Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs premiera. 500 głosów  i dostaniemy maszt flagowy


Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zaprasza do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu i oddadzą wymaganą liczbę głosów online. Aby taki maszt otrzymała Mława, nasze miasto musi zebrać ich 500. Głosy będą przyjmowane na stronie internetowej gov.pl do 11 listopada 2020 r.


Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Mława, jako gmina o liczbie mieszkańców w przedziale od 20 000 do 100 000, powinna takich głosów uzyskać 500. Organizator projektu zachęca jednak, by na wymaganym regulaminem minimum nie poprzestawać: „W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt” – czytamy na stronie gov.pl.

Ze szczegółami projektu można się zapoznać i oddać swój głos na Mławę TUTAJ. Zachęcamy do głosowania!

„Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie” – uzasadnia serwis gov.pl.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
69 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
***** ***
***** ***
3 lata temu

Ten maszt to z tektury jak pieniądze podczas kampanii dla samorządów. A teraz ich ani widać a już nawet nie słychać o nich bo czerwona propaganda już minęła. Ciekawe co ten Pinokio jeszcze wymyśli może tekturowe respiratory.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  ***** ***

Respiratory to Szumowski zafundował od handlarza bronią. Pieniądze poszły, a respiratorów nie ma. Za to Szumowski na wakacjach pływa sobie wypasionym jachtem milionera, w Hiszpanii

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
3 lata temu

Mam prośbę do Hemiego. Ciągle używasz określeń – lewactwo, lewak, lewaki. Czy znasz w ogóle znaczenie pojęcia lewactwo ? Tylko proszę bez definicji z Wikipedii. Biorąc pod uwagę inteligencję elektoratu pisowskiego sądzę, że używasz pojęcia, którego nie rozumiesz. Ale to typowe dla pisiorów. Jak roboty powtarzają narzucone przez psychopatycznego starca z Żoliborza określenia.

Hemi
Hemi
3 lata temu

Zwykły człowiek bez trudu chwyta czym są pomysły lewactwa, a wielce oświeconym zwolennikom opozycji jakichś definicji, dysertacji, naukowych rozpraw potrzeba?

I to jeszcze my, małomiasteczkowa ciemnota PiS-owska mamy tych lepszych, obytych, wykształconych i nowoczesnych zwolenników opozycji edukować?

Świat na głowie

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
3 lata temu
Reply to  Hemi

Niee no Hemi. Ręce opadają. Nie chodzi tu o to, że masz innych edukować czym jest lewactwo, tylko chodzi o to, że Ty nie rozumiesz tego pojęcia i z uporem pisowskiego maniaka powtarzasz teksty pana z kotem. Coś słabo czytasz ze zrozumieniem. I jak na prawdziwego pisiora przystało – zwolennikiem opozycji nazywasz każdego, kto nie zgadza się polityką pisowską.

Hemi
Hemi
3 lata temu

Jak przychodzi co do czego, to opozycja głosuje łeb w łeb pod dyktando POKO. W tym sensie mozna rzeczywiście wrzucić ich do jednego worka, bo różnice między poszczególnymi partiami opozycji są w zasadzie pomijalne, skoro w sprawach zasadniczych się zgadzają.

A kto dyktuje stanowisko POKO, to można mieć wątpliwości, czy centrum decyzyjne znajduje się jeszcze w Polsce.

Jedna jedyna, wyjątek i trzeba to im oddać, część Konfederacji, ta zwiazana z narodowcami, nie podporządkowuje się „wiodącej roli POKO”, głosuje według własnego sumienia i rozeznania sytuacji i ta akurat część opozycji zasługuje na szacunek, choćby dlatego, że nie biega zagranicę z donosami na Polsce.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
3 lata temu
Reply to  Hemi

Przypominam, że jak Duda był europosłem też biegał z donosami do Brukseli. Hemi, za dużo oglądasz TVPPiS. Piszesz o jakimś centrum decyzyjnym poza Polską. Czy Wy pisiory to już wszyscy macie obsesję i manię prześladowczą. Ta jednostka chorobowa jest dla Was typowa. A wmówił ją Wam mały człowiek z obsesjami (sam się kiedyś przyznał, że w latach 90 chodził do sejmu z pistoletem).

