Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Terytorialsi współpracują z Caritas. Umowa podpisana


Fot. DWOT


19 sierpnia Wojska Obrony Terytorialnej podpisały umowę o współpracy z Caritas. Dokument sformalizował to co wojsko i Caritas ,już od dawna wspólnie robią.

Podpisane19 sierpnia porozumienie zakłada współdziałanie WOT i Caritas w celu niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w kraju oraz udzielanie pomocy osobom starszym, potrzebującym i chorym, w tym kombatantom, osobom represjonowanym i weteranom wojennym. Dokument postuluje również wzajemne wsparcie szkoleniowe, wspólne prowadzenie akcji honorowego krwiodawstwa, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz ochronę dziedzictwa przyrodniczego i rozwoju świadomości ekologicznej.

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ, od momentu rozpoczęcia się pandemii na terenie północnego Mazowsza współpracowali z Caritas w swoim rejonie odpowiedzialności. Żołnierze w ramach akcji „Odporna Wiosna” a później „Trwała Odporność” pomagali Caritas w dystrybucji żywności, jej rozpakowywaniu oraz wielokrotnie organizowali transport.

– Podpisana umowa tylko sformalizowała to, co robimy. Można powiedzieć, że WOT były operatorem logistycznym pomocy niesionej przez Caritas. Do tej pory nie byliśmy świadomi skali tej pomocy; w pełni uświadomiły nam ją nasze wspólne działania podejmowane w odpowiedzi na pandemię. Warto podkreślić wielki zasięg akcji pomocowych i potężny wysiłek, który towarzyszy ich realizacji. Jestem pełen głębokiego szacunku i wdzięczności dla  ks. dyrektora Caritas Polska, pracownikom Caritas, darczyńców i żołnierzy, którzy byli zaangażowani w tę pomoc – powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła, reprezentujący Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Symbolicznym przypieczętowaniem nawiązania szerokiej współpracy było wręczenie ks. Iżyckiemu przez gen. Kukułę ryngrafu z symbolami WOT. Dyrektor Caritas Polska przekazał natomiast przedstawicielowi WOT medal In Servire Caritate, przyznawany za szczególne zasługi dla Caritas.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
1 rok temu

Pozytywna wiadomość, żołnierze Obrony Terytorialnej wielokrotnie udowodnili odwagę i poświęcenie dla kraju i lokalnej społeczności m.in. aktywnie włączając się w walkę z koronawirusem.

Różni „bohaterzy” zza biurka i klawiatury komputera, mocni w gadce jak zwykle, mogliby brać z nich przykład.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ja też aktywnie się włączę jak mi zapłacą. Chodzili harcerzyki z Polcjantami i utrudniali im pracę. W dodatku ten policjant musiał się opiekować tą osobą bo tak mu kazali jego zwierzchnicy. I wyszło na to, że dzieci Maciory aktywnie walczą z koronowianinem. Śmieszne to ale widziane z innej strony. ***** ***

***** ***
***** ***
1 rok temu

No i tu harcerzyki Maciory mogą się wykazać. Ale nazwanie ich żołnierzami to bardzo duża przesada. I w dodatku dla dobra nas wszystkich te przedszkolaki powinni to robić charytatywnie, żeby nie być pijawkami nas Polaków.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x