Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kamionki. Proboszcz maratończyk dogonił złodzieja kościelnej skarbony [zobacz film]


Proboszcz parafii pw. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach (woj. wielkopolskie) dogonił uciekającego złodzieja kościelnej skarbony. Kradzież i ucieczkę do której doszło 25 sierpnia zarejestrował przykościelny monitoring. Złodzieje, którzy jak się okazało specjalizowali się w okradaniu kościołów zostali zatrzymani przez policję.


Informację o tym wydarzeniu wraz z filmikiem z monitoringu zamieściła Archidiecezja poznańska.  Na filmie widać jak dwóch zamaskowanych mężczyzn wchodzi do kościoła i po chwili jeden z nich wybiega ze środka trzymając w rękach zrabowaną skarbonę. W pogoń za nim wybiega proboszcz parafii, który jest doświadczonym maratończykiem i po krótkiej pogoni powraca z porzuconym przez uciekającego łupem. „Udostępniamy nagrania z monitoringu, ponieważ mogą stać się przestrogą na przyszłość” – pisze archidiecezja poznańska na Facebooku.

źródło: Archidiecezja poznańska

Proboszczowi udało się udaremnić kradzież

25 sierpnia dwóch mężczyzn próbowało okraść kaplicę w Kamionkach. Proboszcz, który pobiegł za złodziejem, udaremnił kradzież. W środku dnia ok. godz. 13 do kaplicy pw. Matki Teresy z Kalkuty w podpoznańskich Kamionkach weszło dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali skarbonę na daninę diecezjalną oraz ofiary na budowę kościoła i wybiegli ze świątyni. Całość zdarzenia zrejestrowały kamery monitoringu. Sprawca jest notowany i został zatrzymany przez policję. W opinii stróżów prawa złodziej specjalizował się w okradaniu kościołów w Poznaniu i w okolicy. Udostępniamy nagrania z monitoringu, ponieważ mogą stać się przestrogą na przyszłość. Ksiądz Jakub Lechniak od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem maratonów organizowanych w Polsce i w Europie.

Opublikowany przez Archidiecezja Poznańska Środa, 26 sierpnia 2020

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x