Hemi
Hemi
3 lata temu

TVP uwiera i wręcz boli, bo pokazuje prawdę, którą taka POKO chciałaby skrzętnie ukryć. Dziś obejrzałem sobie obszerny materiał we „wiodącej prywatnej stacji telewizyjnej”, i o takiej kolejnej mega-awarii Czajki i zrzucaniu tysięcy hektolitrów ścieków i fekaliów do Wisły ani słowa (!!). Po prostu nie ma problemu i tylko ta zła przebrzydła TVP Info przeszkadza, bo informuje np. mieszkanców Płocka, którzy już jutro poczują nosem bratnie więzy z warszawką Trzaskosia. Przyjemnie nie będzie.

Co do centrum decyzyjnego. Przypomnij sobie, jak na skinienie „naszej złotej pani Anieli” niemieckiej, copyright red. Michalkiewicz, niejaka Kopacz Ewa, piastująca wówczas ku ogólnemu rozbawieniu wszystkich stanowisko szefa rządu, zerwała solidarność grupy wyszehradzkiej i zgodziła się na brukselsko-berliński dyktat w sprawie przyjęcia tysięcy migrantów z rozdzielnika UE.

Polski naród był i jest przeciw przyjmowaniu migrantów z brukselskiego rozdzielnika, a więc gdzie jest ośrodek, który wbrew woli suwerena podjął tę chorą decyzję? (którą tylko dzięki PiS udało się odkręcić mimo gróźb niejakiego Donka)

No chyba nie w Polsce. Tak a propos obsesji i manii prześladowczych:).

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

TVP i prawda to dwie sprzeczne rzeczy, to szczujnia i nic więcej.
To tak jakby uważać że PIS to partia ludzi prawych i sprawiedliwych, a to przecież Podpaski i Sarepska wg ostatnich notować albo bardziej popularna nazwa: Pieniądze i Stanowiska.

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu

W Polsce nie ma na co wydawać kasy, tylko na maszty. I na kasę dla żony Andruszkiewicza. I na wakacje dla Szumowskiego. No tak.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

„prawydolewego”, „Hemi” – tego was uczą w kościele? . Wiara katolicka wam nakazuje, że macie tak chamsko się zachowywać? – wszak jesteście katolikami.
Gdzie tu jest miłuj bliźniego jak siebie samego? Gdzie żeście pogubili nauki Chrystusa i kościoła? Zostawiacie je w murach kościoła? Wychodzicie z kościoła i otrząsacie się jak kaczka po wyjściu z wody i żadne zasady, normy i przykazania już was nie dotyczą, tak?
Nienawiść i jad aż z was kipi. Tego was uczą?
A ty, hemi po co mieszasz tu jeszcze Trzaskowskiego (bo tak nazywa się Prezydent Warszawy, a o ile się nie mylę to w piasku się z nim nie bawiłeś). On nie chodzi na marsze ludzi LGBT, a więc po co go w ogóle tykasz? Ponadto to ty jesteś darmozjadem, bo to tobie pis płaci za te twoje komentarze.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jakiegoś kaznodzieję tu próbujesz zgrywać? Niech mowa wasza będzie tak tak, nie nie, to sobie z nauczania Kościoła powtórz może.

Parę słów prawdy o lewackich darmozjadach zabolało? To dlaczego tak walczą o kasę dla NGO i różne „granty”? Kto im finansuje te tęczowe flagi, „platformy” (celna nazwa!) z homoparad, ulotki? Za darmo nic nie ma.

A jeśli uważasz, że Mr Trzask, któremu w sobotę w nocy znowu Czajka wywaliła i fekalia z powrotem leją się prosto do Wisły, nie chodził na homoparady, to to się nazywa wyparcie niewygodnych faktów.

30 sekund w wyszukiwarce wystarczy, żeby znaleźć zdjęcia – corpus delicti, go ahead!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Ci z pisu to o nic nie walczą? o żadne „granty”? – prawackie darmozjady.
Kto finansuje te prawackie homofobiczne furgonetki jeżdżące po Polsce? – za darmo nic nie ma jak mówisz.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie ma czegoś takiego jak „homofobia”, to wasze lewackie manipulacje.

A furgonetki mówią prawdę – o zamiarach przedwczesnej seksualizacji dzieci.

A prawda to jest coś, co lewactwo znosi z największym trudem. Oni chcą uzyskać status świętych krów, żeby jak o zmarłych, mówiono o nich wyłącznie dobrze, albo wcale.

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Hemi

Słownik PWN:

homofobia «silna niechęć do homoseksualistów i homoseksualizmu»
• homofobiczny
• homofob

Nie ma czegoś takiego? – to dlaczego jest w słowniku?

