Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 31 sierpniaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 31.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.08.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 248/ (9)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 4 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 8 / (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)30 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 26 / (0)

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Czy pracownicy kierowani w zastępstwie do sklepów w których był koronawirus są bezpieczni?

Koronawirus w mławskiej stacji dializ

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WYBORCA
WYBORCA
1 rok temu

CI NAD MORZEM NIC NIE MÓWIĄ PRZECIEŻ TAKI TOWAR DO NICH PŁYNIE .TO PODARUNEK Z POPARCIE.

Jacuś
Jacuś
1 rok temu

Trzeba dbać o higienę w tym celu otwórzcie toalety dworcowe bo wirus nie śpi.

biznes
biznes
1 rok temu
Reply to  Jacuś

tylko kasa co tam pasażerowie i ich dzieci

ZRZUT
ZRZUT
1 rok temu

PANDEMIA TO PIKUŚ .TO CO NAM ZGOTOWAŁ PEWIEN PAN Z FARSZAFY TO BĘDZIE TEMAT NA CAŁY ŚWIAT. TOWAR PŁYNIE DO MORZA WIŚŁĄ BO RURKA PĘKŁA JUŻ DRUGI RAZ.ALE TO NIE JEGO WINA TO ŻLI LUDZIE ŚWINIĘ MU PODKŁADAJĄ .SPOKOJNIE NIC SIĘ NIE STAŁO.WODĘ MOŻNA PIĆ GARŚCIAMI.CO NA TO GŁOSUJĄCY NA PANA T.?

ZRZUT
ZRZUT
1 rok temu

PANDEMIA TO PIKUŚ .TO CO NAM ZGOTOWAŁ PEWIEN PAN Z FARSZAFY TO BĘDZIE TEMAT NA CAŁY ŚWIAT. TOWAR PŁYNIE DO MORZA WIŚŁĄ BO RURKA PĘKŁA JUŻ DRUGI RAZ.ALE TO NIE JEGO WINA TO ŻLI LUDZIE ŚWINIĘ MU PODKŁADAJĄ .SPOKOJNIE NIC SIĘ NIE STAŁO.WODĘ MOŻNA PIĆ GARŚCIAMI.CO NA TO GŁOSUJĄCY NA PANA T.?

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  ZRZUT

Wreszcie jakiś sukces międzynarodowy ludzi POKO, o zalaniu ściekami i fekaliami Wisły mówi się o w świecie.

Ciekawe czy o taki rozgłos platformersom chodziło.

Pewnie znowu będzie wielodniowa bezproduktywna paplanina, bezradne rozkładanie rąk, zrzucanie winy na wszystkich wkoło i czekanie na to, aż rząd i Morawiecki znowu rozwiążą problem.

Żeby miasto o budżecie 21 mld zł rocznie nie było w stanie ze ściekami się uporać, to jest rekord amatorszczyzny i nieudolności.

I pomyśleć, że kierownik tego cyrku aspirował do najwyższego urzędu w państwie, trzeba mieć tupet!

Włodzimerz Brużdziak
Włodzimerz Brużdziak
1 rok temu
Reply to  Hemi

Będę powtarzał te cytaty do znudzenia może wreszcie ktoś zrozumie, bo nie mogę zrozumieć jakim cudem, znalazł się w naszym mławskim środowisku, taki znawca wszystkich tematów jak HEMI, i którego cyrku wyznawców jest KIEROWNIKIEM ???===HEMII, z pewnością nie znasz tej prostej reguły którą powinieneś znać bo z której korzystasz , BO JA W PRZECIWIEŃSTWIE DO CIEBIE, Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM, ŻE KIEDY POSZERZA SIĘ WOLNOŚĆ, == TO DO GŁOSU TEŻ DOCHODZĄ IDIOCI–!!!!!==== i tak jak sam piszesz trzeba mieć naprawdę tupet, aby pisać takie opowieści, które w większości mijają się z prawdą, ale dla Ciebie prawda jest tylko jedna === bo tą prawdą dla ciebie są przekazy które powielasz i paplasz je w kólko, === to przekazy jedynie słusznej parti i jego wodza z NOWOGRODZKIEJ. Bo większość Mławian nie chce być niewolnikiem GARSTKI OPĘTANYCH LUDZI DO KTÓRYCH TY TAKŻE NALEŻYSZ. A więc korzystaj z tej WOLNOŚCI, == TYLKO PRZESTAŃ BYĆ IDIOTO===do usług!!! tych którzyza wszelką cenę chcą zmieniać historię == i na jej sztandary wprowadzić nowe postacie które z historią walki o WOLNOŚĆ nie mają nic wspólnego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  ZRZUT

Ten od tej felernej rurki to już nie żyje od ponad 10 lat. Braciszek za niego niego będzie odpowiadał?

Prawda
Prawda
1 rok temu

26 ozdrowiencow + 4 w domu + 1 szpital daje razem 31. A przypadków 30 zanotowano. To jest ten jeden pacjent w szpitalu czy nie ma?

pop
pop
1 rok temu
Reply to  Prawda

Przypadek ze szpitala jest „hospitalizowany z powodu PODEJRZENIA zakażenia”. Możliwe, że ktoś ma objawy podobne do covid, ale nie wiadomo, czy to covid czy nie. Ta osoba pierwszy raz pojawiła się dopiero we wczorajszym raporcie, może nie ma jeszcze wyników jej testu.

Prawda
Prawda
1 rok temu
Reply to  pop

W tej właśnie rubryce podejrzenia przez kilka dni widniał przypadek potwierdzonej osoby która po prostu nie chorowała w domu ale wymagała hospitalizacji. Była dodatnia ale w grupie podejrzenie. Stad moje pytanie, bo liczby się nie zgadzają.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x