Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ten rok szkolny będzie wyglądał inaczejTen rok szkolny w powiatowych szkołach będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż poprzedni. Placówki wprowadzają nowe zasady ostrożności, m.in. obowiązkowe będzie używanie maseczki czy przyłbicy w przestrzeniach wspólnych szkoły takich jak wejścia, czy korytarze. Wydzielono też specjalne pomieszczenia – izolatki w przypadku konieczności odizolowania osób z podejrzanymi objawami.

Według informacji przedstawionej powiatowym radnym przed zdalną sesją w dniu 27 sierpnia, we wszystkich prowadzonych przez powiat szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych   naukę rozpocznie i będzie kontynuować w 132 oddziałach, 2676 uczniów. To o 11 mniej niż w roku ubiegłym, o 2 zmniejszyła się też liczba oddziałów.

Najliczniejszą szkołą będzie ZS nr 4, tam naukę pobierać będzie 577 uczniów. Niewielu mniej (515) uczęszczać będzie do ZS nr 1 i do I LO (509).

 – Szkoły posiadają opracowane wewnętrzne procedury lub regulaminy funkcjonowania w czasie epidemii. Zaopatrzone zostały w płyny do dezynfekcji rąk i dozowniki. Przed 1 września dostarczona zostanie kolejna partia płynów dezynfekcyjnych oraz maseczki z Ministerstwa Zdrowia. Dyrektorzy opracują co najmniej dwa warianty organizacji pracy szkoły aby być przygotowanym na ewentualne sytuacje związane z COVID-19 – informuje Bożena Tomkiel dyrektor wydziału edukacji w mławskim starostwie.

Szkoły w różny sposób organizują rozpoczęcie roku szkolnego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach poszczególnych placówek .

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x