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Observer

No coś takiego. Ja mam słownik PWN, staranne książkowe wydanie, i nic takiego nie ma.

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie dość, że PIS to finansuje, to to służy wiadomym celom, czyli podjudzaniu społeczeństwa do wrogiego nastawienia do osób z grupy LGBT, do budowania nienawiści, bo PIS lubi skłócone społeczeństwo, bo takim łatwiej się steruje.

PIS gdzie tylko może to podjudza ludzi przeciwko sobie. Telewizję publiczną sobie zawłaszczył i używa jej jako swojej tuby propagandowej.
Jeśli robią wywiad z kimś z opozycji, a ten ktoś próbuje przemycić ziarenko prawdy na antenie, to natychmiast wywiad jest urywany. Czy kiedyś ktoś tak lub podobnie zachowywał się na antenie za jakichkolwiek rządów?

Hemi, czy ty nie zauważasz tego co się dzieje wokół ciebie? Ile w ludziach obecnie jest wzajemnej wrogości? nienawiści? W jakim świecie ty żyjesz? tylko w pisowskim?

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Observer

Wrogość między ludźmi po pierwsze zawsze występuje w mniejszym lub większym stopniu, Hobbes wieki temu już to zauważył, natomiast na naszym gruncie może być ona dodatkowo podsycana przez postawę opozycji, która już piąty rok nie może pogodzić się z przegranymi wyborami i jadem swojej frustracji zatruwa coraz bardziej życie publiczne.

Zamiast pozwolić PiS-owi rządzić, do czego ten ma mandat demokratyczny od wyborców, i recenzować spokojnie działania rządu, opozycja od początku skupiła się na bałamutnym podważaniu prawa rzadu do realizacji swego programu. Obrona demokracji przez tych, którzy podważają demokratyczną wolę wyborców – to jest śmieszne, ale to jest źródło złych emocji w Polsce.

To rozkręcanie historii wokół jakichś błahostek, że gdzieś tam kierownika jakiejś stajni odwołano albo że (niezbyt rozgarniętej) urzędniczce odmówiono zabrania głosu na uroczystości patriotycznej, to są tematy wałkowane tygodniami w wiadomej TV, emocje bez przerwy podkręcane. Dalej, słuszne ograniczenie przywilejów kasty zostało przedstawione jako „zamach na sądownictwo”, a rządowi odmawia się wręcz prawa do reformy sądów, a przecież taki program poparli wyborcy!

Zamiast być opozycją totalną, bądźcie opozycją merytoryczną, a poziom złych emocji wśród ludzi zmniejszy się znacząco.

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Hemi

Tak???
To opozycja podzieliła Polaków na lepszy i gorszy sort?
Przedostatni akapit twojej wypowiedzi to szczyt chamstwa i arogancji pisowskiej. nie mam czasu na prowadzenie dyskusji z nawiedzonym pisowskim…
Nie jestem żadną totalną opozycją, jestem takim samym Polakiem jak inni. Niezależnie od poglądów i orientacji seksualnej szanuję ludzi, a nie tak jak wy to robicie. Wszystkich o przeciwnych poglądach do waszych: zmiażdżyć, zniszczyć, poniżyć, zmieszać z błotem.
Każdy człowiek ma prawo do własnych poglądów i trzeba to szanować, a nie gnoić i niszczyć ludzi.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Observer

Przestań manipulować człowieku. Przestań używać jakichś słownych zbitek TVN-owskich i pustych frazesów. Jeśli ktoś coś miażdży w Polsce to totalna opozycja – resztki zdrowego rozsądku.

Wypowiedź Premiera Kaczyńskiego o gorszym sorcie dotyczyła tych osób, które biegały (i robią to niestety nadal) z donosami i skargami na polski rząd zagranicę, bo to jest działanie renegackie, niegodne. W jakim kraju UE opozycja tak robi? Sprawy wewnętrzne, krajowe załatwia się w domu a nie wypłakuje w rękaw zagranicy bo nie potrafi się przekonać do siebie ludzi i wygrać wyborów.

I to jest właściwy kontekst i sens tej wypowiedzi.

Niech totalna opozycja przestanie wisieć u obcej klamki, niech przestanie jak konfident biegać z donosami zagranicę, a wówczas uzyska szanse na przeskok z gorszego do lepszego sortu. Odrobina dobrej woli wystarczy.

Ale czy stać na nią politykierów, którzy opierają swoje kalkulacje o zasadę: ulica i zagranicą? Oto jest pytanie.

