Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Historia się powtarza. Remont trwa, część dzieci nie może pójść do przedszkola


To niemiła niespodzianka dla rodziców części przedszkolaków. Od 1 września zawieszone na okres niemal dwóch tygodni zostały zajęcia dla przedszkolaków uczęszczających do budynku „B” Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Krasińskiego. Wczoraj dowiedzieli się o tym rodzice. Jaki jest powód takiej decyzji?


Tym razem nie chodzi o pandemię koronawirusa, ale wydawało by się banalną sprawę zakończenia na czas prowadzonych przez wakacje remontów jednego z budynków przedszkola. Wydaje się, że remontowe perturbacje związane z uruchomieniem od 1 września normalnej pracy w tej zlokalizowanej w dwóch budynkach placówce to już reguła.

Zarówno przy remoncie pierwszego z budynków w 2016 roku, jak i teraz wykonawca nie wywiązał się z ustalonych terminów i placówka z początkiem roku szkolnego w całości nie była gotowe do użytku. W 2016 roku dzieci do czasu zakończenia formalności zostały przeniesione do wynajętych pomieszczeń jednego z niepublicznych przedszkoli i SP nr 7. W tym roku dyrekcja przedszkola wydała zarządzenie o zawieszeniu zająć na okres od 1 do 11 września w budynku „B”. W budynku „A” zajęcia dla przedszkolaków odbywają się normalnie.

Wykonawcę robót – zarówno w 2016 jak i teraz – wyłaniał urząd miasta w drodze przetargu.  Ratusz również nadzorował przebieg prac wyłonionej firmy.

W przypadku tegorocznego remontu była to firma „DOMEX” z Żuromina. Spośród trzech firm ubiegających się o to zamówienie, żuromińska firma zaproponowała najniższą cenę – 453 363,94 zł. W ramach prac remontowych w budynku „B” MPS Nr 4 w Mławie zaplanowano budowę systemu oddymiania, oświetlenia ewakuacyjnego oraz hydrantów wraz z przebudową wyjść ewakuacyjnych z sal przedszkolnych. Wiąże się to też z rozbiórką istniejących wejść i tarasu, a potem nasadzeniem w tym miejscu zieleni i innymi pracami dodatkowymi.

Przetarg urząd miasta ogłosił w końcu kwietnia br., wykonawca został wyłoniony 20 maja, ale prace miały rozpocząć się dopiero w lipcu. Już od początku było wiadomo, że termin realizacji zadania określony przez miasto jest bardzo napięty. Miał się on rozpocząć 1 lipca i zakończyć 20 sierpnia. Jak widać, wykonawcy nie udało się go dotrzymać.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ELA
ELA
1 rok temu

Dworzec pkp nowy za nasze pieniądze a za korzystanie z toalety biorą pieniądze jakim prawem?

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  ELA

ALE ADEKWATNY KOMENTARZ!!

zdziwiony
zdziwiony
1 rok temu
Reply to  Ola

Ty to zawsze zdziwiona.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x