Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co w Mławie tak śmierdzi?


Miniony piątek był kolejnym dniem, kiedy w Mławie roznosił się niezidentyfikowany, ale intensywny zapach. Czuć go było około godziny 19-tej w centrum miasta, ale też na Osiedlu Młodych. Niestety nie był to wcale „zapach świętości” (podobno taką zjawiskową osmogenezę roztaczał wokół siebie ojciec Pio), a wręcz przeciwnie. Czytelnicy określali go jako obrzydliwy i duszący,  coś pomiędzy smrodem z kurników a oczyszczalni. Na szczęście zapach był krótkotrwały.


Miniony piątek nie był jedynym dniem, kiedy na krótko i zwykle w godzinach popołudniowych czuć było nieprzyjemny zapach. Już wcześniej bywały dni, kiedy trudno było otworzyć szeroko okno. W tych przypadkach o których wiemy, nie było jednak jakiejś regularności, po prostu pośmierdziało trochę i przestało. Jak wiadomo zapach jest niemierzalny i czasem niełatwo go scharakteryzować. Spróbujemy jednak w tej materii dowiedzieć się czegoś bliżej i do tematu jeszcze powrócić.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Waldynks
Waldynks
16 dni temu

Dziś widziałem jak rolnik między s7 a ul Padlewskiego rozrzucał obornik

Robyrt
Robyrt
17 dni temu

Jakiś rolnik wywiózł kurzy gnój w okolicach Szydłowa

Marek
Marek
17 dni temu
Reply to  Robyrt

Za co minus chłop, dobrze gada rolnicy wywożą na pola kurzaka i śmierdzi

Gfd
Gfd
17 dni temu

Śmierdzi goooowno z tvp

Olo
Olo
17 dni temu

Ten rów na Wólce to syf, śmierdzący czerwony ściek, pewnie od krwi, śmierdzi wieczorami kiedy instytucje zamknięte.

Kassia
Kassia
17 dni temu

Przez miasto dość często przejeżdżają tiry z wspomnianymi kurami, nie raz byłam przechodnim kiedy akurat taki ów TIR przejeżdżał, smród zostawał na jakiś czas okropny!!

Basia
Basia
18 dni temu

Ostatnio na Facebooku wspominali o tym administratorzy kolejowej Mławy.

Max
Max
18 dni temu

Często jest też czuć smród palonego plastiku w centrum miasta… czy tylko mieszkańcy mają nosy…?, czy strażnicy miejscy są ich pozbawieni…? A burmistrz, to i tak przecież w Mławie nie mieszka, więc mu wszystko jedno co mieszkańcy muszą znosić…

Polak
Polak
18 dni temu
Reply to  Max

Ten plastik to akurat czuć z firmy fast fol która robi worki na śmieci. Ewidentnie czuć od nich ten zapaszek.

Z Wólki
Z Wólki
18 dni temu

Wipasz śmierdzi, całe lato spuszczali ścieki do rowu na Wólce, telewizorki tam nie pływały, tylko czerwona maż, smród jak z oczyszczalni

Pawian
Pawian
18 dni temu

Takiej informacji, co śmierdzi, powinien udzielić Burmiszcz. To On to powinien wiedzieć na podstawie informacji, które zebrali jego podwładni. Dlaczego? Bo to jest Urząd, któremu płacą mieszkańcy za utrzymanie godnych warunków do życia w Mławie. Jednak Burmiszcz mieszka poza Mławą nad rzeką, jak donoszą media, to mu nie śmierdzi.

Andy
Andy
18 dni temu

Wipasz…

Polak
Polak
18 dni temu
Reply to  Andy

Wipasz tak nie śmierdzi. Ewidentnie było czuć kury, Wipasz czuć fakt, ale jest to inny zapach. Kurze bobki jako nawóz, rolnicy pola tym sypią widziałem nie raz.

Jimy
Jimy
17 dni temu
Reply to  Polak

Masz rację wipasz nie pracował z Piątku na Sobotę.
Ewidentnie było czuć kurzy obornik, znajomy mówił że gdzieś w okolicach Szydłowa widział pryzmę kurzaka

Marcin
Marcin
18 dni temu

Jeszcze więcej kurnikarzy w powiecie. Pan Koźlakiewicz robi co chce, a przystojniak pozwala na takie rzeczy! Smród w całej okolicy, człowiek grilla nie może zrobić bo capi nieziemsko. Ale tak chętnie zaprasza „Wprowadź się do Mławy”, „czysta okolica” hahaha. Je.bie gorzej niż z rybnego.

anonimoo
anonimoo
17 dni temu
Reply to  Marcin

Ale jajka i mięsko nie smierdza co ? Dzięki kurnikom ludzie maja prace