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Hemi

No tak, totalna pisowska banda wisi u klamki Trumpa i jest ok.
Ja nie wiszę u niczyjej klamki. Chciałbym żeby w Polsce było normalnie, ale chyba się już nie doczekam normalności.
Nie należę do żadnej partii. Jestem takim samym obywatelem Polski jakich w Polsce są miliony.
Nie oglądam TVN, bo go nie mam, a więc nie przypisuj mi sugerowania się TVN-em.
Nie mogę normalnie porozmawiać z sąsiadem, bo dostał 13-emeryturę, ogląda cały czas, na okrągło TVP Info i nie można się z nim dogadać już, bo skacze zaraz z pazurami i obelżywymi tekstami.
Co wyście zrobili z ludźmi? On i jemu podobni przed 2015 rokiem byli zupełnie normalnymi ludźmi, nie zacietrzewiali się, a teraz? – szkoda słów. Z tobą też nie można dyskutować, bo przesiąkłeś ideologią pisu.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Observer

A kiedy w Polsce było normalnie, za czasów rządu PO-PSL, że głoszono propagandę sukcesu taką, że B. Komorowski orła z czekolady odsłaniał, a z helikopterów zrzucano ulotki w stylu Polaku nie bądź smutasem, a jednocześnie ludziom dawano rewaloryzacje najniższych emerytur rzędu 2,80 zł, o czym informowało obszerne pismo z ZUS, którego nadanie było droższe od tej pseudorewaloryzacji? A płaca minimalna ile urosła, w ostatnim roku rzadów liberalnych 70 zł rocznie Brutto, porównaj z czasami PiS.

Sąsiad zamiast kilku złotych rewaloryzacji rocznie dostał kilkadziesiat, do tego 13-tka, i po prostu nie da sobie wmówić, że PiS źle rządzi, stąd być może napięcia między wami, nie wiem zresztą, nie mieszam się w sąsiedzkie spory.

I powtarzam, J. Kaczynski nie powiedział o gorszym sorcie w odniesieniu do wyborców opozycji, tylko tych politykierów, którzy donoszą na własny kraj do obych, zagranicę.

To jest różnica, ogromna.

TO==JA
TO==JA
3 lata temu
Reply to  Hemi

Dosyć długo nie odpowiadałem, temu obrońcy słusznej sprawy pisowskich rządów ???===który w swych postach przedstawia jakby własny życiorys, przełożony na modłę PIS, sam ju z nie wiem czy piszący to dostrzega, że zapoznaje nas bywalców portalu z własnym życiorysem, bo przeszłość za sobą ma Pan bardzo bogatą — więc nie dziwię się że swym przeciwnikom, zgodnie z pisowskim przekazem stara się przypisać swoje cechy działalności, zarzucając że są jakimyś kaznodziejami, a że sam taki jest tego nie dostrzega,/ obrzydliwa cecha, ale tylko z takich składają się szeregi pisowskich ciemniaków, która nawołuje do bycia opozycją merytoryczną ?? czyżbyś HEMI nie dostrzegał że wódz z NOWOGRODZKIEJ , nie uznaje żadnej opozycji, w jego działaniu musi całyczas iskrzyć na lini opozycja i społeczeństwo!!! — bo tak widzi swoje rządzenie i utrzymanie tej armi nawiedzonych oplacanych fanatyków,ktorych nie interesuje DEMOKRACJA — i skupis wokół siebie słaśnie takich wyznawców jak piszący HEMI. === który po swej przebogatej karierze, kiedy łapał się wszystkiego, poczynają że był lewakiem, narobił sobie brudów i nie mógł już znaleśc nigdzie miejsca —więc załapał się do PIS– W KTÓRYM TACY JAK ON, SĄ W CENIE !!!== I BARDZO DOBRZE ŻE PRZYNAJMNIEJ JEST TA STACJA TVN, która mu bardzo przeszkadza === hemi, dla ciebie jest jedna rada, swego wielbiciela ZENKA==który zasmieca TWP, wyslij do LOGOPEDY, a sam udaj sie do PSYCHIATRY, może jeszcze niejestza pozno abyś się wyleczył z pisania tych bzdur którez rzeczywistością nie mają nic wspólnego=== a więc PANIE KRZYSZTOFIE BR– CZAS ZACZĄĆ SIĘ LECZYĆ!!!!

