Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Lipowiec Kościelny. Senior wpuścił do domu nieznaną kobietę, stracił oszczędności


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustki, która okradła seniora. Kobieta podawała się za pracownika pomocy społecznej, realizującego program rządowy, pomnażający oszczędności starszych osób. 76-letni mieszkaniec gm. Lipowiec Kościelny, stracił wszystkie swoje oszczędności.


Do zdarzenia doszło w piątek, około południa. Senior wpuścił do domu nieznaną kobietę, która powiedziała, że jest pracownikiem socjalnym, zajmującym się realizacją programu rządowego, pozwalającego seniorom  na pomnożenie oszczędności. Wystarczy wpłacić pieniądze na odpowiedni fundusz. Gwarantowany zysk miał wynieść kilka tysięcy złotych. Senior przekazał oszustce zgromadzone w domu oszczędności, by je przeliczyła. Kobieta wzięła pieniądze, po czym wsiadła do samochodu, w którym czekał już kierowca, i odjechała. Senior nie zdołał nic zrobić. Po całym zdarzeniu wezwał policję. Złodziejka odjechała samochodem marki Citroen C5 kombi, ciemnego koloru. To starsza, otyła kobieta, wzrost ok. 155 cm. Policja apeluje do osób, które mają informacje na temat tego lub podobnych zdarzeń, o kontakt z tutejszą jednostką policji, tel. 47 703 62 00.  Informacje można przekazywać anonimowo. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność:
– NIGDY nie przekazuj obcej osobie pieniędzy – nawet jeśli podaje się za policjanta
– NIGDY nie udostępniaj obcej osobie swoich danych – także przez telefon
– NIGDY nie podpisuj umów, jeśli nie znasz ich treści a okoliczności złożonej oferty, budzą jakiekolwiek podejrzenia.
– ZAWSZE konsultuj z bliskimi, zaufanymi osobami jakiekolwiek prośby o udzielenie pożyczki
– NIGDY nie wpuszczaj do domu obcych osób. 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x