Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sąsiedni powiat w strefie żółtej. A co w mławskim?


Od 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło trzy strefy – zieloną, żółtą i czerwoną, zależne od ilości zachorowań na terenie miast czy powiatów. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.   W ten sposób ograniczenia będą dotykały tylko te obszary, których jest wyższe ryzyko zakażenia. Od wczoraj na „żółtej” liście powiatów, znalazł się sąsiadujący z nami powiat żuromiński, w który bardzo długo nie stwierdzono przypadków zakażenia.


W odróżnieniu od strefy „zielonej” najważniejszą zmianą spośród zasad bezpieczeństwa na „terenie żółtym” jest ograniczenie wielkości wesel, pogrzebów i innych uroczystości o charakterze rodzinnym do 100 uczestników. Obostrzenia w strefie żółtej dotyczą także życia kulturalnego – sale kinowe mogą być wypełnione jedynie w 25 proc., taka zasada obowiązuje też na trybunach w czasie spotkań sportowych.

W powiecie żuromińskim według danych sanepidu na dzień 27 sierpnia kwarantanną domową objętych było 272, izolacją domową –  44, nadzorem epidemiologicznym  – 20, osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 było 5, a liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to 58.

W powiecie mławskim sytuacja jest stabilna. Na kwarantannie domowej przebywa 357 osób, a liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków wynosi 30. W statystyce mławskiego sanepidu nie jest ujęty przypadek koronawirusa stwierdzony u jednej z pracownic Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawkrze”, który to ujęty jest w statystyce sąsiedniego powiatu. Za to wśród wcześniej podawanych danych był ujęty przypadek zakażenia koronawirusem jednego z mławskich lekarzy i jego rodziny. Do zakażenia doszło podczas urlopu, nie ma więc zagrożenia dla pacjentów i szpitalnego personelu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x