Anonim
Anonim
3 lata temu

No mławskie PISiory do roboty.
Oddawać swój głos poparcia dla Mławy.
Gov.pl zbira dane wrażliwe Polaków – po co?
Ciekawe gdzie w Mławie postawią ten maszt – proponuję centrum nowo-zrewitalizowanego placu 3-go Maja.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  Anonim

spokojnie, właśnie pan Margot wyszedł z mamra i przygotuje konkurs ma baner ręcznik w kolorach tęczy. Wtedy wszyscy wielce oświeceni będą mogli wesoło machać ze swoich balkonów.

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

No i tu jest mała różnica. Margot sfinansuje to ze swoich pieniędzy, a maszty będą finansowane z pieniędzy podatników. Każdy ze swoimi funduszami może robić co zechce. Ale pieniądze publiczne należy wydawać z głową. Na rzeczy potrzebne, nie medialne zachcianki władzy, żeby mydlić oczy suwerena.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zazula

A skąd te lewackie darmozjady mają pieniądze?

Bo przecież nie z pracy, oni się tym nie splamią.

Z różnych „grantów unijnych”, dotacji (niejaki Trzask szafuje nimi na prawo i lewo, pora, żeby wreszcie izba obrachunkowa kazała mu zwracać je z własnej kieszeni) czy rozmaitych „programów pomocowych”.

A więc w ostatecznym rozrachunku z pieniędzy podatnika.

Więc proszę nie mydlić oczu.

Prawydolewego
Prawydolewego
3 lata temu
Reply to  Zazula

Nie ze swoich tylko z datków innych oszołomów . A jak wam się nie podobają flagi suwerenów to won z kraju i krwi nie psujcie.Temat skończyłem .

GAKA
GAKA
3 lata temu
Reply to  Prawydolewego

dlaczego mam opuścić swój kraj? bo ty mi każesz???? kim ty jesteś żeby do kogokolwiek powiedzieć won????? żeby kogokolwiek oceniać????? naprawdę uważasz że aż tak dużo sobą stanowisz żeby innych traktować w ten sposób????? jeżeli tak ma zachowywać się prawy człowiek do czego aspirujesz to uchowaj nas Boże przed twoimi prawami

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  GAKA

A czy czasami wielce oświecona pani Gretkowska, wielka pisarka współczesności i zapewne przyszłości, nie rzuciła czasami ręcznika na ring i nie zapowiedziała emigracji z „tego kraju”, z jak to wy nazywacie – grajdołka, zaścianka, kruchty, z tego syfu, cytując klasyka z POKO?

więc wyjazd to jest rozpatrywany przez lewicowo-liberalne kręgi scenariusz.

Elytę z warszawki suweren pobierający 500+ i 13-tkę plus, słuchający Zenka i nieoglądający TVN po prostu wk.., jak to była łaskawa stwierdzić małżonka jednego z prezydentów miast ślepo popierających POKO.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  GAKA

Liczy się respekt i szacunek .myślę że nasi pradziadowie niepoto chowali się po lasach i szli z kosami żeby teraz kłócić się między sobą o problemy których nie ma takich jak LPG itp. Prawdziwym problem jest to jak wcześniej wspomniałem że Wy nie macie szacunku do ludzi pisząc o innych szumowina długopis itp.. Zapewne w codziennym życiu też macie takie podejście i nie chodzi tu o to czy ktoś jest z PiS czy Po po prostu tak to działa. Cham to cham i nic nie tego nie zmieni studia , drogie ciuchy .

GAKA
GAKA
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

Masz rację, szacunek jednego człowieka do drugiego człowieka to podstawa ale już samo to że pisząc ,, wy, wam, macie,, uogólniasz wrzucając wszystkich myślących inaczej niż Ty do jednego worka świadczy o tym, że nie szanujesz jednostki A zwłaszcza takiej, która może myśleć inaczej niż Ty. Ja nie pisałam w imieniu jakichś ,,nas,, tylko w swoim własnym. Smutne, że żądając uznania swoich racji nie dajesz podobnego prawa komu innemu.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  GAKA

ale z mojej wypowiedzi tak nie wynika ! panie/ pani GAKA tylko o szacunek i respekt i tu jestem problem ?! Mimo wszystko pozdrawiam ?

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  Prawydolewego

Jakim prawem ktoś wyrzuca mnie z mojej ojczyzny. Za co, pytam? Że ciężko pracuję, że kocham mój kraj, że szanuję drugiego człowieka niezależnie od jego pogladów, że nienawidzę ksenofobii. Za co pytam????

