich wymienił pandemię.


– Z liczb wynika, że sytuacja jest dobra, a nawet bardzo dobra. Natomiast ta sytuacja spowodowana jest pewnymi sytuacjami nadzwyczajnymi – wyjaśniał dyrektor Rybak.

Na początku roku mławski szpital zakładał, że I półrocze zakończy stratą 57,5 tys. zł. Po dokonaniu korekty planu za I półrocze,  spodziewano się  już 254 800 zł zysku, osiągnięty wynik był jednak dużo wyższy.

– Rzeczywisty wynik finansowy za pierwsze półrocze to jest 519 200 zł. na plusie.  Wpływ na to  miały pewne zdarzenia nadzwyczajne, czyli to co się dzieje z epidemią, z którą mamy do czynienia. Mieliśmy nadzwyczajne przychody, które wpłynęły na wynik finansowy i one nam poprawiły tu znacznie obraz. Jeżeli chodzi o rzeczywiste wykonanie świadczeń, to jest trochę inaczej, ale chciałoby się powiedzieć nie jest tak źle – mówił dyrektor SP ZOZ.

Dyrektor był również zadowolony z poziomu realizacji działalności operacyjnej i rzeczywistego wykonania zakontraktowanych świadczeń zdrowotnych. Wśród tych dobry informacji znalazła się również ta, że odwołania  od nałożonej na szpital korekty finansowej związanej z projektem informatyzacji placówki, odnoszą skutek. Początkowo korekta miała sięgać 25% dofinansowania (tj. ok. 1 mln zł), ostatecznie zmalała do 5% ( kwota wraz z odsetkami ok. 147 tys. zł.) Dyrektor Rybak zapowiedział jednak, że od tej decyzji złożone będzie odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i jest szansa, że te pieniądze pozostaną w szpitalu.

Do pozytywnych trendów w placówce zaliczone zostały też malejące kwoty zobowiązań wymagalnych, a także działania związane z racjonalizacjami zatrudnienia oraz umów kontraktowych, co również ma skutkować dalszą poprawą wyniku finansowego.

                                                                                                     JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
2 lata temu

Szpital na minusie- błeee, hau,hau, hau,hau,
szpital na plusie -błeeee,,hau, hau, hau, hau
………,,,,,a mi się wydawało, że to dobrze, że jest na plusie…..
………….nic z tego nie rozumiem…….

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  kot

No cóż, nie dziwię się – kot nie jest w stanie niczego pojąć, a to że na plusie, zawdzięcza tylko wszelkim dotacjom i darowiznom z racji pandemii.

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

To chyba dobrze, że jest na plusie, gorzej jakby była epidemia i minus. A gospodarka wcale różowo nie wygląda , nie wspomnę o mojej emeryturze za kilkanaście lat, która jest już nie tylko wydana,ale zadłużona.I akurat ja to bardzo dobrze rozumiem, aż za dobrze….Pozdrawiam,

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  kot

Powtórzę:
„zawdzięcza tylko wszelkim dotacjom i darowiznom z racji pandemii.”

Inaczej, byłby wielki minus, a nie plus.
Żadna w tym wszystkim zasługa dyrektora.

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Doskonale rozumiem, zatem nie będę się powtarzał, Nawet pozwoliłem sobie rozszerzyć temat, ale zupełnie niepotrzebnie.
,,,,,,,,,Mowa jest srebrem , a milczenie złotem,,,,,,,Pozdrawiam.

Lolo
Lolo
2 lata temu

Kosztem ludzi ,ale jaka premia bedzie uuu

ojciec
ojciec
2 lata temu

Niech otworzą toalety dworcowe i przebieralnie dla niemowląt czas ochłonać a nie czyścic pasażerow.

ZRZUT
ZRZUT
2 lata temu

`Warszafka przesyła przesłanie NAD MORZE dla tych wyborców poko.Szkoda że WISŁA nie płynie przez DZIAŁDOWO TAM WŁASNIE WYGRAŁ TEN CO TRZĄCHA WISŁĄ .

Krycha
Krycha
2 lata temu

Prosze zapytac ilu wartościowych lekarzy w tym czasie odeszlo? Niech redakcja zapyta Pana Dyrektora dlaczego tak trudno jest dopiac grafiki na wszystkich oddzialach. Norma jest ze do 15 na sorze nie ma dyzurnego albo sorem i pogotowiem zajmuje sie 1 lekarz, dalej przez widzi mi sie dyrektora zwolnil najlepsza ginekolog! Dalej na oddziale wewnetrznym zrezygnowalo z pracy kolejnych 2 lekarzy. Ile razy nie bylo nikogo w NPL?

Bacha
Bacha
2 lata temu
Reply to  Krycha

Wcześniej na sorze było lepiej? Co ma wspólnego ilość zatrudnionych osób co do jakości usługi?

rodzic
rodzic
2 lata temu
Reply to  Krycha

Jedną z lekarzy ja osobiście bym nie zwolnił ale (wymoderowano) z pracy w zawodzie /przepraszam za użycie wyrazu niecenzurowanego ale określenie adekwatne/

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x