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zazula

A jeśli ktoś jest tym „ksenofobem” (co to w ogóle znaczy, kolejna w litanii tych „fobii” lewactwa w stylu „homofobii” czy „transfobii”:):)), to go w końcu szanujesz czy nienawidzisz?

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  Hemi

Nie chciałam dłużej prowadzić tych dennych dyskusji, ale nie można milczeć przy takim braku zrozumienia tematu. Człowieku nienawidzę zjawiska ksenofobii, ale zawsze z szacunkiem staram się odnosić do ludzi. Tak,będę szanowała ksenofoba, choć nie będę zgadzała się z jego poglądami. Czy Pan to zrozumiał, czy to za trudne.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zazula

A jak w takim razie, jako jak można rozumieć osoba w dogłębny sposób zaznajomiona ze zjawiskami różnych -fobii, odnosi się Pani do zjawiska tzw. ojkofobii?

Pisał o tym w swojej publicystyce Rafał Ziemkiewicz i jest o tym również, jako cesze postawy tzw. liberalnej inteligencji, mowa w jego ostatniej książce (której sprzedaż na marginesie lewactwo próbowało zablokować).

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Ojkofobia – termin użyty przez konusa, a co tak naprawdę znaczy?

Ziemkiewicz – wielki pisowski autorytet: specjalista od mowy nienawiści i homofob

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  Prawydolewego

Każdy człowiek ma prawo zrobić ze swoimi pieniędzmi, co zechce. I proszę nie nazywać innych ludzi oszołomami.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
3 lata temu
Reply to  Anonim

Kto to jest ten Hemi ? Kurcze, co za pisowski oszołom. Typowy przedstawiciel elektoratu rządzącej partii.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu

HEMI to przykład że prawaki to nie tylko mochery , faszyści i wieśniaki bo macie w zwyczaju tak nazywać ludzi którym leży na sercu dobro tego kraju.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

Uuuu. Hemi zmienił nick.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu

być jak HEMI , mój idol !

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

Pracy szukasz, że tak się przymilasz do pisiora? – jesteś śmieszny, ale oni mają dla takich jak ty stołki cieplutkie. G.upi jesteś, ale czy na 1000% wierny?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

Ca ty tak sam to wymyśliłaś bo nie sposób żeby Polak takie głupoty wypisywał. Chyba, że jesteś od urodzin Adolfa w lesie to mie nie dziwi ten sposób myślenia mikromózgowca.

Last edited 3 lata temu by Anonim
Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonim

To była właśnie manipulacja w pigułce obliczona na bezkarne psucie reputacji Polski – czyli groteskowa afera nazwana „wafel ss”.

W jakimś lasku paru oszołomów urządza jakieś wafel party na ostrym haju, bo niektórzy ledwie na nogach się tam trzymali, a wiadome media urządzają burzę w szklance wody i atakują rząd, tragifarsa i przekroczenie granic śmieszności i autokompromitacji.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Hemi

Jaka manipulacja. Nie pasuje Ci, że tęcza jest kolorowa. To dlaczego nie krytykujesz faszystów z młodzieży wszechpolskiej i z onr. Oni Ci nie przeszkadzają. Zakrywają gęby i robią rozruby. To są niby Polacy a wstydzą się swojego oblicza. Wstyd że pisiory ich popierają. A Ty jeszcze ich bronisz. A jak Ci kaczor da g.wno do zjedzenia to będziesz mówił, że to czekolada. Prosciej nie moge tego wyjaśnic takiemu oszołomowi jak ty.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonim

Daruj, ale poniżej pewnego poziomu polemiki żadnej sie nie prowadzi i poniżej tego poziomu właśnie zszedłeś.

Konsumpcja telewizyjnych wafelków zdaje się szkodzi.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Hemi

A książeczkę PZPR i ORMO już oddałeś czy trzymasz jeszcze bo się przyda?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonim

Pewnie ją zeżarł zaraz po strajkach w Gdańsku.

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

Dobro kraju polegające na nienawiści, zacofaniu, krótkowzroczności. Nie dziękuję za takie dobro kraju.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zazula

To, że odmawia się uznania, że dwóch spoufalajacych się ze sobą facetów, czy też jak to wy nazywacie „osoby niebinarne” (!!), to jakoby „rodzina”, to nazywasz zacofaniem?

Ok, więc jesteśmy zacofani i mało tego, jesteśmy z tego dumni, i zadowoleni.

A o krótkowzroczność to możesz lewicowe właśnie rządy skrytykować – na Zachodzie, najpierw wpuszczali tysiącami różnych migrantów, cwaniaków, muslimów, pseudouchodźców i innych, bo ktoś im tak kazał nie zastanawiając się, jakie będą długofalowe skutki, a teraz zostali z tym pasztetem na dekady. Wiwat lewicowa krótkowzroczność!

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  Hemi

A kogo interesuje, kto z kim sypia. Proponuję wszystkim oburzonym zająć się swoimi rodzinami i problemami. A co do krótkowzroczności, to proszę spojrzeć do podręcznika historii. Współczesność to powtórka z XVIII wieku. A o zachód to proszę się nie martwić. Dadzą sobię radę bez naszej, polskiej troskliwości. My, Polacy jak zwykle chcemy być zbawcami świata, a nie potrafimy poradzić sobie z prostymi problemami.
Żegnam, gdyż szkoda czasu na jałowe dyskusje.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Zazula

Podręczniki do historii to już jakiś czas temu przerabiałem. Chcesz polecić jakąś konkretną publikację na konkretny temat, to proszę bardzo, tytuł, tematyka a nie jakieś ogólniki o podręcznikach.

TO==JA
TO==JA
3 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi==dla takiego idioty jak TY to żaden podręcznik nic już nie da, piszesz że przerabiałeś podręczniki od historii===to jak to możliwe że jesteś GŁUPI JAK BUT OSLE DARDANELSKI !!!

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  Zazula

i z polemiki wynika że lewaki mają pewien deficyt wiedzy a nawet mogę stwierdzić że nawet trącą poniekąd debilizmem z oznakami schizofrenii . Cieszy jednak mie fakt że ktoś ma taką dużą wiedzę jak HEMI .

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  prawydolewego

Oto „kultura” piszącego. Szkoda, że takie braki w podstawowym wykształceniu w zakresie ortografii, interpunkcji i składni. Z edycją tekstu też kiepsko. Dzwon głośny, bo pusty.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Zazula

No cóż, to są współczesne „elyty” – buractwo na stołkach.
Czego się spodziewać? – wyborcy pis to w większości ludzie z wykształceniem podstawowym albo zawodowym, ludzie którym nic w życiu nie udało się osiągnąć.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

No a jakie elity za poprzedniego rzadu były to też można było posłuchać na słynnych taśmach od Sowy.

Jak ten były już prezes państwowej spółki, co to jednego zdania złożonego nie był w stanie sklecić bez okraszenia go wątpliwej jakości przerywnikami w postaci siarczystych przekleństw. Albo ten drugi, co oplotkowywał swoich koleżków platfirmianych jak najgorsza przekupka.

Doprawdy, było wykwintnie, elitarnie i europejsko:).

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Hemi

Posłuchaj wyborców popierających pis. U nich zdania zaczynają się i kończą wulgaryzmami, w środku też nie ma nic oprócz własnie takowych przerywników i to nawet bez alkoholu.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Cały czas kopiecie pod PO, żeby tylko tę partię zdyskredytować. Te nagrania u Sowy to była wasza krecia robota żeby tylko dostać się do koryta, bo wam się to należy.
Dodam, że nie popieram ani PO czyli KO ani PIS i nie należę do totalnej opozycji, nie oglądam TVN, bo nigdy nie lubiłam programów na tej stacji, a odkąd dorwaliście się do TVP i zrobiliście z niej swoją tubę propagandową (czytaj: szczujnię), to nie oglądam prawie w ogóle telewizji.

Nie zdziwiłabym się, gdyby wyszło że awaria Czajki i ta ubiegłoroczna, i ta obecna to wasza krecia robota pod Trzaskowskim, żeby jego poczynania zdezawuować i i go zdymisjonować, bo przecież jest wam belką w oku.

Kaczyński jest bardzo mściwy to wiemy nie od dziś. Nie może przeżyć żadnej porażki, a przecież jego popychel mało nie przegrał wyborów prezydenckich.
Mści się za to, że nie był internowany, za to że Wałęsa poznał się na braciszka i ich wywalił na zbity pysk, za to że sam doprowadził do katastrofy smoleńskiej.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  mławianka

Kiedyś zwolennicy opozycji szydzili z PiS-owców, że Ci rzekomo hołdują teoriom spiskowym.

Minęło parę lat, i okazuje się, że najbardziej zaangażowanymi wyznawcami teorii spiskowych są właśnie zwolennicy wielce oświeconej opozycji lewicowo-liberalnej, którzy bez żenady snują teorie bardziej odjechane jedna od drugiej;).

Rozumiem, że w przebraniu kelnerów Kaczor z Macierewiczem najpierw ponagrywali w restauracjach prominentów z PO, a potem wysadzili, czy też może rozwiercili (chociaż ekspertyza Politechniki mówi o „rozszczelnieniu”, więcjak było naprawdę?), Trzaskosiowi rurociag z fekaliami, i to dwukrotnie w odstępie kilku miesięcy (!). Czysty kabaret.

Pora może zrzucić z oczu woal, odrzucić spiskowe fantasmagorie i zobaczyć „liderów opozycji” tym, kim są naprawde: garstką nieudaczników potykających się o własne nogi, na dodatek skłóconych i uwikłanych w zaciekłe walki koterii, żeby przypomnieć rycie pod obecnym preziem P0 Borysławem przez dwie, na dodatek zwalczające się między sobą frakcje. Naprawdę miło na to patrzeć:).

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Nic nie jest w stanie przebić teorii spiskowych Maciory.
Zobaczymy co wyjdzie w trakcie badania rurociągu, bo Trzaskowski już mówi o złym projekcie i wadliwych materiałach użytych do budowy tego rurociągu.
Może to wina Lecha a nie „Trzaska”, ale najlepiej bez dokonania ekspertyzy oceniać i obwiniać, bo Trzaskowski z PO.
Już chcecie zawieszenia Trzaskowskiego i wprowadzenie zarządu komisarycznego. Tylko czekać jak się weźmiecie za następnych prezydentów czy burmistrzów, którzy mają odmienne poglądy polityczne od waszych, mimo że są dobrymi gospodarzami swoich małych ojczyzn.
Województwo mazowieckie też już chcecie rozwalić nie licząc się z kosztami jakie to za sobą pociągnie.
To co złe według pis, to opozycja, a PIS to wszystko super.
PIS wszystko zamienia w gruzowisko, czego się nie dotknie to zepsuje.

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  mławianka

Po to właśnie wymyślono instytucję zarządu komisarycznego, żeby osoby ewidentnie nie radzące sobie z prowadzeniem spraw istotnych dla mieszkańców mogły być zastąpione przez kompetentnych fachowców, na określony czas.

Gdy mamy sytuację, że z powodu nieudolności, lekkomyślności, niedbalstwa czy też poświęcania czasu pracy na ambicyjki polityczne zachodzą niepowetowane i idące w setki milionów złotych, i to w warunkach recydywy (!) szkody dla środowiska naturalnego, wówczas wydaje się, że do gry powinna wkroczyć prokuratura pod kątem zarzutów z kodeksu karnego, a skompromitowanego nieudolnością urzędnika partyjnego powinien zastąpić kompetentny zarzad komisaryczny i skutecznie naprawić lub odbudować infrastrukturę kanalizacyjną tak, żeby uchronić zarówno środowisko naturalne jak i mieszkańcow dorzecza Wisły.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

To rząd trzeba też wymienić na zarząd komisaryczny, bo ewidentnie nie radzi sobie z pandemią i do gry powinna wkroczyć prokuratura i ostro wziąć się roboty, tylko… o czym tu mowa jak prokuraturą dowodzi Zero i prokuratura podlega rządowi. Jesteście bezkarni w swych działaniach. Jeszcze tylko sądy. No już jakąś ustawę chcecie, a może już przepchnęliście o swojej bezkarności.
Oj, namataczyliście dzięki pandemii, to namatyczyliście, ale może was też oderwą od koryta, a wtedy więzienia się zapełnią.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Hemi

Zdaje się, że za ten rurociąg to powinien odpowiadać Lechu, bo to za jego prezydentury w Warszawie powstał wadliwy projekt i to on jest głównym winowajcom.
Ambasador z Niemiec nie może przyjechać do Polski, bo jego ojciec był w wermachcie, to może i Jarka pociągnąć do odpowiedzialności za ten bubel, bo Lechu to wszak jego brat.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

I wiceversa.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

czyli krajem rządzą debile bez szkoły . suwereny jeszcze gorsze matoły. Czyli to nie powinno to działać a działa jakiś cud.

prawydolewego
prawydolewego
3 lata temu
Reply to  Zazula

pani polonistka od siedmiu boleści.wielce wykształcona

69
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x